تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳
کد مطلب : ۴۵۳۰۲۶
حمیدرضا ترقی و حسین کنعانی مقدم:

بدحجاب‌های خوب؛ بدحجاب‌های بد!

۱
۰
بدحجاب‌های خوب؛ بدحجاب‌های بد!
کبنا ؛ روزنامه جوان در چاپ روز شنبه در گزارشی به افتراق‌گذاری میان خانم‌های بدحجاب پرداخته و نوشته است: «آن خانمی که در راهپیمایی ملی شرکت می‌کند و با رأی خود در انتخابات علاقه‌اش را به میهنش نشان می‌دهد، در واقع نشان می‌دهد که به هنجار‌ها و ارزش‌های عمومی این جامعه علاقه‌منداست و حتی اگر در عمل با برخی از آن‌ها موافق نباشد، به دنبال برهم زدن آن‌ها و مبارزه با این هنجار‌ها نیست.»
با این اوصاف، طرح این گزاره از سوی روزنامه جوان محور گفت‌وگوی فرارو با حمید رضا ترقی، فعال سیاسی اصول‌گرا و حسین کنعانی مقدم، دبیرکل حزب سبز ایران و فعال سیاسی قرار گرفته است.
حسین کنعانی مقدم: دوگانه‌سازی روزنامه جوان از حجاب امری اشتباه و نادرست است
ترقی: بدحجاب‌های حاضر در راهپیمایی و انتخابات با بدحجاب‌های ساختارشکن متفاوت‌اند / کنعانی‌مقدم: تفکیک بدحجابی امری غلط استحسین کنعانی مقدم، در ارزیابی خود از تفکیک گذاری روزنامه جوان میان بدحجاب‌ها بر این باور است که واژه حجاب و عفاف با هم بوده و مکمل یکدیگر هستند. کسانی که شُل حجاب بوده یا پوشش کم‌تری دارند را نمی‌توان به عنوان افرادی معرفی کرد که عفاف ندارند. در بحث انتخابات و راهپیمایی‌ها مشارکت مردم با سلایق و ظاهر مختلف حقی همگانی است. در چنین شرایطی باید توجه داشت کسانی که در پی مشارکت حداکثری هستند، در پی تفکیک افراد کم حجاب و با حجاب کامل نیستند؛ لذا می‌توان گفت، کنشی که برخی رسانه‌ها در خصوص تفکیک حجاب انجام می‌دهند، اقدامی نادرست است.
وی افزود: «اساس قضاوت باید بر مبنای این سخن مقام معظم رهبری باشد که جذب حداکثری و دفع حداقلی در دستور کار قرار بگیرد؛ لذا در این خصوص باید تسامح و تساهل در ارتباط با رفتار برخی افراد مورد توجه قرار گیرد.»
کنعانی مقدم در بخش دیگری از گفته‌های خود تاکید کرد: «مقایسه و تفکیک روزنامه جوان از اساس اشتباه و غلط است. برچسب زدن و تفکیک قائل شدن میان مردم کار درستی نبوده و نیست. نباید تا آن‌جا که ممکن است از واژگانی استفاده شود که مردم را از یکدیگر مجزا کند. به هرحال در حال یک گذار بین نسلی هستیم و این امری طبیعی است که برخی افراد با سلایق متفاوت به انقلاب نگاه کنند.»
موسس حزب سبز ایران در پایان تصریح کرد: «نوع نگاه روزنامه جوان مساله حجاب را به خودی و غیر خودی تبدیل می‌کند، اما باید توجه داشت که ملاک و معیار قضاوت باید اصل اسلام انقلاب باشد؛ لذا باید به سلایق و علایق متفاوت احترام گذاشت.»
بدحجاب‌های خوب؛ بدحجاب‌های بد! / خوانده شد + عکس
حمیدرضا ترقی: زنان بدحجابی که در راهپیمایی‌ها حضور دارند، مساله نظام نیستند بلکه ساختار شکنان هدف است
ترقی: بدحجاب‌های حاضر در راهپیمایی و انتخابات با بدحجاب‌های ساختارشکن متفاوت‌اند / کنعانی‌مقدم: تفکیک بدحجابی امری غلط استحمید رضا ترقی در باب تفاوت‌گذاری روزنامه جوان میان بدحجاب‌ها بر این باور است که بانوان کم حجابی که در راهپیمایی‌ها یا انتخابات شرکت می‌کنند، با بدحجاب‌هایی که در اغتشاشات شرکت می‌کنند، بسیار متفاوت هستند. بانوان کم حجاب مشارکت کننده در انتخابات اساساً در چارچوب قوانین رسمی کشور از طریق صندوق مطالبات و انتقادات خود را از طریق امکان‌هایی که قانون اساسی تعیین کرده، پی‌گیری می‌کنند. اما زنانی که در خیابان‌ها شعار‌های ساختارشکنانه می‌دهند و کشف حجاب می‌کنند، افرادی هستند که قانون را زیر پا گذاشته و به دنبال براندازی هستند.
حتی اگر شناسنامه آن‌ها را هم نگاه کنیم، هیچ رای‌ای نداده‌اند. اگر پژوهشی صورت بگیرد، مشخص خواهد شد اکثر افرادی که در اغتشاشات اخیر حضور دارند نه رای داده و نه رای می‌دهند و نه در چارچوب قانون اساسی کشور مطالبات‌شان را درخواست می‌کنند.»
وی افزود: «کسی که کم حجاب است، یک اشتباه را انجام داده، اما کسی که در خیابان حضور پیدا کرده و شعار ساختارشکنانه سر می‌دهد، این گناهان دیگری را مرتکب شده است. قطعاً این دو طیف متفاوت هستند؛ همانند راننده‌ای که یک تخلف را انجام داده و راننده‌ایی که ده‌ها تخلف را انجام می‌دهد.»
ترقی در بخش دیگری از گفته‌های خود تاکید کرد: «اکنون نظام با بدحجاب کاری ندارد، بلکه با کسانی مساله دارد که قانون را زیر پا می‌گذارند و در پی شاختارشکنی هستند. این همه شُل حجاب در راهپیمایی‌ها حضور دارند، مگر نظام با آن‌ها برخورد کرده است. اکنون نظام با کسانی برخورد می‌کند که اصل قانون را زیر پا می‌گذارند و سازماندهی شده و بر اساس اراده بیگانگان علیه اصل حجاب قیام می‌کنند. حتی خود آن‌ها اقرار می‌کنند اصل نظام مساله آن‌ها بوده و حجاب بهانه است.»
برچسب ها :
نام شما

آدرس ايميل شما

سیمین
Iran, Islamic Republic of
ساکت شین بابا همین صورتی بازی ها و روغنفکر بازیای شما باعث شد جامعه به این وضع اسفبار دچار بشه و هر روز آمار خیانت و طلاق و تجاوز و... بالابره
علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

برخلاف رویکرد تعاملی و ایجابی تهران، جمهوری آذربایجان با افزایش ضریب رویکرد تقابلی، بر ...
ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

همزمان با شروع هفتمبن جلسه پرسش شورا از شهردار، مردی که پشت در ایستاده بود گفت: من باید ...
اثر یک دهه بر بازار دلار

اثر یک دهه بر بازار دلار

 برخی فعالان می‌گویند احتمالِ رفتن دلار به سوی کانال بالاتر وجود دارد ولی دشوار است که ...
1