تاریخ انتشار
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۸
کد مطلب : ۴۲۷۰۲۰
گزارشی که روابط عمومی در خصوص اقدامات شهرداری یاسوج منتشر کرد

محله بختیاری ها در شرف آباد یاسوج چه خبر؟ / نگاهی به تغییرات تحول ساز در شرف آباد + عکس

۰
کبنا ؛محله بختیاری ها در منطقه شرف آباد یاسوج یکی از مناطقی بود که همواره با اولین بارش باران خبرساز می شد و سیلابی شدن این منطقه تردد را برای ساکنان غیرممکن می ساخت.
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی شهرداری یاسوج، این محله در مرکز شرف آباد بخاطر نداشتن کانال دفع آب های سطحی و آسفالت، با اولین بارش باران و هدایت سیلاب های بالادست به آن منطقه به باتلاق تبدیل می شد و عبور و مرور در آن عملا امکان ناپذیر بود.


 
دو سال قبل وقتی در اوج بارش باران نستهن مقدم شهردار یاسوج در راس ستاد بحران شهرداری راهی این محله شد، همانجا تصمیماتی برای نجات این بحران گرفته شد.
تابستان سال 98 در مراسمی که برای کلنگ زنی پروژه های عمرانی در محلات شرف آباد انجام شد، محله بختیاری ها به عنوان محل کلنگ زنی انتخاب شد تا نشان دهد عزم شهرداری برای نجات این محله جدی است.
 


 
اما عدم همراهی برخی از ساکنان محله برای عقب نشینی و رعایت ضوابط طرح های شهری، پروژه های این محله را به حاشیه راند تا بازهم شهرداری ورود کرد و با جلسات متعددی که با ساکنان داشت آنان را متقاعد به رعایت ضوابط و طرح های شهرسازی کرد.
حالا در سال 99 کانال دفع آب های سطحی شرف آباد به طول بیش از 320 متر با عرض 1 متر ساخته شده است و خیابان این مرکز محله نزدیک به نیز آسفالت شده است و کوچه های منتهی به خیابان اصلی نامگذاری شد و تابلوی آنها نصب شد و این کوچه ها نیز زیرسازی شده تا زمستان سال 99 برای این محله با آرامش طی شود.
 


 
یقینا اگر ساکنان محلات بخصوص در چنین محله هایی برای اخذ پروانه و پرداخت عوراض شهرداری و همچنین رعایت ضوابط طرح های شهری اقدام کنند، اقدامات سازنده در این محلات با قدرت و جدیت بیشتری صورت خواهد گرفت و این محلات در فصول بارندگی مشکلی نخواهند داشت.
اما این پایان کار شهرداری یاسوج در شرف آباد نیست و در این محله آسفالت خیابان 20 متری جانبازان، اجرای ادامه بلوار کشاورز، جدول گذاری خیابان محله امیر، آسفالت خیابان محله حاجتی ها، آسفالت و جدول گذاری معابر خیابان های شهید ذاکر زاده ( مهر سابق ) بخشی از خدمات شهرداری در محله شرف آباد است که همزمان با جرای خط پروژه مسیر 45 متری در این منطقه باعث تحول اساسی در این محله خواهد شد.
 

از محله بختیاری ها در شرف آباد یاسوج چه خبر؟/ نگاهی به تغییرات تحول ساز در شرف آباد/ عکس
 

 
نام شما

آدرس ايميل شما

سجاد
Iran, Islamic Republic of
محله امیر چرا اصلا رسیدگی نمیشه واقعا خیابون افتضاحه
همون محله بختیاری ها هم ۵۰ متر که تو دید اسفالت کردند
فقط شعار و عوام فریبی
جانبازان
Iran, Islamic Republic of
آقای شهردار؛ خیابان جانبازان شرف آباد که 4سال زیر سازی شده قراربود آسفالت بشه چه کارش کردین؟مگه این مردم آرامش واسایش نمیخوان؟آخه هزینه زیرسازی را که سخت تر بودانجام دادیداما آسفالت موند.خواهش داریم تا قبل از اومدن بارون دوتا فرعی را کار کنید تا زیرسازی خراب نشه
بار تعطیلات بر دوش اقتصاد

بار تعطیلات بر دوش اقتصاد

با شروع ویروس کرونا مسائل متعددی گریبانگیر زندگی روزمره مردم شده، مشکلات اقتصادی و معیشتی ...
«بايا» نيامده پول می‌خواهد!

«بايا» نيامده پول می‌خواهد!

بايا، شبکه فروش کالا و خدمات است، ده‌ها نمونه ديگر آن در کشور درحال فعاليت هستند. اين ...
فقدان پارلمان ( به قلم محسن خرامین )

فقدان پارلمان ( به قلم محسن خرامین )

سال‌هاست کارکرد اصلی مجلس دخالت در برخی انتصابات مدیریتی است که این انتصابات برای نمایندگان ...