تاریخ انتشار
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب : ۴۱۰۴۸۸
آموزش یاران نهضت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد از مسائل آموزشی نهضت پرده برداشتند؛

تجمع آموزشیاران نهضت سواد آموزی در جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد؛ سوابق‌مان را برگردانید، ما را پاس ندهید

۰
کبنا ؛جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی استان کهگیلویه و بویراحمد جلوی استانداری تجمع کردند. آموزش یاران نهضت سواد آموزی که با کمترین امکانات، رفاهیات و با حقوقی ناچیز در حال با سواد کردن افرادی هستند که به هر دلیلی از تحصیل باز مانده‌اند. اما اکنون آنها بعد از سال‌ها خدمت انتظار دارند که دولت و مسئولان برای شرایط بهتر وضعیت استخدامی‌شان کاری انجام بدهند. اما در استان کهگیلویه و بویراحمد علی رغم اینکه کاری برایشان انجام نگرفته حتی سوابقشان را قبل از سال 92 به اسم دیگران که بنا به گفته خودشان یا فامیل‌های مسئولان هستند و یا هم معلمان رسمی که از نفوذ بیشتری برخوردار هستند، به ثبت رسیده است.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، روز سه شنبه (21 خرداد ماه 98) جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی استان کهگیلویه و بویراحمد در جلوی استانداری استان تجمع و بیان کردند که صرفاً برای برگشت سوابق مان به نام خودمان تجمع کردیم و حاضریم برای اعتلای نام جمهوری اسلامی ایران جان بدهیم.
بنا به گفته تجمع کنندگان؛ 200 نفر از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد تکلیفشان با آموزش و پرورش استان و نهضت سواد آموزی مشخص نیست. آن‌ها بعد از سال‌ها خدمت و فعالیت به عنوان آموزشیار نهضت، اما نه بیمه‌ای دریافت می‌کنند و نه سوابقشان به نام خودشان به ثبت می‌رسد و نه بعد از 5، 10، یا 18 سال خدمت استخدام هستند.
یکی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی بیان می‌کنند که ما انتظار داریم که مسئولان در خصوص ثبت سابقه‌شان در سامانه مربوطه اقدام کنند تا حقی از آنها اجحاف نشود. او ادامه می‌دهد که ما مدارک لازم را داریم و به همین دلیل خواهش می‌کنیم که سوابقمان را به نام خودمان به ثبت برسانند نه به نام کسان دیگری.
یکی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی می‌گوید: در ثبت سوابق در سامانه پارتی بازی شده است و سوابق ما را به نام فامیل‌های خودشان به ثبت رسانده‌اند. فردی با من هم دوره بود، اسم من نیست اما نام آن فرد هست. همواره پیگیر بودم که سوابقمان را به مرکز و سامانه ارسال کنند. و از سال 85 به دنبال این کار بودم و روزی خدمت آقای خواهش نیک معاون سواد آموزی آموزش و پرورش رسیدم و ایشان به من گفت: اسم شما ردیف 10 بود که به نهضت سواد آموزی شهرستان بویراحمد ارسال کردم اما علی رغم پیگیری‌ها به دلیل سهل انگاری و پارتی بازی سوابقمان و اسممان در سامانه ثبت نشده و به مرکز برای دریافت ردیف استخدامی ارسال نشده است.
