تاریخ انتشار
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب : ۴۲۸۸۱۲
عضو ستاد مقابله با کرونا توضیح می‌دهد؛

همه چیز درباره ویروس جدید کرونا

۰
همه چیز درباره ویروس جدید کرونا
کبنا ؛یک عضو ستاد مقابله با کرونا درباره ورژن جدید ویروس کرونا که در انگلیس به تازگی کشف شده است گفت: اولین بار این نوع از ویروس جدید کرونا در شهریور ماه در انگلستان شناسایی شده، ولی مسئولان انگلیسی پنهان کاری کردند و الان این بیماری به کشور‌های هلند، ایتالیا، استرالیا، دانمارک انتشار پیدا کرده است.
به گزارش کبنا به نقل از شفقنا، دکتر مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری درباره اینکه برخی در مورد ویروس جدید کرونا نام کووید ۲۰ را گذاشته اند اظهار داشت: این ویروس جدید نامی ندارد و اگر هم قرار باشد نامی به خود بگیرد بایستی توسط سازمان بهداشت جهانی اسم گذاری شود.
ویروس جدید همان ویروس کروناست، در واقع نوع موتاسیون یافته کروناست. جهش ژنتیکی پیدا کرده و از گونه قبلی واگیردارتر است. دو برابر سرعت آلودگی ویروس بالا رفته است. سرعت انتشار ویروس نوع جدید در انگلیس ۷۰ برابر بیشتر از قبل است و می‌تواند به سرعت جایگزین گونه قبلی بشود. آزمایش این ویروس هم ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد که مثبت بشود و تعیین موارد مثبت در آزمایشگاه شهر لندن هم با دردسر فراوانی روبه رو بوده است.
اولین بار در شهریور ماه در انگلستان شناسایی شده
وی افزود: معمولا آنتی بادی کسانی که از این بیماری نجات پیدا می‌کنند با آنتی بادی ویروس کرونا معمول تفاوت آنچنانی ندارد. اولین بار در شهریور ماه در انگلستان شناسایی شده، ولی آن‌ها پنهان کردند و الان این بیماری به کشور‌های هلند، ایتالیا، استرالیا، دانمارک انتشار پیدا کرده الان همه چیز را برملا کردند.
دو سوم مبتلایان در انگلیس حامل این ویروس بوده اند
وی تصریح کرد: دو سوم مبتلایان در انگلیس حامل این ویروس بوده اند و راه حل مقابله با آن اعمال قرنطینه سریع السیر است و ما نیز باید تمامی کسانی که از کشور انگلستان وارد ایران شده و یا احتمالا خواهند شد تماما نمونه برداری و پی سی آر کنیم و اگر مثبت است حتما از نظر میدانی بررسی کنیم و آن‌ها را ۱۴ روز در قرنطینه نگه داریم که باعث انتقال بیماری به دیگران نشوند.
آیا واکسن‌های جدید کرونا بر روی این بیماری نیز موثر خواهد بود یا خیر؟
دکتر مردانی ادامه داد: اولین مساله‌ای که مطرح می‌شود این است که آیا واکسن‌های جدید کرونا بر روی این بیماری نیز موثر خواهد بود یا خیر؟ طبق تحقیقات به عمل آمده این ویروس جهش یافته تاثیری بر روی کارایی واکسن نداشته است پس فعلا به امید اینکه این واکسن بتواند کمک کند به جلو می‌رویم اگر مساله جدیدی اتفاق افتاد اطلاع رسانی خواهد شد.
بیماریابی وزارت بهداشت از کسانی که طی دو هفته اخیر از لندن وارد ایران شده اند
وی افزود: وزارت بهداشت برنامه‌ای برای بیماریابی کسانی که قبلا یعنی دو هفته اخیر از لندن وارد ایران شده اند دارد که جزییات بیشتر را باید از مسئولان امر بپرسید.
همچنین ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت درباره ویروس کرونای انگلیسی و شناسایی افرادی که از انگلیس به ایران آمده‌اند توضیحاتی داد که در این ویدئو می‌شنوید.

   
نام شما

آدرس ايميل شما

امامزاده دموکراسی شفا نمی‌دهد؟!

امامزاده دموکراسی شفا نمی‌دهد؟!

ینکه برای مردم این ادراک ساخته شود که از صندوق رای نمی‌توانند سرنوشت‌شان را عوض کنند....
اصولگرایانی که نمی‌خواهند در آستانه انتخابات اصولگرا باشند!

اصولگرایانی که نمی‌خواهند در آستانه انتخابات اصولگرا باشند!

ضرغامی: «اصلا من اصولگرا نیستم. اشکال بزرگ ما این است که یک پوست خربزه از ابتدا زیر پای ...
پایان وهم آقای پوپولیست

پایان وهم آقای پوپولیست

 پس از 6 هفته تلاش بی وقفه و نافرجام «دونالد ترامپ» برای بی اعتبار کردن پیروزی رقیب دموکراتش،...