تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب : ۴۲۶۴۶۶
با حضور مسئولان کهگیلویه و بویراحمد انجام گرفت.

کلنگ‌زنی پروژه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر نجف آباد شهر یاسوج ( تصاویر )

۰
کبنا ؛شبکه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر نجف آباد شهر یاسوج با حضور حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، سید علی ملک حسینی دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد.
به گزارش کبنا، صبح امروز (دوشنبه 21 مهر ماه 99) پروژه شبکه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر نجف آباد شهر یاسوج با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و سید علی ملک‌حسینی دادستان مرکز استان کلنگ‌زنی شد.
حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این مراسم با اشاره به خدمات نظام اسلامی ایران، اظهار داشت: استکبار جهانی به دنبال این است که با فشارهای اقتصادی و تحریم به نظام و ملت ایران فشار بیاورد، اما می‌بینیم که همواره جمهوری اسلامی سر مقابل زورگویی و فشارهای امریکا خم نکرده و به راه خودش که آبادانی و پیشرفت میهن اسلامی است، ادامه داده و به فضل خداوند متعال این مسیر ادامه داده می‌شود.
وی در ادامه گفت: پروژه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر نجف آباد شهر یاسوج یکی از پروژه‌های لازم بود که الحمدالله به برکت نظام اسلامی و با تلاش مجموعه اداره راه و شهرسازی و شرکت آب و فاضلاب کلنگ زنی آن انجام گرفت.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این پروژه با 60 دمیلیارد ریال اجرا می‌شود و در 4 کیلومتر خط انتقال اصلی با قطر 315 - 400 میلی‌متر اجرا خواهد شد.
وی اتصال 75 درصد شهر یاسوج را به شبکه فاضلاب از خدمات نظام اسلامی دانست و گفت: این پروژه در مدت 4 ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: باید با تلاش مسئولان سایر بخش‌های که هنوز به شبکه فاضلاب متصل نشده است، متصل شوند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر نجف آباد یاسوج یکی از دغدغه های جدی مردم این منطقه بوده و ساکنان این مسکن مهر از بروز برخی مشکلات و کمبودها در این حوزه گلایه داشتند.
حسین کلانتری افزود: اجرای ۴ کیلومتر خط انتقال اصلی با قطر ۳۱۵ تا ۴۰۰ میلی متر و یک باب ایستگاه پمپاژ از جمله مشخصات این طرح است.
وی افزود: با پیگیری های انجام شده و و تفاهم دوجانبه با وزیر راه و شهرسازی در خصوص تامین اعتبار این طرح، اجرای این طرح عملیاتی شد.
کلانتری تصریح کرد: ایجاد شبکه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر نجف آباد یاسوج، باید همچون یک الگو برای سرعت بخشی و توسعه فاضلاب برای سراسر استان مد نظر قرار گیرد تا سلامت مردم بیش از پیش حفظ شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: مدت اجرای این طرح ۴ ماه خواهد بود و انتظار می رود تا دهه فجر افتتاح شود.
هم اینک یاسوج حدود ۷۵ درصد، گچساران ۵۲ درصد، سی سخت ۴۵ درصد، چرام ۴۵ درصد، ۴۲ درصد دهدشت، باشت ۹ درصد و لنده یک درصد دارای شبکه جمع آوری فاضلاب هستند.
کلانتری خاطرنشان کرد :۲۶۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر یاسوج اجرا شده و حدود ۷۵ درصد از مناطق شهر یاسوج دارای زیرساخت های جمع آوری شبکه فاضلاب است.
استاندار با بیان اینکه هم اکنون ۵۰۰ واحد مسکونی در مسکن مهر نجف آباد سکونت دارند گفت: برای تامین اعتبار مورد نیاز طرح مذکور ۳۵ میلیارد ریال اداره کل راه و شهر سازی و ۳۵ میلیارد ریال شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد  هزینه خواهند کرد.
به گفته مسئولان 200 میلیارد تومان اعتبار برای اتصال سایر بخش‌های شهر یاسوج به شبکه فاضلاب نیاز است.
نام شما

آدرس ايميل شما

بازخوانی تاریخ ترورهای نافرجام یک آیت الله

بازخوانی تاریخ ترورهای نافرجام یک آیت الله

امروز هفتم آبان سالروز سومین ترور نافرجام سیدحسن طباطبایی معروف به سیدحسن مدرس است. هم ...
انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

میثم‌ رادپور درباره اینکه اگر ترامپ پیروز شود چه اتفاقی رخ خواهد داد، گفت: «همین مسیرادامه ...
رویای ناتمام نامزد حزبی

رویای ناتمام نامزد حزبی

در انتخابات ۱۴۰۰ «کاندیدای اختصاصی» داریم؛ این جمله ای است که این روزها از سوی برخی احزاب ...