تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۷
کد مطلب : ۴۵۱۲۸۵
طی مراسمی به مناسبت روز خبرنگار

تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه توسط آموزش و پرورش شهرستان لنده

۰
کبنا ؛خبرنگاران و اصحاب رسانه توسط رئیس آموزش و پرورش شهرستان طی مراسمی مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش کبنا نیوز؛ عبدالرحیم آهنین جان در این نشست با تسلیت ایام حزن و اندوه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و تبریک روز خبرنگار  گفت:خبرنگاری تعهداست وخبرنگار امانت دار وپل ارتباطی بین وقایع وانسان های پیرامونش،بنابراین اصل ،خبرنگاران تکیه گاه امن برای انعکاس خبروقایع دررسانه ها ومطبوعات هستند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان لنده  اظهار داشت:در بستر تاریخ خون ،اشک و عرق هرجا جمع شدند همانند واقعه عاشورا پاسخ مثبتی به بلندای تاریخ داد و درسی شد برای بشریت از ابتدای خلقت تا کنون.
آهنجان با بیااینکه عاشورا، نماد شکوه فرهنگ و تمدن اسلامی است بیان داشت:اگر به واقعه عاشورا به صورت مقطعی نگاه کنیم، حداکثر آن را حرکتی آرمانگرا خواهیم دید که به وقوع پیوست و با شهادت و اسیری پایان گرفت، در حالی که امام حسین(ع) و یارانش حرکتی را آغاز کردند که در روز عاشورا و زمین کربلا باقی نماند و با امتداد آن از طریق پیام‌رسانی زیبا و هنرمندانه خواهر صبور و بزرگوارش و دخت گرامی حضرت فاطمه زهرا(س) یعنی زینب (س)، زمان و مکان را در نوردید و این‌چنین چراغی شد برای نمودن راه و هر آن کس که قلبش در جستجوی آزادگی است تا با استسقاء از این چشمه زلال زمین بایر حیات را جانی دوباره بخشد و ثمر رستگاری و نجات از آن بردارد.

وی از تقارن روز خبرنگار با عاشورای حسینی سخن گفت و اظهار داشت :حضرت زینب (س) را می توان پیام رسان و خبرنگار کربلا دانست زیرا  اگر حضرت زینب ،عقیله بنی هاشم پیام رسانی نمی کرد کربلا در کربلا می ماند و 23 سال نبوت پیامبران و ائمه اطهار به هدر می رفت.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان لنده گفت:اصحاب رسانه در خط مقدم جهاد تبیین قرار دارند و تقارن هفدهم مردادماه با نهضت عاشورای حسینی، فرصت مناسبی است تا فعالان عرصه اطلاع‌رسانی با الگوگیری از اصول تبیین و روشنگری این قیام جاودان در مسیر بصیرت‌افزایی جامعه حرکت کنند.

وی خبرنگاران را حلقه وصل مطالبات مردم و مسئولان دانست و گفت: با گرامیداشت روز خبرنگار از همراهی، توجه و اهتمام ویژه اصحاب رسانه شهرستان لنده در عمل به رسالت اهل قلم، به ویژه در انعکاس اخبار و اطلاع‌رسانی های لازم  قدردانی می‌کنم،و امیدوار اصحاب رسانه همچنان استقلال کاری خود را حفظ نموده و از ورود به منازعات بی نتیجه خوداری نمایند.
در ادامه این نشست خبرنگاران بر تعامل بیشتر آموزش و پرورش با اصحاب رسانه و خبر تاکید نمودند و آمادگی خود را برای همکاری و انعکاس  برنامه های اموزش و پرورش اعلام نمودند.
در پایان این نشست از خبرنگاران با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.
نام شما

آدرس ايميل شما

درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

دو عضو هیات علمی و دو دانش آموخته دانشگاه یاسوج در سال ۲۰۲۲ میلادی در لیست یک درصد دانشمندان ...
سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: انکار وضع بدی که به نام زندگی بر مردم تحمیل می‌شود نارضایتی را از بین ...
راه تغییرات از کدام طرف است؟

راه تغییرات از کدام طرف است؟

اولین و شاید جدی‌ترین گام در مسیر انجام اصلاحات و تغییرات در جوامع مختلف، نیازمند پذیرش ...
1