تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب : ۴۳۸۵۱۸
در جمع خبرنگاران مطرح شد

«پتروشیمی دشت مازه» پیوست زیست محیطی، بودجه و زمانبندی دارد / از «سیمان سپو» و «پتروشیمی دهدشت» درس گرفتیم

۴
۲
کنایه فرماندار کهگیلویه به موحد و باهنر
کبنا ؛فرماندار کهگیلویه در جمع خبرنگاران از کلنگ زنی مجتمع پتروشیمی دشت مازه (دی متیل اتر) در هفته دولت خبرداده بود و گفت: مجتمع عظیم پتروشیمی دشت مازه با اعتبار 12 هزار میلیارد تومان با تلاش‌های استاندار، نماینده کهگیلویه بزرگ کلنگ زنی می‌شود.(کلیک کنید)
دارا کریمی نژاد مجری این طرح را شرکت پتروشیمی کیان پارس عنوان کرد و گفت: این طرح پیوست زیست محیطی دارد، زمانبندی دارد، بودجه نیز مشخص است و پیمانکار ابتدای کار باید ضمانت اجرایی دهد.
وی بیان کرد: این مجتمع باعث اشتغال مستقیم 800 نفر و غیر مستقیم 2 هزار نفر می‌شود که در توسعه اقتصاد و اشتغال منطقه اثر گذار است.
فرماندار کهگیلویه با اشاره به اینکه از پروژه سیمان سپو و پتروشیمی کلاچو درس گرفتیم، تصریح کرد: عصر شفافیت است، پیمانکار ضمانت اجرایی می‌دهد و زمانبندی، بودجه، اشتغال و...همه باید نوشته شود و به عنوان مطالبه عمومی مردم گفته شود، نه اینکه مثل پتروشیمی کلاچو که می‌گفتند، هزار روزه احداث می‌شود، ولی در آن بازه محقق نشد.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های کلنگ زنی پروژه‌های جدید این است که حتماً از مجری خواسته شود با تمام آینده نگری و پیش بینی‌های لازم در حوزه تأمین بودجه و سرانجام رساندن کار از همین اول ضمانت اجرایی را اعلام کند.
 این مسوول ادامه داد؛ این مجتمع عظیمی است که می‌تواند بر اشتغال و اقتصاد  اثرگذار باشد و برای روستاهای اطراف هم خدماتی از جمله فرهنگسرا، فضای سبز، مشاغل مستقیم وغیرمستقیم ایجاد کند، حتی صادرات به کشورها و استان‌های همجوار داشته باشیم.
 پتروشیمی دهدشت روی ریل افتاده است
 فرماندار کهگیلویه همچنین از روی ریل افتادن پتروشیمی دهدشت  خبر داد و گفت:امسال 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و کار اصلاً تعطیل نشد، اگر با این روند ادامه پیدا کند سال 1401 باید تکمیل شود.
کریمی‌نژاد در پایان  گفت: بودجه ارزی و ریالی پتروشیمی دهدشت تأمین است و چند پیمانکار شرکت جدید نیز قرار است به پروژه اضافه شود
صحبت‌های مدیر پروژهی پتروشیمی دشت مازه
 به گزارش کبنا از دهدشت، علی دبیران مدیر پروژه نیز در آین کلنگ زنی این طرح با ابراز خرسندی از همکاری مسؤولان گفت: صنعت پتروشیمی برای اولین بار صنعت دی متیل اتر را در تاریخ خود دیده است و این برای من ارزنده است. 
وی از سرمایه‌گذاری 12 هزار میلیارد تومان در این پروژه خبر داد و گفت: 180 میلیون یورو ارزی و 6500 میلیارد تومان ریالی است که سرمایه گذاری از چهار ماه قبل شروع شده و امروز عملیات فیزیکی آغاز می‌شود.
 دبیران برنامه زمانبندی برای تکمیل مجتمع را 48 ماه از زمان احداث اعلام کرد.
 این سرمایه‌گذار گفت: مجوزهایی که شاید راه سه ساله برای اخذ نیاز داشت در کمتر از هفت ماه انجام گرفت ادامه کار را هم با قدرت ادامه می‌دهیم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

رضا
Iran, Islamic Republic of
با قول دکتر روشنفکر جمع کن بساطت را دل خوش کرد فرماندار
کلاچو
Iran, Islamic Republic of
ضعیف ترین فرماندار در طول تاریخ شهرستان کهگیلویه دارا کریمی بود
پیگیر حق الناس
Iran, Islamic Republic of
آقای کریم نژاد بیش ازیکساله که بازنشسته هست وحدود 37ساله که داره کار میکنه واصلاح طلب هم بوده وهیچ نهاد نطارتی جلوگیر ایشان نبوده ونامه مستقیما برای رئیس سازمان بازرسی ودیوان محاسبات کشور باید نوشته شود.که اثبات کنن که این چه عدالت وقانونی هست که یه بام ودوهوا شده درکشور!!!!!
زواره
Iran, Islamic Republic of
حرف مفت گنجشک مفت سنگ مفت پتروشیمی مفت خخخ
بهبودیافته‌گانِ کرونایی به چند دوز واکسن نیاز دارند؟

بهبودیافته‌گانِ کرونایی به چند دوز واکسن نیاز دارند؟

محققان در مطالعات اخیر خود تاکید کردند آنتی بادی حاصل از ابتلا به ویروس کرونا نمی‌تواند ...
صحنه‌های منتشر‌شده از زندان اوین قابل توجیه نیست

صحنه‌های منتشر‌شده از زندان اوین قابل توجیه نیست

ذبیح‌الله خداییان در اولین نشست خبری خود به‌عنوان سخنگوی قوه قضائیه، در پاسخ به سؤالات ...
اعطای کارت 30 میلیون تومانی به مردم

اعطای کارت 30 میلیون تومانی به مردم

دبیر انجمن لوازم خانگی ایران از اجرایی شدن طرح خرید لوازم خانگی با کارت اعتباری تا سقف ...