تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب : ۴۲۳۹۹۷
در جلسه مشترک روسای هیئت‌های فوتبال شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛

فحش می خوریم ولی فوتبال ما رونق دارد، کاش حرف ها آزادانه زده شود و توهین به کسی نشود / بدون شما ما هیچ هستیم / هیئت فوتبال خانواده است اختلافات باید درون هیئت حل شود

۸
۰
فحش می خوریم ولی فوتبال ما رونق دارد، کاش حرف ها آزادانه زده شود و توهین به کسی نشود / بدون شما ما هیچ هستیم / هیئت فوتبال خانواده است اختلافات باید درون هیئت حل شود
کبنا ؛
جلسه مشترک روسای هیئت‌های فوتبال شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد با حضور خداداد افشاریان رئیس هیئت فوتبال استان برگزار شد.
به گزارش کبنا، در این نشست دلباز رئیس هیئت فوتبال شهرستان کهگیلویه با قدردانی از اقدامات خداداد افشاریان، اظهار کرد: باید مشکلات فوتبال استان در چارچوب دقیقی حل شود. آقای آشتیانی محبوب فوتبال استان است، کاش هیچ وقت مسائل هیئت فوتبال دست انسان های نامحرم و در فضای مجازی قرار نمی گرفت.
دلباز تاکید کرد: نباید هیچ وقت اختلافات درون خانواده هیئت فوتبال استان به بیرون درز پیدا کند تا افرادی که با هر بادی به هر جهتی می روند، بر این اختلافات دامن بزنند.
وی افزود: آقای افشاریان بزرگ فوتبال کهگیلویه و بویراحمد است و سال ها در این عرصه تلاش کرده، اما یکی از شائبه هایی که درباره او مطرح می کنند، این است که او آمد و رفت زیادی به فوتبال گچساران دارد.
وی افزود: آقای افشاریان نباید اجازه بدهد که افراد معلوم الحال برای فوتبال استان تصمیم بگیرند. برخی افرادی که مشخص نیست چه نسبتی با هیئت فوتبال دارند، در این هیئت حضور دارند.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان کهگیلویه تصریح کرد: برگزاری جلساتی که در آن همه هیئت ها حضور دارند و اظهارنظر می شود بسیار ضروری است. اعضای هیئت فوتبال باید مرتب از شهرستان ها سرکشی کنند و  مشکلات شهرستان ها رصد و برای رفع آنها اقدام شود. همچنین باید از افراد موجه در کمیته ها استفاده شود.
         
وی بر تدوین یک تقویم برنامه کاری تاکید کرد و گفت: باید تلاشی صورت بگیرد و مشکل حضور نیروی انتظامی و اورژانس هنگام برگزاری مسابقات، یک بار برای همیشه مرتفع شود.
دلباز گفت: لازم است افراد باتجربه، امین و درستکاری را برای ناظرین هیئت فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد مشخص کنیم.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان کهگیلویه به کمبود تجهیزات و امکانات در هیئت ها اشاره کرد و گفت: آقای افشاریان اقدامات خوبی برای تجهیز هیئت ها انجام داد، اگر این رویه ادامه پیدا کند، قطعاً شرایط بهتر خواهد شد. هر چند از شرایط  مالی هیئت استانی اطلاع داریم ولی باید فکری به حال مشکلات مالی هیئت ها شود.
وی با بیان اینکه تمام زحمات هیئت فوتبال استان بر دوش هیئت های شهرستان ها است، افزود: تمام مشکلات بر گردن ما است، پس لازم است که سهمی از درآمدهای هیئت فوتبال استان به شهرستان ها اختصاص داده شود.
وی گفت: هیئت فوتبال بدون تیم داری یعنی هیچ، پس سعی کنیم با هماهنگی بیشتر تیم دارها را تقویت کنیم تا تیم هایی که قرار است در خارج از استان بازی کنند، با برنامه ریزی و آبروی بیشتری حضور پیدا کنند.
دلباز گفت: باید هیئت های فوتبال مورد ارزیابی قرار بگیرند تا نقاط قوت و ضعف آنها شناسایی شود و یقیناً معرفی هیئت های فعال و خوب در توسعه و پیشرفت فوتبال استان تاثیرگذار خواهد بود.
وی افزود: تشویق باشگاه ها، ورزشکاران ، داوران و پیشکسوتان برتر، انگیزه پیشرفت و توسعه را برای سایرین به وجود می آورد، پس باید به تشویق این موارد پرداخت.
دلباز بر تقویت فوتبال بانوان تاکید کرد و گفت: استعدادهای زیادی داریم که در سطح کشور نقش آفرینی کرده اند، پس باید زمینه را برای فوتبالیست های زن فراهم کنیم تا هنگام تمرین و حضور در میادین ورزشی نخواهند با مشکلات فرهنگی مقابله کنند.
        
