تاریخ انتشار
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب : ۴۱۵۰۶۱
درگفت‌وگو با جلالی زاده عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت بررسی شد؛

​​​​​​​تبعات فرار بنزینیِ حسن روحانی!

۰
​​​​​​​تبعات فرار بنزینیِ حسن روحانی!
کبنا ؛جلال جلالی زاده نماینده سابق مجلس و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، در مورد اظهارات رئیس جمهور در تبریز، گفت: "سخنان آقای روحانی، عذر بدتر از گناه بود. یعنی سخنی که ایشان بر زبان آورده اند، واقعا اگر حقیقت داشته باشد که خیلی بد است و اگر هم دروغ باشد که درشان یک رئیس جمهور نیست. "
 حسن روحانی گفته است که از زمان اجرای سهمیه بندی بنزین اطلاعی نداشته و او نیز همچون مردم، صبح روز ۲۴ آبان ماه متوجه اجرای افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن شده است. صحبت‌هایی که رئیس جمهور در تبریز انجام داده، تعجب و واکنش فعالان سیاسی و رسانه‌ها را به دنبال داشته است.
 روحانی در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی گفت که "من هم صبح جمعه فهمیدم قیمت بنزین تغییر کرده، چون به شورای امنیت کشور واگذار کرده بودم. البته قیمت در سران سه قوه مصوب شده بود."
منتقدان اصلاح طلب، به این اظهارات روحانی در تبریز واکنش نشان داده اند و گفته اند که روحانی به جای فرار از زیربار مسئولیت این تصمیم، باید صادقانه برای مردم توضیح می‌داد که به علت وضعیت بحرانیِ اقتصادی مجبور به افزایش قیمت بنزین شده است.
 منتقدان اصولگرا هم گفته اند که روحانی به جای اینکه برای این شوک و جراحی بزرگ، ستاد بحران تشکیل دهد، به استقبال تعطیلی جمعه رفته و این کار مهم را به دیگران واگذار کرده است؟!
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در توئیترش نوشته است که "کنار کشیدن آقای روحانی از پذیرش مسئولیت انتخاب زمان و چگونگی اجرای افزایش قیمت بنزین جای شگفتی دارد! "
یک روز پس از سخنرانی روحانی در تبریز، بسیاری از کاربران در توئیتر و اینستاگرام هم به انتقاد از او پرداخته اند و این اظهارات روحانی را فرار رو به جلو خوانده اند. البته برخی نیز در صفحه‌های روحانی در فضای مجازی، به او حمله لفظی کرده اند.
یک کاربر در توئیتر نوشته است که اگر روحانی راست گفته باشد، باید گریست! چراکه او از زمان مهم‌ترین جراحی اقتصادی کشورش بی خبر بوده و با خیال راحت به دیگران واگذار کرده است.
البته برخی از مسئولان و نزدیکان روحانی در دولت نیز در فضای مجازی به دنبال توجیه سخنان روحانی بودند. برخی از آن‌ها در توجیه اظهارات روحانی گفته اند که "بحث رییس‌جمهوری شرحِ سازوکار رسیدن به برنامه اجرایی سهمیه‌بندی بنزین است و شورای امنیت کشور و صداوسیما مسوول زمینه‌سازی رسانه‌ای و اقناع ِاجتماعی برای اجرا بوده‌اند." اما این توجیه هم مورد قبول مردم و فعالان سیاسی قرار نگرفت.
فرار بنزینیِ روحانی!
جلالی زاده نماینده سابق مجلس می گوید که سخنان آقای روحانی، عذر بدتر از گناه بود.
انداختن اشتباه خود بر دوش دیگران بدعت خطرناکی ست!
جلال جلالی زاده نماینده سابق مجلس و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، در مورد اظهارات رئیس جمهور در تبریز، گفت: "سخنان آقای روحانی، عذر بدتر از گناه بود. یعنی سخنی که ایشان بر زبان آورده اند، واقعا اگر حقیقت داشته باشد که خیلی بد است و اگر هم درست نباشد که در شان یک رئیس جمهور نیست. "