 یکی دیگر از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی از وضعیت انبار نهضت سواد آموزی پرده بر می‌دارد و می‌گوید: باید برای مدیریت اصولی آن چاره اندیشی شود تا شائبه‌ای به وجود نیاید.
فرد دیگری که از شهر دهدشت برای تجمع در جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد آمده بود، گفت: مسئول ثبت کننده سوابق آموزشیاران نهضت سوادآموزی دهدشت تا مارگون سوابق ما را ثبت نمی‌کرد و یا به اسم کسی دیگری به ثبت می‌رساند. و هر وقت از او درخواست می‌کردیم جواب سر بالا می‌داد و یا می‌گفت که از فلانی دستور می‌گیرم.
یکی دیگر از تجمع کنندگان می‌گوید: که سوابق ما را قبل از سال 92 به اسم کسان دیگری یا فامیل‌های خودشان و یا هم به نام معلمان رسمی ثبت شده‌اند. و ما خواستار این هستیم که سوابقمان را به اسم خودمان به ثبت برسانند.
او می‌گوید: من الان 15 سال سابقه کار داریم، بیلان کاری، فیش حقوقی و همه چیز دارم اما سوابق قبل از سال 92 ما به اسم دیگران به ثبت رسیده که این در واقع ظلم در حق ما است و برای ما مشکلاتی را به وجود می‌آورد.
این آموزش یار نهضت سواد آموزی می‌گوید: که سوابقمان را به اسم خودمان بزنند تا بر اساس آئین نامه‌ها و قوانین برای ما ردیف استخدامی بیاید. و اگر این کار را انجام ندهند، استخدام ما کنسل می‌شود، از تهران تا استان و حتی پیش آقای خواهش نیک رفتیم و آقای خواهش نیک فقط برای ما بخشنامه می‌خواند و هیچ کاری برای ما انجام نمی‌دهند.
فرد دیگری می‌گوید: سال 95 تا الان ما پیگیری این کار هستیم. اسمی از ما داخل سامانه نیست. کاری به اصلاحیه و بخشنامه نداریم، اصلاً کاری به استخدامی نداریم. فقط می‌خواهیم دانش آموزانمان و سوابقمان به اسم خودمان برگردند. مگر کسانی که الان اسمشان در سامانه هست، چیزی به اسم سوابق دارند.
او ادامه می‌دهد: قبل از سال 92 هیچ سوابقی را به اسم ما ثبت نکرده‌اند. قبل از سال 92 چیزی به اسم سامانه نبوده که اسم ما در این سامانه باشد. چرا خانمی که سال 89 کار کرده اسمش در سامانه هست، اما اسم ما نیست. دلیل این کار چیست؟ آقای خواهش هیچ همکاری با ما ندارد. ما همه جا رفتیم و کسی پاسخگو نیست. و شش مدارک را برای ثبت اسامی ما در سامانه گذاشته‌اند و این در حالی است که قبل از سال 92 چیزی به اسم قرارداد و یا بیمه نبوده است.
این آموزشیار تاکید می‌کند: ما فقط به دنبال برگشت سوابقمان به اسم خودمان هستیم. و آقای خواهش نیک فقط ما را پاس می‌دهد، این طرف و آن طرف.
بعضی از آموزشیاران هم می‌گفتند که سوابقمان به اسم خودمان هست، اما اسممان در سامانه مربوط وجود ندارد. آن‌ها بیمه را برای ثبت در سامانه بهانه کردند که آن موقع اصلاً چیزی به نام بیمه نبوده است.
 لازم به ذکر است که این تجمع و مصاحبه ها مربوط به روز سه شنبه 21 خرداد ماه 98 است.
نام شما

