تاریخ انتشار
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۳
کد مطلب : ۴۳۰۰۳۲
نگاهی به عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد؛

بازار سالار

۲۰
۰
بازار سالار
کبنا ؛بازار در استان کهگیلویه و بویراحمد اگر متولی نداشته باشد، شاید بهتر از این اداره می‌شد.
به گزارش کبنا، این را مردم و بازاریان می‌گویند و واقعیت بازار هم همین را می‌گوید. هیچ چیز سر جای خودش نیست و به شرایطی رسیدیم که نه تولیدکننده راضی است نه فروشندگان و نه هم مصرف‌کنندگان و سالار حسین‌پور هم تنها کاری که می‌کند نظاره‌گر است.
واقعیت این است که اداره کردن بازار کهگیلویه و بویراحمد در شرایط عادی هم کار سختی است چه برسد به شرایط فعلی تحریم‌ها، کرونا و رسیدن به پایان عمر دولت که دیگر لجام‌گسیختگی‌ها بیشتر می‌شود.
بعد از رفتن داریوش دیودیده که رکورد دوام مدیریتی را داشت، انتخاب جایگزین او از اهمیت بالایی برخوردار بود تا اینکه خارج از گزینه‌های مطرح، در یک غافلگیری، سالار حسین‌پور سکان‌دار این سازمان مهم شد.
داستان به ریاست رسیدن آقای حسین‌پور هم داستان خاص خود را دارد.
در حالی که شرایط انتخاب جایگزین دیودیده بخاطر رندی‌های مدیریتی‌اش برای حفظ صندلی مدیریت، پیچیده شد و گزینه‌های اصلی از گردونه رقابت حذف شدند، سالار حسین‌پور که کسی فکرش را نمی‌کرد موقتاً، سرپرست شد تا گزینه اصلی معرفی شود.
انتخابات مجلس شورای اسلامی و فضای خاص آن ایام، دوره سرپرستی‌اش را طولانی کرد و غلام‌محمد زارع که انتخابات را به رقیبش باخت، در آخرین روزهای نمایندگی‌اش با زیرکی خاصی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و تیم مدیریتی‌اش را دور زد و در  سکوت، حکم حسین‌پور را از سرپرستی به مدیرکلی تغییر داد و او را مدیرکل کرد.
حسین‌پور در شرایطی مدیرکل شد که وضعیت بیماری‌اش و عملکرد خاصش در دوره معاونتش در سازمان صمت، همه دلسوزان این حوزه را نگران کرد و از همان موقع پیش‌بینی می‌شد که بازار و تجارت که هیچ، دو بخش مهم معدن و صنعت هم حال و روز خوشی نداشته باشند و همین‌گونه هم شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد که از انتصاب وی بی‌اطلاع بود و این را هم گفت، به دنبال انتخاب گزینه مناسب بود که دوباره رسیدن به پایان دولت، خیال مدیران ضعیف را راحت کرد.
موضوعی که البته حسین کلانتری با قاطعیت گفته اگر یک روز هم از دولت باقی باشد و مدیری ضعیف عمل کند، آن را تغییر می‌دهم.
اکنون که اوضاع صنعت و معدن بی‌ریخت شده و استاندار به ستوه آمده، بحث تغییر حسین‌پور جدی شده است و به زودی شاهد تزریق انرژی جدیدی به کالبد خسته‌ی حوزه مهم صنعت، معدن و تجارت خواهیم بود.
    
بازار استان کهگیلویه و بویراحمد کاملاً بی‌در و پیکر شده است و همه بار نظارتی بازار به دوش اداره‌کل تعزیرات است تا با ارشاد و قوه قهریه بتواند فشار را بر گرده مردم و مصرف‌کننده کمتر کند.
قیمت‌ها در بازار از این مغازه به آن مغازه متفاوت است و گرانی بی‌حساب و کتاب و کمبود کالاهای اساسی، سفره مردم را کوچک و کوچک‌تر کرده است.
سهمیه روغن استان معلوم نیست چه می‌شود که هر روز شاهد توقیف خودروهای حامل روغن خوراکی در استان هستیم.
استان کهگیلویه و بویراحمد کلاً چندتا فروشگاه زنجیره‌ای بیشتر ندارد که دو تا از آنها به علت تخلفات آشکار از سوی اداره‌کل تعزیرات پلمپ شدند.
اگر قاطعیت مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد در برخورد با این تخلفات نبود معلوم نبود که بیشتر از این چه بر سر مردم می‌آمد.
عملکرد سالار حسین‌پور در سازمان مهم صمت همه تصمیم‌گیرندگان را متقاعد کرد تا او از این مسئولیت مهم کنار گذاشته شود؛ آخرین سنگر سالار برای ماندن تحمیلی بر صندلی صمت، معاون اقتصادی استاندار است به دلیل اینکه زمانی این دو در سازمان صنعت، معدن و تجارت همکار بودند، هر چند بعید به نظر می‌رسد، صمیمی‌دوست که در مدت مسئولیتش نشان داده برای رونق اقتصادی خیلی پای کار است و حرکت‌های لاکپشتی حسین‌پور نه تنها به او کمک نمی‌کند، بلکه در برخی جاها هم مانع شتاب حرکت اقتصادی می‌شود.
به نظر می‌رسد حشمت‌الله صمیمی‌دوست بیش از این  جلوی تصمیم استاندار را نگیرد و به زودی شاهد تغییر مدیر ارشد صمت باشیم.اکنون مردم می‌مانند و استانداری کهگیلویه و بویراحمد که روزی به آنها وعده داد که پای منافعشان با هیچ کس و هیچ چیز معامله نمی‌کند و اگر یک روز هم از عمر دولت باقی باشد با مدیران ضعیف برخورد می‌کنم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

