تاریخ انتشار
دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب : ۴۰۱۰۲۴
در جلسه مشترک صورت گرفت:

انعقاد تفاهم‌نامه اداره‌کل میراث فرهنگی با دانشگاه یاسوج

۳
۰
انعقاد تفاهم‌نامه اداره‌کل میراث فرهنگی با دانشگاه یاسوج
کبنا ؛مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه یاسوج تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
 صبح امروز 4تیرماه1397، نشست مشترک دانشگاه یاسوج با مسئولان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
 
 
رییس  دانشگاه یاسوج در این نشست با تقدیر از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اظهار داشت: اقدامات خوبی در این حوزه‌ها در استان انجام شده است.
 
 
احمد عریان افزود: پایان نامه های زیادی در دانشگاه ها دفاع می شود که بخشی از آنها در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
 وی از دستگاهای اجرایی استان خواست تا برای کارشناسی نیاز های استان اعتبار قرار داده و هزینه پرداخت کنند.
رئیس دانشگاه یاسوج گفت: ترویج آموزش در زمینه های مختلف  می تواند نقش مهمی در توسعه هر جامعه ای داشته باشد و دانشگاه می تواند در این راستا بازوی توانمندی باشد.
 عریان تصریح کرد: دانشگاه می تواند در زمینه های مختلف گردشگری و گروه هدف سیمنار علمی برگزار کند.
 وی با بیان اینکه یکی از حوزه هایی که دانشگاه های مادر با آن سر و کار دارند میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، خواستار انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه یاسوج و اداره کل میراث فرهنگی استان شد.
 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با بیان اینکه یکی از موضاعات اساسی استان  توسعه همه جانبه است، گفت: دانشگاه نقش بسزایی در پیشرفت و توسعه استان دارد.
 محمود باقری از امضای تفاهم نامه بین میراث فرهنگی و دانشگاه یاسوج در زمینه آموزش خبر داد و افزود: صحبت از گردشگری، شامل صنایع دستی و میراث فرهنگی نیز می شود.
 دبیر کارگروه گردشگری استان با اشاره به اینکه برخی کارشناسان متعقد هستند  ۱۱ درصد اشتغال مربوط به گردشگری است، گفت: کشور ترکیه نزدیک به ۳۰ میلیون گردشگر دارد اما گردشگری که وارد ایران می شود پنج میلیون است که با افق ۲۰ میلیون گردشگر فاصله زیادی دارد.
باقری بیان کرد: صنعت گردشگری یک صنعت حساس است و اگر اقتصاد  وامنیت اجتماعی در یک جامعه ثابت باشد شاهد ورود تعداد زیاد گردشگران هستیم.
  وی با بیان اینکه از ۳۰۰ نوع رشته صنایع دستی، ۳۰ نوع آن در استان کهگیلویه و بویراحمد است، گلیم را برند صنایع دستی این استان دانست.
  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ۳۰۰ جاذبه گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که تاکنون در حدود ۵۰ مورد از این جاذبه ها زیرساخت ایجاد کرده ایم.
 باقری با بیان اینکه از دستگاهای پیشتاز در واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی هستیم، گفت: تاکنون چهار پروژه را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم و چهار پروژه دیگر را هم تا پایان تیرماه واگذار می کنیم.
 وی ابراز کرد: زندگی روستایی و عشایری از جاذبه هایی است که تلاش می کنیم تا با ترویج بوم گردی در جذب گردشگری روستایی و عشایری پیشرفت کنیم.
 باقری با بیان اینکه بیش از دو هزار اثر تاریخی در استان داریم، گفت:بافت قدیم دهدشت با ۴۰ هکتار وسعت مربوط به دوره صفوی و از کهن ترین آثار تاریخی استان است.
 وی عنوان کرد: نقوش برجسته تنگ سولک و پل های تاریخی دوره صفوی و هخامنشی نشان این است که این استان ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر در حوزه میراث فرهنگی دارد.
 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان مقصد خوبی برای گردشگری استانهای جنوب کشور است، اظهار کرد:  وقتی می گوییم گردشگری محور توسعه است باید دانشکده گردشگری داشته باشیم.
 باقری بیان کرد: شهر یاسوج شهر دانشگاهی است و باید در راستای توسعه استان دانشجو تربیت است.
 وی ابراز  کرد: هتل های استان به دلیل نداشتن پرسنل تخصصی در خدمات دهی گاها ناتوان هستند که با ایجاد دانشکده های تخصصی این مشکل حل می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
سلام موضوع تفاهم نامه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همشهری
Iran, Islamic Republic of
آقای باقری تمام مصاحبه هایش این روزها تکراری می باشد بعنوان مثال ۲۰۰۰اثرتاریخی در استان وجود در طول دوران شما از مجموع ۷۳۰اثرشناسایی شده فقط ۴۰اثر ثبت شده اگر ما هر ۵سال مدیریت ۴۰اثرثبت کنیم می بایست حداقل چندین سال طول خواهد کشید تا آثار استان ثبت شود ودرثانی درخبر اومده ریس دانشگاه تقدیر و تشکر کرد از میراث فرهنگی در حالیکه در تمام خبرها این موضوع تقدیر و تشکر اشاره شده است
کارمند
Iran, Islamic Republic of
حسن زاده ریس بویراحمد
۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...