وی ادامه داد: "البته گفته شده که این تصمیم با توافق سران سه قوه بوده است و از یک سو مطرح می‌شود که رئیس جمهور از چنین تصمیمی بی خبر بوده، که بعید به نظر می‌رسد، البته از طرف دیگر مسئولین در مقابل کار انجام شده، می‌خواهند خود را بی گناه جلوه دهند و احساس مسئولیت نمی‌کنند. هرکدام می‌خواهند بار آن را به دوش دیگری بیندازند."
جلالی زاده افزود: "به نظر من این بدعت بسیار خطرناکی در کشور است و موجب بی اعتمادی مردم به نظام می‌شود. فکر می‌کنم صداقت، جایگاه و شخصیت هر مسئولی ایجاب می‌کند که هرکاری انجام می‌دهد، صادقانه مسئولیت آن را هم برعهده گیرد. بالاخره تصمیم سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین در خلا گرفته نشده و با نظر مسئولین کشور انجام شده است و عواقب مثبت و منفی آن به پای تصمیم گیرندگان نوشته می‌شود."
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت اضافه کرد: "اینکه گاهی یک تصمیم به صورت غلط و یا درست انجام می‌شود، بالاخره باید به مردم گفته شود. مردم صاحبان اصلی نظام هستند و اگر مسئولین صادقانه با مردم رفتار کنند و مدبرانه و عاقلانه قضایا را تبیین و توجیه کنند ما به چنین نتایجی نمی‌رسیم."
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، گفت: "معقتدم که اگر این تصمیم با کارشناسان اقتصادی خبره مطرح و از نظر و دیدگاه فعالان سیاسی واجتماعی استفاده می‌شد، شکی نیست که کشور با این خسارت و آسیب‌های نابجا مواجه نمی‌شد. "
نمایندگان مجلس باید با تصمیم گیری‌های آنی مقابله می‌کردند
جلالی زاده در پاسخ این سوال که چرا دولت در موضوع سهمیه بندی بنزین مردم و مجلس را محرم نمی‌دانست؟ گفت: "خیلی اوقات منافع عمومی فدای مسائل خصوصی می‌ شود. یعنی برخی مسئولین برای حفظ مقام و جایگاه خود، به نوعی با مردم رفتار می‌کنند که گویی مردم از رشد عقلی برخوردار نیستند. "
وی افزود: "معتقدم که نمایندگان مجلس باید دو سال قبل طرحی را ارائه می‌کردند که اگر قرار است بنزین گران شود، مجلس تصمیم گیرنده باشد. تا به صورت ناگهانی در این حوزه تصمیم گیری نشود."
 عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با اشاره به تصمیمات آنی و ناگهانی در دولت، گفت: "ما اگر به سیره و سنت پیامبراسلام هم توجه کنیم، ایشان هیچ تصمیمی را آنی نمی‌گرفتند و طرح و برنامه‌های ایشان با اقناع مردم انجام می‌شد. "
این نماینده سابق مجلس تصریح کرد: "متاسفانه امروز برای رای گرفتن و توجیه کردن مردم هر مسئولی دیگری را مقصر جلوه می دهد و این بدعت بسیار بدی است. آنچه مهم است چه از نظر دینی، اخلاقی و یا سیاسی، اعتراف به خطا و اشتباه است. مسئولین این قدرت را داشته باشند که نسبت به اشتباهات شان اعتراف کنند وبار مسئولیت اشتباه را بر دوش دیگران نیندازند تا کشور شاهد آثار منفی و خسارت نباشد. "(فرارو)
نام شما

آدرس ايميل شما

نامه نوبخت برای اختصاص 120 میلیارد از اعتبار کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی +  سند

نامه نوبخت برای اختصاص 120 میلیارد از اعتبار کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی + سند

30 تیرماه نامه‌ای توسط نوبخت به امضا رسیده که در آن آمده، مبلغ 120 میلیارد تومان از محل ...
ناگفته‌های عادل از بی‌عدالتی‌‌ها به«نود»

ناگفته‌های عادل از بی‌عدالتی‌‌ها به«نود»

پس از يک سال و 7 ماه سکوت، بالاخره عادل فردوسي‌پور اشاره‌اي به پايان کارش در برنامه 90 ...
محمد امامی کیست و اتهامش چیست؟

محمد امامی کیست و اتهامش چیست؟

محمد امامی از تهیه کنندگان جوان و مشهور سینماست که در سال‌های اخیر نامش با فساد کلان ...