تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸
کد مطلب : ۴۵۱۵۳۹
با حضور معاون دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد انجام گرفت

پس‌گیری 6200 مترمربع اراضی ملی از چنگال منفعت‌طلبان در یاسوج

۰
پس‌گیری 6200 مترمربع اراضی ملی از چنگال منفعت‌طلبان در یاسوج
کبنا ؛در پی گزارش‌های ارسالی برای سامانه ارتباطات مردمی دادستانی مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ( سامانه سامد ) مبنی‌بر تصرف اراضی ملی واقع در منطقه بلهزار زیر فرودگاه و غرس درخت در این اراضی، حسب دستور دادستان مرکز استان، معاون دادستان مرکز استان در امور نظارت و پیگیری حقوق عامه در این منطقه حضور یافت.
به گزارش کبنا، عبدالحسین تمدن معاون دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در امور نظارت و پیگیری حقوق عامه در این خصوص اظهار داشت: با حضور در محل اعلامی، دستورات لازم به اداره منابع طبیعی جهت بررسی موضوع و تعیین میزان دقیق اراضی تصرف شده‌ی مازاد بر واگذاری صادرگردید.
تمدن افزود: پس از تهیه مقدمات، به همراه رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان و نیز مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی، در منطقه موردنظر حضور یافته و با توجه به عدم امکان استفاده ماشین آلاتی مثل لودر و... ، مأموران خدوم و زحمت‌کش یگان حفاظت منابع طبیعی، در اجرای تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع نسبت به قلع و قمع درختان غرس شده اقدام کردند.
وی گفت: مقرر شد ضابطان منابع طبیعی، گزارش مربوطه را به همراه مستندات جهت تعقیب متهم به دادسرا ارسال نمایند.
معاون دادستان مرکز استان در امور نظارت و پیگیری حقوق عامه ضمن بیان اینکه هرگونه تجاوز به منابع طبیعی برخورد قاطع دستگاه قضایی را در پی خواهد داشت، ضمن تذکربه مسئولین ذیربط، تصریح کرد: جهت پیشگیری از تصرف اراضی ملی خارج از محدوده‌های واگذاری، از همان ابتداء، بهره برداران را ملکف نمایند که عرصه واگذار شده را محصور نمایند.
تمدن در پایان از مردم درخواست نمود که نسبت به حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست احساس تکلیف کنند و هرگونه تجاوز به منابع ملی را به مسئولان ذیربط گزارش دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما

راه تغییرات از کدام طرف است؟

راه تغییرات از کدام طرف است؟

اولین و شاید جدی‌ترین گام در مسیر انجام اصلاحات و تغییرات در جوامع مختلف، نیازمند پذیرش ...
روزنامه جمهوری اسلامی: کاش یک استعفای نمایشی می‌دادید

روزنامه جمهوری اسلامی: کاش یک استعفای نمایشی می‌دادید

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: آنچه که اکنون در سرزمین ما اتفاق می‌افتد، به سادگی می‌شد ...
متن و حاشیه «مولوی عبدالحمید»

متن و حاشیه «مولوی عبدالحمید»

رهبر معنوی اهل سنت ایران در جریان حیات دینی و سیاسی خود همواره مواضع قابل تامل و جنجالی ...
1