تاریخ انتشار
شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳
کد مطلب : ۴۳۲۸۹۸
کبنا گزارش می دهد؛

بازدید معاون تعاون روستایی کشور از شهر زلزله زده سی سخت

۰
کبنا ؛معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی کشور از شهر زلزله زده سی سخت و ساختمان‌های اداری تعاون روستایی این شهر بازدید کرد.
به گزارش کبنا نیوز از شهرستان دنا، عصر روز شنبه (21 فروردین 1400) مرتضی معتمد معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی کشور، سید حشمت‌الله صمیمی دوست معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از شهر زلزله زده سی‌سخت بازدید کردند.
در این بازدید، عبدالحمید پناهی فرماندار شهرستان دنا، قدرت الله ویسی مدیرکل تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند. همچنین معتمد معاون سازمان تعاون روستایی با همراهی مسئولان از یکی از خانواده‌های معظم ایثارگر شهر زلزله زده سی‌سخت و کارکنان تعاون روستایی دیدار کردند.
مرتضی معتمد معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی کشور، اظهار داشت: در نظر داریم که طی این سفر سه روزه، بررسی اجمالی از زیرساخت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد داشته باشیم، یک یا دو طرح را برای اجرا مشخص کنیم و این را در نظر داشته باشیم که سرمایه گذار هست و مهم این است که طرح ارزیابی شده برای اجرا را پیدا کنیم.
معتمد در ادامه گفت: اگر در استان کارخانه در حیطه‌ مواد و صنایع غذایی وجود داشته باشه که اکنون به هردلیلی غیرفعال است را مشخص کرده و ارزیابی‌های لازم را انجام داده تا با حمایت بانک‌های مرتبط، این‌کارخانه‌ها به تملک ما در آیند و آن‌ها را دوباره فعال کنیم. برای نمونه کارخانه کنسانتره شاهرود که غیرفعال بود اما با پیگیری‌های صورت گرفته اکنون یک کارخانه‌ فعال است و مواد اولیه و میوه از سرتاسر کشور به این کارخانه ارسال می‌کنیم.
معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی کشور افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد اقلیم فوق‌العاده‌ای دارد و باید از این اقلیم و ظرفیت به بهترین شکل استفاده شود.
ویسی رئیس سازمان تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در استان محدودیت ذخیره و نگهداری مواد وجود دارد  یعنی ما نیاز به احداث سردخانه در سطح استان داریم. به منظور حمایت از باغداران  و حذف دلالان و واسطه‌ها از بازار،سازمان تعاون روستایی و شبکه‌ها را در خرید شرکت دادیم و میوه‌ها در سردخانه متعلق به سازمان نگهداری می‌کنیم.
وی اظهار کرد: اتحادیه‌های ما در سال گذشته اقدام به خرید گندم کردند و از ۵۴ هزار تن گندم خریداری شده در سه بخش، ۵۱.۵ درصد از خرید کل، متعلق به سازمان و بخش‌های‌ ما بود.سازمان تعاون روستایی در همه جا همراه کشاورزان بوده و این باعث خوشحالی کشاورزان بوده است.
وی در ادامه گفت:برای اولین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد اقدام به خرید حمایتی از کشاورزان کردیم و ما جزو اولین استان‌هایی بودیم که صورت وضعیت را ارسال کردیم و با حمایت شما این کار بزرگ را انجام دادیم.
ویسی در مورد تشکل‌های سازمان تعاون روستایی گفت:۱۲۰ تشکل داریم که از این تعداد، ۱۰ تشکل روستایی‌، ۱۴ تشکل و اتحادیه تولید است. ۶۰ تا ۷۰ درصد تشکل‌ها فعال هستند و مابقی نیمه فعال یا غیرفعال هستند.
وی اضافه کرد:ما عرصه‌هایی برای فعالیت داریم که به دلیل بنیه ضعیف مالی تشکل‌ها، زمین‌ها و غرفه‌ها را اجاره می‌دهیم و خود نمی‌توانیم در آنجا فعالیت کنیم. یکی از اقداماتی‌ که باید انجام شود آوردن تولیدات استان بر سر سفره مردم است و ما باید یک بازار روستا تشکیل دهیم.
ویسی در آخر گفت: همانطور که گفتم ما نیاز به سردخانه در سطح داریم. ما نیاز به کارخانه بسته‌بندی داریم داریم و مشکل سبدسازی داریم و اگر کارخانه سبد سازی در استان ساخته شود برند هم در ادامه می‌توانیم داشته باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

نامزدها در انتظار 7 رأی

نامزدها در انتظار 7 رأی

سخنگوی شورای نگهبان از آغاز بررسی صلاحیت نامزدها خبر داده و وعده داده است تا پایان مهلت ...
جلیلی: امیدوارم  لفاظی‌ها بر پاسخگویی به نیازهای مردم غلبه نکند

جلیلی: امیدوارم لفاظی‌ها بر پاسخگویی به نیازهای مردم غلبه نکند

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بهترین کسی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت ...
۳۰۴ نفر تاکنون در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند

۳۰۴ نفر تاکنون در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: در مجموع چهار روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری ...