تاریخ انتشار
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۴
کد مطلب : ۴۱۱۸۱۳
تحلیلی بر مسائل سیاسی گچساران و باشت؛

روز مرگ خبرنگار؟!

سیده زهرا حسینی فر
۸
۲
روز مرگ خبرنگار؟!
کبنا ؛روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان گچساران، تاجگردون در جمع خبرنگاران گفت 70 تا 80 درصد آرا را از طوایف مختلف دارم. از این کلام مشخص است که تاجگردون بنای رأی آوردن را بر طایفه گذاشته و می‌گذارد، نه اصل شایسته سالاری. بله شما کمر همت بر منزوی کردن آنهایی بستید که به خاطر اصلاح طلب بودن دور شما جمع شدند. در واقع در این پروسه حزب خود به خود حذف می‌شود. شما فرهنگی نادرست را بار دیگر به این شهرستان بازگرداندید، فرهنگی که اصلاح طلبی و بطورکلی حزب را زیرسوال می‌برد؛ همان چیزی که این انقلاب، این مردم و اصلاح طلب ها سال‌ها پیش به دنبال برچیدن آن بودند.
الان حاصل دست پخت اصلاح طلبان گچساران چه شده؟ چرا بزرگان اصلاح طلب شهرستان سکوت پیشه کرده‌اند؟ جوانانی که نه به فکر نان بودند؛ بلکه به دنبال حل مشکلی بودند، برای اهدافی راستین به شما روی آوردند! حالا می‌بینیم که هر کسی در این ماه‌های آخر از راه می‌رسد، بعد از چند بار مصافحه می‌شود یکی از راننده‌های شما و اطرافیانتان، یا می‌شود لیدر شما و انتصابات دیگر... . بعد هم شاید در اداره‌ای به کار گرفته شوند. نه مدرک مهم است، نه چیز دیگری. مدیرانی که شایستگی دارند حذف می‌شوند، و اسباب نارضایتی فراهم می‌شود. متاسفانه برعکس آن چیزی که در نشست خبرنگاران گفتید: برایم طایفه گرایی مهم نیست، خیلی مهم است. اگر نبود این شهر در دست اطرافیان شما نمی‌چرخید. اگر نبود در انتصابات چشمی به طایفه یک فرد نداشتید!
آقای تاجگردون آیا در نشست های خبری‌تان با خبرنگارانی که در تهران نماینده یک رسانه هستند در جواب خبرنگار می گویید: «نمی‌گم تا تو کفش بمونی». این ادبیات کوچه و بازاری از کجا آمده. متاسفانه دیروز روز مرگ خبرنگار بود، قصد توهین به دوستان خبرنگار را ندارم، بحث من کلی است. بحث در این مورد که رسالت خبرنگار فراموش شد و منزلت خبرنگار حفظ نشد!
آیا جریان اصلاح طلبی گچساران به خواب رفته، چطور است که اصولگرایان فعالیت‌هایی دارند ولی هیچ خبری از اصلاح طلب‌های این شهرستان به گوش نمی‌رسد، آیا این بی‌انصافی اصلاح طلبان گچساران نیست که سکوت پیشه کرده‌اند در مقابل هر اتفاقی که در این شهر می‌افتد، هیچ ندایی به گوش نمی‌رسد! آیا این عین رخوت نیست؟ این مرام اصلاح طلبی کجا رفته و آیا شما به این مرام باور دارید؟ پس سکوت شما در مقابل این تبعیض‌ها، این ضعف مدیریتی، این رفتارهای کوچه بازاری چه معنایی دارد؟ آیا اگر اصلاح طلبان ایراد و اشکالی دارند نباید شما آن را نقد کنید شمایی که ادعای اصلاح دارید؟ شمایی که ادعای گفت‌وگو و نقد و اصلاح را دارید؟
آقای تاجگردون بیشتر اختلافات بین شورای شهر و شهرداری به شما بر می‌گردد و این را می‌دانید، همه می‌دانند، کارکنان شهرداری هم می‌دانند و نمی‌خواهند چیزی رسانه‌ای شود، چرا باید یک شهر در آتش اختلافات شما و مدیرانتان بسوزد، آیا غیر از این است که می‌خواهند بازیچه پشت پرده‌ها نشوند! چرا مردم بازیچه شده‌اند؟
جناب تاجگردون خود شما هم ذکر کردید که فعالیت‌ها و توسعه زیرساخت‌ها را دولت انجام داده، بله در همه شهرهای دیگر هم که بروید هیچ نماینده‌ای دست روی دست نگذاشته همه کار می‌کنند برای شهرشان. همه تلاش می‌کنند، زحمت می‌کشند  بودجه می‌آورند، چطور است که باید بخاطر بودجه آوردن در این 8 سال منت به سر مردم این شهر بگذارید؟ چرا ادبیات منت، چرا سیاست عامه پسندی و محبوبیت تی شرتی را در دست گرفته‌اید؟
از گوشه و کنار و اخبار رسیده، پیداست که زینل زاده فعالیت‌های خیلی بیشتری نسبت به بقیه رقبا دارد و چند قدم از بقیه جلوتر است، کما اینکه عزم او بیشتر هم جزم است. مسائلی که زینل زاده در پشت پرده دیده، تصمیم او برای شرکت در انتخابات، به  محاکمه کشاندن او، و پس از آن خبر تبرئه او، باعث شد عزم او برای حضور در انتخابات و ایستادن در مقابل تاجگردون بیشتر شود، علاوه بر این «زینل زاده» گروهی باتجربه، قوی و از طیف‌های مختلف سیاسی را پشت خود دارد که استقلال جناحی و فکری هر یک از دیگری مشهود است، این همان چیزی است که یک گروه مستحکم و با استقلال نظر و متناسب با نیاز جامعه امروز را برای زینل زاده فراهم کرده و زینل زاده به واسطه این گروه می‌تواند یک فضای روشنفکر و جوان را ایجاد کند که شاید حلال مشکلات و اشتغال باشد. با وجود این زینل زاده هنوز راه زیادی دارد تا به محبوبیت تاجگردون برسد.
سیدقدرت حسینی با اینکه در دوره‌های قبل خود را نشان داده و فعالیت‌هایش را به عنوان نماینده انجام داده، ولی یکی از گزینه‌های روی میز است، سیدقدرت بر مرام اصولگرایی و گفتمان اصولگرایانه استوار است و به نظر می‌آید او دغدغه اصولگرایان و حضور یک فرد اصولگرا را دارد و در این بین احتمالاً خود را از همه مستحق‌تر می‌داند. او فعالیت‌هایش را آرام و بی صدا انجام می‌دهد و به انسجام نیروهایش پرداخته است.
زراعت کیش بر فضای مجازی تمرکز کرده و با وجود آنکه رایزنی‌هایی با گچساران و باشت دارد و کم و بیش فعالیت‌هایی انجام می‌دهد، همچنان در قالب یک فرد دانشگاهی خود را به جامعه عرضه می‌کند، و از این حیث هم طرفداران خود را در هم طایفه‌ای‌هایش و در دانشگاه دارد و اخیراً نیز از طرف یکی از سایت‌های استانی به یک مناظره دعوت شد.
جعفری شاید کمترین فعالیت را دارد و هنوز میلی برای نامزد شدن ندارد، کمااینکه وی یک نیروی آزاده و پیشکسوت اصولگرایان است و اصولگرایان می‌توانند روی حمایت وی حساب باز کنند.
اصولگرایان شهرستان‌های گچساران و باشت می‌دانند که نهایتاً باید روی یک گزینه ائتلاف کنند، این ائتلاف شاید به همین زودی‌ها اتفاق نیفتد و اصولگرایان در حال حاضر در مسیرهایی که قانونا ایرادی بر آن وارد نیست به فعالیت‌هایی مشغولند تا بتوانند فضا را بدست گیرند و نهایتاً روی یک گزینه ائتلاف کنند. با وجود اینها تاجگردون یک وزنه سنگین است. اما علارغم نارضایتی‌های مردم از تاجگردون، در طول این هشت سال محبوبیت زیادی به هم زده است. هرچند برخی افراد در فعالیت‌های خود محبوبیت را در مرتبه دوم کار خود قرار می‌دهند، و برایشان مهم این است که کاری انجام دهند و دردی از جامعه کم کنند، ولی نمایندگان و سیاسیون طی چندین سال اخیر به واسطه رسانه‌ها، خوب جلوه کردن در نگاه مردم را به عنوان یک نیاز احساس کرده‌اند، به همین دلیل است که هرجا می‌روند عکس می‌گیرند و الان اگر گاها تاجگردون و گروهش را همراهی کنید، می‌فهمید که چرا در این چند ماهه تاجگردون یک فیلمبردار جدید به گروه رسانه‌ای‌اش اضافه کرده، چرا بیشتر به حوزه انتخابیه خود سر می زند، چرا دائم به روستاها سر می‌زند.
این‌ها را بگذارید در کنار ماجرای سوژه شدن تی شرت نماینده. احتمالاً تیم رسانه‌ای تاجگردون، تیشرت پوشی و سوژه کردن آن را از وزیر ارتباطات و روحانی ایده گرفته‌اند. اگر تاجگردون را در حال دوچرخه سواری دیدید یا عکس او را دیدید که سوار بر مترو شده یا با خانواده‌اش عکس گرفته در یک روز تعطیل، تعجب نکنید، این‌ها را وزیر ارتباطات هم در صفحه شخصی‌اش گذاشته. اما خیلی ساده بگویم، هیچکدام از اصولگرایان در مردم داری به تاجگردون نمی‌رسند. هرچقدر هم مردم بگویند و کامنت بگذارند که در لایه لایه‌های مدیریتی شهر فساد، تبعیض، بی قانونی، ضعف مدیریت وجود دارد، باز هم همه اینها پشت محبوبیت تاجگردون گم می‌شود و آن کسی رأی می‌آورد که کاسب باشد و مردم پسند و بداند با هر کسی چطور حرف بزند تا در دلش جا باز کند. با یکی با تحکم حرف می زند، با یکی با زبان خوش، با دیگری به شیوه‌ای دیگر. یکی را از طریق حرفهای جوان پسند، یکی را در فضای مجازی، یکی را بصورت رو در رو. با پیرزن‌ها عکس می‌گیرد، با پیرمردها می‌خندد و از مشکلاتشان می‌گوید، به هر حال مردم داری چیزی است که باید با آن کار را پیش برد. اما علم ارتباطات می‌گوید محبوبیت تی شرتی و مردم پسندی یک سرش مسائلی است که پشت آن پنهان شده است. امروزه به واسطه رسانه‌ها دنیا تبدیل به جایی شده که در آن افراد باید هوشمندانه به جستجوی حقایق بپردازند و سواد رسانه‌ای این موضوع را مطرح می‌کند که با اندیشه و تأمل و با حساسیت کنش گری داشته باشید. حساسیت؛ واژه‌ای که در دنیای ما کمی از بین رفته است.
نام شما

آدرس ايميل شما

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
آخ سی ای نقدل آبکی
همشهری
خدا وکیلی خوت دونی چه نوشتی.موکه نفهمیدم
Iran, Islamic Republic of
چه دزدی با چراغ آید گزینه تر برد کالا متا سفانه با توجه به سنوات گذشته اصولگرایان چون با چراغ می ایند وترسی واهمه ای از رد صلاحیت ندارند به قول ضرالمثل لری وزرش مطمئنند هر طور وهرجا وتحت هر شرایطی برایشان مهیاست بیایند اصلاحطلبان باید نهایت احتیاط در دست اندازهای ساخته دست اصولگرایان را باحتیاط حرکت کنند باید از کمترین داشته هایشان استفاده مطلوب را ببرند فعلا از اصولگرایان هرکس وهرکجا با هربرندی هر پیشینه ای بیاید مشکل ندارد حساسیت نماینده نظارت شورای نگهبان آقای نعمتی که باید بی طرف باشد از هرکدام از نمایندگان وکاندیدا های اصولگرا نسبت به آقای تاج گردون بیشتر شده است وگرنه جبهه اصلاح طلب از تکثر کاندیدا ها حداقل کادر سازی برای ادوار آینده بیشتر استقبال می کند ولی جرات عرض اندام از نعمتی ها را ندارد چون تیغی برانی بدستتش داده روزگار برای نان ونام بری که این بی عدالتی سیاسی باعث رخوت و سکون سیاسی جامعه شده است از انجائیکه در صحنه های سیاسی کشور عملکرد اصلاحطلب با استقبال واقبال عمومی مردم مورد قبول واقع گردید در صورتی در بیان جمهوری اسلامی ایران گفته میشود ولی در عمل اصولگرایی یعنی نادیده گرفتن بخشی عظیمی ملت وآرمان ملت نادیده گرفتن ملت وآرمان آنها یعنی استثمار ودیکتاتوری چرا ایقدر خورده می گیرید از آقای تاج گردون چرا عرصه را بر آقای تاجگردون تنگ می کنید شما بعنوان خبرنگاران دست نشانده خدمات آقای تاجگردون با توجه به تحریمهای ناجوانمردانه ومشکلات سخت اقتصادی همه قبول دارند خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران همه میدانند که از راس تا ذیل هرکه خدمت می کند وهزینه می کند وخدمت می کنند از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی رهبری حضرت امام ورهبری پیامبر گونه رهبر معظم انقلاب است ولی در حقیقت پیگیری های وتخصص آقای تاج گردون باعث یک پیشرفت وچشم اندازی برای طرحهای عمرانی وکشاورزی شده است که در چهل سال گذشته بی سابقه است الان درخصوص بافت فرسوده گچساران که در سنوات وسالهای گذشته هر انسان با وجدان وآزاده ای از ان ناراحت میشد وشرم آور بود الان با افتخار وراحتی هر جای این شهر که قدم بگذارید احساس غرور به آدم دست میده از اینکه در بخشهای به فرآموشی سپرده شهر این آرامش به آدم دست میده المان و بافت شهری درست کرده مدیون پیگیری های نماینده محترم است شما یک باراز ان یاد نکردید آنوقت خود را خبرنگار آزاد می دانید روزی مرگ خبرنگار است که وجدان بمیرد وقلم آزاد وآزدگی را به بازار حراج ببرد اگر برای خبرنگاری و قلم ارزش قائلید خود را از قید وبندها رها کنید و ازاد وراحت بدون وابستگی به جناح گروه حزب سازمان ونهاد خبرنگاری کنید مطمئن باشید باعث پویایی وسرافرازی خود وجامعه خواهید شد
Iran, Islamic Republic of
با توجه به دلبری های شما و به پاس این همه خدمات ملی و بین المللی ممدوحتون،پیشنهاد می کنم به شیوه ی برره ی مدیری تندیس ایشان را در میدان نصب و هر روز چند بار به گرد معمار بزرگ آق تص اد !؟ طواف کنید ولی احتیاطا مواظب شاخ های بز برره باشيد!
گچساران
Iran, Islamic Republic of
مطلب خوبی بود. شما اصلا اصلاح طلبی یا اصولگرا؟؟
Iran, Islamic Republic of
احسنت ...
Iran, Islamic Republic of
دکتر؟؟؟!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
خب آره دکتر!
این روزا همه دکترن!
همه معمار آق تص آد ن!
ایشون هم که خیلی شیفته ی اون معمار دکتر کذایی تشریف دارن!
ما هم الکی درجه ی دکترا بهشون دادیم!
۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...