دهنو
Iran, Islamic Republic of
مه استان خمو هم سازمان صنعت و معدن داره؟؟کرو صنعت و معدن بعد از دیودیده کلا تعطیل وابی
لوداب
Iran, Islamic Republic of
اتفاقادیودیده خیلی ضعیفترازهمه مدیران صنعت ومعدن بود.
Iran, Islamic Republic of
اصالتت معلومه.نمایشگاه میخوای حسین پور مقاومت میکنه. من فقط بگم حسین پور از پاک ترین مدیران استان است
سوسن
Iran, Islamic Republic of
آب از سرچشمه خراب است ای دوست، بازاری خراب و اقتصادی بی در و پیکر( هرج و مرج اقتصادی) ؛ بسیاری از مسئولین نظارت بربازار و مسئولین اجرایی .... من یه ابول قراضه (پراید) دارم مدل ۸۷ دوسال پیش(۹۷)خریدم ۱۲ میلیون الان همین مدل میگن ۸۳ میلیون ، خدا شاهده چون پول خرید تایر هاشو ندارم (فرسوده شدن) و خیلی وقت پول بنزین ندارم پیاده میرم بازار برا کارهام. گریه کنیم بر مزار اقتصادی
بی ارزشی پولش .
بویراحمد واحد
Iran, Islamic Republic of
تحلیلگر بزرگوار
هرچند تمام تلاشت را به کار گرفته ای که با جابجایی کلمات به مخاطب تحمیل کنی که این مطلب فقط نقد وتحلیل مدیر کل محترم صمت استان میباشد اما غرض ورزی وشاید تلاش برای تسویه حسابهای سیاسی تشکیلاتی یا اداری از لابلای این تحلیل ناصواب شعله زبانه میکشد.
چنان مدیر را منکوب میکنی که گویی آشفتگی بازار استان که هیچ مشکلات ارزی ووتجارت کشور وتصمیم وپافشاری امریکا وشرکایش را حسن پور رقم زده.
کشف وشناسایی انبار روغن همان دو فروشگاه متخلف بدست زحمتکش بازرسان صنعت ومعدن انجام گرفت .طوری در مطلب درج نموده ای که اگر قاطعییت مدیر گل تعزیرات نبود کار به جایی نمیرسید که گویی وظیفه حسین پور صدور رای قضایی ومحاکمه ومحازات متخلفان بازار بوده وازان استکاف ورزیده..
دوست عزیز یک تخلیلگر بیشتر از ان که بگوید بداند.وظیفه صنعت معدن نظارت بر بازار وشناسایی متخلفان حوزه تولید وتوزیع کالا وخدمات ومعرفی ان به نهادهای ذیصلاح تعزیرات ودادگاه میباشد وبعداز معرفی دیگر نه صنعت معدن میتواند کاری انحام دهد ونه در شرح وظایف وحوزه کاری صمت هست .واثر برخورد سازمان تعزیرات جز رزومه کاری خود ان نهاد قضایی میباشد ونمیتوان اثرات ان را به سازمان صنعت ومعدن ربط داد.
سازمان صمت ومشخصا واحد بازرسی ونظارت بر کالا وخدمات بازوی توانمند تعزیرات حکومتی میباشد وچنانچه نباشد عملا تعزیرات نیز نهادی بیکار تلقی خواهد شد.البته از تیتر تحلیل میتوان به سبکی محتوا وتخریب ونقدمغرضانه مدیر صنعت ومعدن پی برد
برای شما برادر عزیز ازدرگاه باریتعالی انصاف وتوفیق روز افزون برای جناب حسین پور ارزومندم
Iran, Islamic Republic of
حتما دوباره پیل وش خواسیت وتو ندادایه ینه دنبلش زیته
Iran, Islamic Republic of
معامله گری بسه.اینکه. نمایشگاه بخواد و پول بده کمایی بگه مطلب بزن این واقعا یک مصیبته
من
Iran, Islamic Republic of
اونجایی که میسوزه آب بریزید
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
دیو دیده،آخ و بخت عسکر
سید حسین
Iran, Islamic Republic of
آقای کمایی چند میگیری گریه میکنی؟ دین و دنیاتو به چند فروختی؟ وجدان و انسانیت کیلویی چند؟...بدور از هرگونه غرضی با آمار و ارقام بهترین دوران مدیریتی در اداره صمت در 4 سال اخیر دوره آقای حسین پور بوده...
