تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۴
کد مطلب : ۴۲۰۷۷۲
کبنا بررسی کرد

کودتای آبی علیه زاگرس

۴
۲
کودتای آبی علیه زاگرس
کبنا ؛اتفاقات مدیریتی در شرکت مدیریت منابع آب کشور علیه مدیران آب منطقه‌ای سه استان زاگرس نشین یعنی کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و چهارمحال بختیاری تعبیری جز کودتا برای آن مناسب نیست.
وزارت نیرو سالهاست در زیر سلطه مافیای قدرتمند آب استان‌های مرکزی کشور است و اکثر مدیران رده بالای وزارتخانه در طول سالیان از استان‌های اصفهان و یزد بوده‌اند و این‌مدیران نیز تمام‌تمرکز خود را بر غارت و بلعیدن آب زاگرس و آبادی استان‌های خود گذاشته‌اند.
تشدید بحران آب در چند دهه‌ی اخیر سبب به خود آمدن زاگرس نشینان و تأمل در هدر رفت آب مناطقشان به بهای آبادی استان‌های دیگر شده است و مطالبات در این حوزه در حال شکل گیری است.
در نشست اخیر نمایندگان استان‌های زاگرس نشین در مجلس یازدهم نیز یکی از محورهای اصلی بحث شده همین موضوع آب به عنوان یکی از استراتژیک ترین موضوعات بشر آینده بوده است. تاکیدات و تذکرات آبی در نشست زاگرس نشینان اما به مذاق مافیای آب در وزارت نیرو خوش نیامد و این مافیا بدون از کوچکترین‌ملاحظه کاری در یک حرکت کودتاگونه اقدام به عزل مدیران آب استان‌های زاگرس نشین کرد تا خیلی صریح و روشن به همه اعلام کرده باشد بر سر آب شما، ما تعارفی نداریم و شما خود حق دادخواهی و برنامه ریزی برای آینده و آبتان را ندارید. ظاهراً یکی از دلایل این برخورد عتاب آلود برداشت مدیران آبی کشور از اظهارات آبی زاگرس نشینان است که این‌مدیران بالادستی معتقدند مدیران آبی استان‌های زاگرس نشین اطلاعات لازم را به منتخبین خود داده‌اند تا آنها دست به اقدام شوند.
نکته نگران‌کننده دیگر بی اطلاعی محض استانداران و نمایندگان مجلس در این استان‌هاست که شبیه یک مخاطب ساده وقتی خبر بر روی سایت شرکت مدیریت منابع آب قرار گرفت از عزل مدیران خود خبردار شدند.
فراکسیون زاگرس قرار بود برای دفاع از منافع مردم این استان‌ها تشکیل و حمایت شود اما این فراکسیون تشکیل نشده قربانی بزرگی در همین ابتدای کار داد تا یا زاگرس نشینان علیه این کودتا کوتاه نیایند یا هم بساط برنامه‌های بی تأثیر اینچنینی را از همین اول برچینند.
قبل از این‌نیز ساخت یک سد کوچک در حوزه آبریز کهگیلویه با فشار و مخالفت زیاد لابی آب در خوزستان مواجه شده بود که در این‌مورد هیچ گاه شاهد قاطعیت در مقابل دخالت خوزستان در مورد یک‌پروژه مورد نیاز مردم این منطقه نشده بودیم تا امروز اینچنین شاهد تهدید و قدرت نمایی مدیران آبی شرکت مدیریت منابع آب کشور باشیم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

مصطفی
Iran, Islamic Republic of
قربون قربون دست وزارت نیرو و سازمان اب که کاری کرده تا کبنا اینطوری بسوزه...مافیا تویی کبنا جان.به قران مافیا از تو بدتر در استان های زاگرس نشین وجود نداره.هر وقت تو بد چیزی را میگی من مطمئن میشم که اون کار خوبی هست و به نفع مردم به خصوص مردم گچساران و باشت هست
United States
برادر چی داری میگی ما قوم لر هستیم چرا از حرف درست ناراحت میشی ؟امثال تو با طرز فکرشان باعث شده که مردم زاگرس نشین هنوز در این دولت و دولتهای قبل جرات نکنند از آب منطقه زاگرس که به جد حق طبیعی آنهاست دفاع کنند.پشت هم باشیم پر قدرت.ما قوم لر زاگرس نشینیم که اینقدر اصیلیم که اولین قوم تاریخ ایران بودیم و هستیم و خواهیم ماند.یه کم خودتو تکون بده.با برکنار کردن مدیران باسواد در حیطه آب در منطقه زاگرس نشین علنا تو داری از اون افرادی که دارن آب خوردن تو و خانوادت رو میدزدند دفاع میکنی.
Iran, Islamic Republic of
جناب مصطفی اگر منافع شخصی در این مساله داری باعث نباید بشه که بیای و منافع جمعی را زیر سوال ببری مطلب کبنا درست بود
حسن
Iran, Islamic Republic of
قضی کمایی من سرت .مه چی وت دانه که سنگشونه ایزنی وسینه ده ساله ده که وتشنی مردی اوسو حالیت ایابو
ناگفته‌های در باره انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب  ( +  فیلم )

ناگفته‌های در باره انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب ( + فیلم )

ناگفته‌های آیت‌الله ری‌شهری وزیر اطلاعات وقت، از مسائل پیرامون انتخاب رهبری، روایتی از ...
نگاهی به دوران رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای ( + فیلم )

نگاهی به دوران رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای ( + فیلم )

در یک نگاه جامع آیت‌الله خامنه‌ای در دوران زعامت خویش تلاش کرده‌اند تا ضمن افزایش اقتدار ...
انتشار برگی از یک یادداشت پس از ۳۴ سال

انتشار برگی از یک یادداشت پس از ۳۴ سال

این روح بزرگ، این انسان فوق‌العاده، این دل مطمئن و متوکّل و این عقل قوی و راسخ در همه‌ی ...