شمس الله بزرگ زاده رئیس هیئت فوتبال شهرستان چرام نیز در این جلسه به دغدغه های خود پرداخت و گفت: مشکل بزرگ تیم داران ما، ثبت باشگاه ها است. آنها به دلیل عدم توان مالی نمی توانند باشگاه های خود را به ثبت برسانند.
وی افزود: یکسان سازی قیمت اجاره چمن ورزشی ضروری است نه اینکه فردی 50 هزار تومان اجاره بدهد و فرد دیگری 30 هزار تومان.
بزرگ زاده گفت: ورزشگاه چرام مشکلاتی دارد. آبیاری این ورزشگاه به صورت سنتی انجام می شود، تلمبه 48 ساعت کار می کند، انتظار می رود برای آبیاری آن به شکل نوین اقدام شود.
وی با اشاره به بیماری کرونا، گفت: بسته بودن ورزشگاه هزینه زیادی برای ما می آورد. وقتی برخی از مکان های عمومی در این ایام بازگشایی شده اند، چرا نباید زمین های ورزشی ما که فضای بیشتری دارند، باز باشند.
هاشمی رئیس هیئت فوتبال شهرستان لنده گفت: بنیاد برکت به ما وعده داده که تیم سوپر لیگ شهرستان لنده را مورد حمایت قرار دهند.
حمید صادقی رئیس هیئت فوتبال شهرستان باشت در این جلسه گفت: امیدواریم جلوی دخالت برخی افراد در هیئت فوتبال شهرستان باشت گرفته شود، باید استقلال عمل داشته باشیم.
وی با بیان اینکه اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت نیازمند استقلال عمل است گفت: مدیریت برای آنکه فعالیتی صورت دهد باید امکانات اولیه داشته باشد.
وی افزود: بعضاً تصمیماتی گرفته می شود که دردسرآفرین است، و اگر اختلافاتی به وجود می آید باید با تدبیر رفع شود.
صادقی اظهار کرد: شبهاتی برای ما وجود دارد که مجوزها را چه کسی باید بدهد.
        
غلام آموزگار رئیس هیئت فوتبال شهرستان گچساران نیز اظهار کرد: هیئت فوتبال در گچساران زمین و سالن ورزش ندارد، روی زمین ورزشی بین ما و اداره ورزش دعوا است.
آموزگار با بیان اینکه در گچساران 12 باشگاه و 18 تیم داریم و سه رده مسابقه برگزار کرده ایم، گفت: متاسفانه اکثرا سالن ها و زمین های ورزشی دست کسانی است که اصلاً ورزشی نیستند، زمین ورزشی بشارت روشنایی ندارد.
رئیس هیئت فوتبال گچساران بیان کرد: کلاس های مربیگری خوبی برگزار کردیم. مسابقات فوتسال برگزار کردیم.
آموزگار در خصوص لزوم همکاری داوران اظهار کرد: کمیته داوران باید زیر نظر ما کار کنند نه اینکه برخی افرادی را جمع کنند و علیه ما کار کنند.
وی افزود: نباید بدعت شود که هر کس که از دیگری خوشش نیامد باند تشکیل دهد و علیه دیگری اقداماتی انجام بدهد، اینطور باندبازی ها به نفع هیچ کس نیست، امروز علیه من است و فردا علیه دیگری .
          
عسکری رئیس هیئت فوتبال شهرستان بهمئی بیان کرد: برنامه اجرایی هیئت فوتبال استان در کشور بی نظیر بوده است. اگر سالن و زمین خوبی در اختیار ما باشد هیئت ها هیچ مشکلی نداشته باشند، تیم های ما در حد لیگ کشوری ظاهر می شوند.
آشتیانی رئیس هیئت فوتبال شهرستان بویراحمد اظهار کرد: هیئت فوتبال استان در دوره مدیریت جدید با برنامه ریزی فعالیت خود را آغاز کرد و در تمام کمیته ها با برنامه ریزی فعالیت ها ادامه پیدا کرد، ولی هیئت فوتبال استان باید اقتدار بیشتری از خودش نشان بدهد.
آشتیانی با بیان اینکه زمین چمن ما به بخش خصوصی واگذار شده، افزود: اداره ورزش نباید اجازه بدهد هیئت های فوتبال بدون زمین چمن و یا سالن ورزشی باشند.
آشتیانی گفت: یکی از مشکلات ما در فوتبال عدم استفاده از مشاورین موجه و پیشکسوت در هیئت فوتبال است. از طرفی، کسی که وارد حوزه ورزش می شود زندگی او از نظر اقتصادی تباه می شود و مسائل مالی زندگی اش می ماند، لذا باید پیشکسوت ها را برای حضور در هیئت فوتبال دعوت کنیم.
آشتیانی گفت: برخی افراد از روی خصومت مصاحبه می کنند و ما وظیفه داریم بدون توهین به آنها پاسخ منطقی بدهیم، هیئت فوتبال یک خانواده است و اگر اختلافی هست باید درون خود هیئت حل شود. چون متاسفانه بعضی افراد از آب گل آلود ماهی می گیرند.
آشتیانی با بیان اینکه چند صباحی برخی افراد ناخوشنام سیاست را وارد ورزش می کنند، اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد به دلیل منافع شخصی دست به هر کاری می زنند، اما اینگونه رفتارهای این افراد عزم ما را برای تلاش و ماندن بیشتر کرده است، در هر صورت، اقتدار هیئت فوتبال نباید شکسته شود.