مملکت توهواست. کل کشور جمع شدن نتونستن قیمت تخم مرغ و مرغ رو درست کنند.. اونوقت شما از بازار یاسوج حرف می زنید.. البته با آمار بیشترین برخورد .جریمه .پلمپ و...... در 2 سال اخیر بوده.....
Iran, Islamic Republic of
حیف
اینا همش اثرات سوء مدیری کلانتری هست که مدیر رو برکنار نمیکنه!!!!!
الف
Iran, Islamic Republic of
معاون خودش از همه مدیران ضعیف تر هست
شاهد
Iran, Islamic Republic of
جواب فرصتهاي از دست رفته را كه بايد بدهد؟
Iran, Islamic Republic of
اخ وبخت این استان/ و آخ بخت استاندار /کبنا چرا استاندار به این نتیجه نرسیده که مدیر ضعیف مثل حسین پور جز اعضای اداری استان است که برکنار شود
بی طرف
Iran, Islamic Republic of
با سلام
خدایی آقای حسین پور از مدیران توان مند این استان می باشد.
وجدانا نقدتون یک ذره نه کارشناسی شده و نه منطقی بوده
اگر فروشگاه ها احتکار میکنه تقصیر حسین پور هست.خودش رفته این احتکار و کم فروشی را برملا کرده.
مسولیت شما واقعا نقد منصفانه نبوده.قطعا یک جایی جلوی زیاده خواهی شما را گرفته.
آدم مدیر و آدم پاک دست می خواهی توی این استان فقط حسین پور
احسان حاتمی پور
Iran, Islamic Republic of
برادر عزیزم جناب حسین پور، پاک دست بودن شما بر همگان ثابت شده و به همین علت کسانی که شما به آنها باج نداده اید و جلوی بسیاری از مسائل مافیایی شان را گرفته اید باید چنین مطالبی که نشانه عجز و ناتوانی آنها ست را بیان کنند،مطمئن باشید که خداوند تنها قاضی رفتار و کردار آدم‌هاست
آدم
Iran, Islamic Republic of
آقای کمایی چند گرفتی که خبر اولت شده این موضوع.فک کنم حسین پور بیچاره دیگه پول نداره بهت بده.قبلا که پول میگرفتی خوب ازش تعریف می کردی
بویری
Iran, Islamic Republic of
خیلی بی شرفی چند می گیری تخریب کنی
حق
Iran, Islamic Republic of
برادر دلال نمایشگاه میخواهی ؟؟؟به قیمت چند
؟؟
افسوس که حرفه شریف قلم زدن و شرافت حق و مدنیت به دست هر دلالی هم افتاده است کاش شما ها هم سوگند میخوردید که حق بنویسید کدام مشکل در سطح کشور نیست که در هر استانی به صمت بر نمی گردد
شما از قند و روغن شکر ماست و گوشت و مرغ و یخ برنج گرانفروشی و کم فروشی ....تا چیپس و پفک بر عهده این سازمان است یادت رفته در شرایطی دکتر حسین پور مسئولیت گرفت که بی سابقه ترین تحریم ها گرفتار مملکت بود بی سابقه ترین بیماری عفونی ۵۰ سال اخیر گریبانگیر بوده آیا در استان ک.ب کمبود ماسک و ژل و الکل دستکش مشاهده کردی ؟؟؟؟آیا تو میدانی صمت اکسیژن مایع بیمارستان امام جلیل را تامین میکرد آیا می دانستی
من به شخصه طرفدار روزنامه نگار آزاد و طرفدار حق هستم ولی از کسی که پول میگیرد و دلالی میکند مثل شما که دیگران را تخریب کنی انتظاری بیشتر از این نیست
Iran, Islamic Republic of
حسین پور باج نمیده.حلاله
تغییر شاکله بودجه را نمی‌پذیریم

تغییر شاکله بودجه را نمی‌پذیریم

در سال‌های اخیر درآمدهای ارزی دولت به‌واسطه محدودیت‌های تحریم و همچنین شیوع کرونا افت ...
بازی مجلس با «معیشت» مردم

بازی مجلس با «معیشت» مردم

«معیشت مردم»؛ این اسم رمز اختلافات این روزهای پاستور و بهارستان بر سر لایحه بودجه 1400 ...
(ویدئو) عنابستانی از مردم و سرباز راهور عذرخواهی کرد

(ویدئو) عنابستانی از مردم و سرباز راهور عذرخواهی کرد

نماینده سبزوار در مجلس با انتشار یک ویدئوی دو دقیقه‌ای از سربازی که مانع ورود بدون مجوز ...