تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۶
کد مطلب : ۴۲۹۴۸۹

كانديداتوري محسن رضايي در انتخابات ۱۴۰۰ قطعي شد؟

۱
۰
كانديداتوري محسن رضايي در انتخابات ۱۴۰۰ قطعي شد؟
کبنا ؛پس از رايزني‌هاي متعدد دبير مجمع تشخيص مصلحت، او به اين نتيجه رسيده كه در انتخابات رياست‌جمهوري سيزدهم به عنوان كانديدا حضور پيدا كند.
به گزارش کبنا، پايگاه خبري ديد‌بان ايران: پس از رايزني‌هاي متعدد دبيرمجمع تشخيص مصلحت، او به اين نتيجه رسيده كه در انتخابات رياست‌جمهوري سيزدهم به عنوان كانديدا حضور پيدا كند. افرادي كه اخيرا با محسن رضايي ديدار كرده‌اند، مي‌گويند در اظهارات او عزم جدي براي حضور در ۱۴۰۰ را كاملا احساس كرده‌اند. رضايي در سال 84 نيز وارد عرصه انتخابات شد و با اينكه قول داد تا آخر خواهد ماند، چندروز پيش از برگزاري انتخابات انصراف داد. او در سال 88 نيز رقيب احمدي‌نژاد، كروبي و موسوي بود.  محسن رضايي كه زاده حوالي مسجدسليمان است در سال 1353 براي تحصيل در رشته مكانيك در دانشگاه علم و صنعت به تهران آمد و از چندي بعد جذب نيروهاي مخالف سلطنت پهلوي شد.
   
او سپس از اعضاي اصلي گروه چريكي - اسلامي منصورون شد.  محسن رضايي در سال‌هاي نخستين انقلاب به عضويت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي درآمد. او واحد اطلاعات و بررسي‌هاي سياسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را راه‌اندازي كرد و سپس به عضويت شوراي فرماندهي سپاه درآمد. متلاشي شدن گروه تروريستي فرقان و پيروزي بر گروه‌هاي ضدانقلابي در كردستان ازجمله فعاليت‌هاي اين دوره است و در شهريور 1360 با حكم حضرت امام خميني وي به فرماندهي كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي رسيد. بيشترين دوران زندگي رضايي در فرماندهي جنگ و دفاع مقدس در برابر دشمن گذشت و در همين دوره قابليت بسياري از خود نشان داد. 
رضايي در دوران فرماندهي خود دو دانشگاه بزرگ امام حسين(ع) و بقيه‌الله(عج) را بنيان نهاد و همزمان تحصيلات خود را ادامه داد و موفق به دريافت مدرك كارشناسي ارشد رشته اقتصاد از دانشگاه تهران شد. 
محسن رضايي در سال 76 پس از قبول استعفايش توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام منصوب شد كه تا امروز در اين سمت به خدمت مشغول است.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
برو پول اضاف که داری بده پرتقال بخور برات بهتره دو میلیون رای هم نمیاری عمو
آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

دوره حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در قدرت، با این کشور کاری کرده که دیگر ...
ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

 در صورتي که جنگي در منطقه رخ دهد همه توجه‌ها به اين جنگ منعطف خواهد شد و بالطبع توجه ...
پیشنهاد زیباکلام مبنی بر اعدام سلطانِ واکسن کرونا!

پیشنهاد زیباکلام مبنی بر اعدام سلطانِ واکسن کرونا!

صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی پیشنهاد اعدام سلطانِ واکسن کرونا را مطرح ...