آدرس ايميل شما

ازقلعه ریسی
Iran, Islamic Republic of
باسلام این ظلمی است که آقای آموزشیاران کرده وبایداگرقانون باشدجوابگوباشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
ما هم با ۱۲سال همکاری بانهضت سواداموزی در یکی ازمناطق استان ک.ب همکاری داشتم ولی مشمول نشدم.طبق کدوم قانون درمنطقه ی ما کسانیکه دوسال بانهضت همکاری نداشتن تاییدشدن.حراست و بازرسی استان خواهشا ب اسامی تاییدشدگان ورود کنید ببینید قانون مجلس و وزارته یابند پ
نصرتی
Iran, Islamic Republic of
سلام وای به حال فرزندان اینده که برخی از اینها میخواهند د تعلیم دهند....خودشان که میگویند قبل از۹۲پس چگونه میشود الان پرونده سازی برایشان کرد.
Iran, Islamic Republic of
تمام کلایس های این . وچیزی به نام آدم بیسواد را سواددار نمیکنند اسم آن ها را درسامانه مینویسند وموقع امتحان باسوادی جای آن ها امتحان میده به خدا این عین واقعیت است .اینها بیایند آموزش را نابود میکنند نانند بقیه که آفت آموزش شدند
صلاحی
Iran, Islamic Republic of
بایدانصاف داشته باشیم.من جزاین افراد هستم حقیقتا هرکاری مسولان نهضت استان بویژه اقای خواهش نیک ازدستشان امد انجام دادند وپیگیری کردند. این اشتباهات ۸سال پیش است مسولان ان زمان باید جواب دهند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت مدیر محترم و دلسوز سایت کبنیانیوز
من خانمم قبل از سال 92 آموزشیار نهضت سواد آموزی بوده مدارک مورد نیاز را داره ولی آقای خواهش نیک میگه مدارک باید کامپیوتری باشه و ما دستی را نمی پذیریم.
من سوالم از آقای خواهش نیک اینه سال 87 کامپیوتر در اداره کل وجود داشته که در شهرستان شما موجود باشه.همه این مسائل به تنگ نظری مسئولین استان بر می گرده من رفتم تهران گفته استان میتونه مشکل همه تون را حل کنه هیچ کس از حقش کوتاه نمی آید و نگذارید خاله خورزویی بشه
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
ادغام نهضت سواد آموزی در آ و پ و استخدام آموزشیاران آن به عنوان معلم رسمی در آ و پ، .که آقای قرائتی به نظام آموزشی کشور، و آینده ی فرزندان ما کرده. نمایندگان و دولت هایی هم که پیگیر و ادامه دهنده این کار هستند، در این ، شریک اند.
خیراندیش
Iran, Islamic Republic of
خانم بنده جز همین گروهی است که اسامی به اسم خودش نیست ولی باید واقعیت راگفت به تهران رفتم گفتند هیچ کس به اندازه اقای خواهش نیک نامه ننوشته وپیگیری نکرده به ایشان هم مراجعه کردم برایمان پیگیری کرد با وجودی مشکل مربوط سال86 یعنی 12 سال قبل است وکسانی دیگر خیانت کرده اند ماحق خود راباشکایت از کسانی 12 سال پیش خیانت کردند خواهیم گرفت به نظرم بی انصافی است بگوییم ماراپاس دادند تازه راهنمایی کامل کردند انان که قبل خیانت کردند پاس دادند
Iran, Islamic Republic of
خواهشاحق مارابرگردانید
نا شناس
Iran, Islamic Republic of
واقعا انصاف نیست یکی کار گیرش نمیاد دوتا خواهر نهضتی از چرام پدیرفتن برای آموزش پرورش همه چیز الکیه کسی هم بررسی نمیکنه اگه امکان داره یه بررسی بفرمایید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
خدایا تا کی بشینیم غم غصه بخوریم طرف بهترین دانشگاهای ایران فارغ شده کارگیرش نمیاد بعد طرف با نهضتاستخدام میشه از همینایکه اسمشون اومده میشناسم بخدا بلد نیستن حرف بزنن بعد میخوان بچه های مردم بدن دست اینا
ازدهدشت
Romania
ریاست محترم دادگستری کل استان.اطلاعات سپاه.استانداری و معاونت نیروی انسانی استانداری.بازرسی و حراست اموزش و پرورش و ازهمه مسولین استانی خواهشمندیم ک ازحق ماها ک 12سال ب بالابانهضت سواداموزی همکاری کردیم دفاع کنید ونگذارید حقمون ضایع بشه و بامسولین متخلف قبلی برخورد شود.ممنونیم از همکاریهاتون
مسجد شهیدان گچساران، خونین‌ترین مسجد ایران در نهضت امام خمینی (ره)

مسجد شهیدان گچساران، خونین‌ترین مسجد ایران در نهضت امام خمینی (ره)

بالای سر جنازه که رسیدم. فهمیدم امینی است. حسین امینی متولد اصفهان 19 ساله و ساکن گچساران ...
پشت پرده اهانت به مقدسات

پشت پرده اهانت به مقدسات

سال‌هاست که غرب آن روی سکه خویش که توحش و عدم پایبندی به ارزش‌های انسانی است را بی‌پیرایه ...
واکنش رهبری با دیدن یک دختر و پسر در کوه + فیلم

واکنش رهبری با دیدن یک دختر و پسر در کوه + فیلم

رهبری همواره بر ورزش کوهنوردی تاکید دارند، و در این خصوص گفته اند: «کوهنوردی ورزشی است ...