تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۸
کد مطلب : ۴۴۹۳۶۱
کبنا گزارش می دهد

نشست بررسی افزایش بی رویه فروشگاه های زنجیره ای در گچساران / فروشگاه‌هایی که نان بُری می‌کنند!/ اعتراض کسبه گچساران به افزایش فروشگاههای زنجیره ای(+فیلم، تصاویر)

۱
توضیحات و انتقاد محمد راهی رئیس اتاق اصناف گچساران در خصوص فروشگاه های زنجیره ای کبنا ؛نشست رسیدگی به افزایش بی رویه فروشگاه های زنجیره ای با حضور روانبخش دیهیمی خوب فرماندار گچساران، محمد راهی رئیس اتاق اصناف گچساران،رضا قشقایی شهردار دوگنبدان، مهرابی رئیس اداره صمت شهرستان، شکوهی، عاملی مقدم، کرمی فرد اعضای شورای شهر دوگنبدان، قدرت الله انبازپور عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف، سیده نوشین نمازیان مسئول حقوقی شهرداری دوگنبدان در سالن اجتماعات فرمانداری گچساران برگزار شد.
به گزارش کبنا نیوز: افزایش بی رویه فروشگاه‌های زنجیره ای در سطح شهرستان گچساران باعث اعتراض واحدهای صنفی خرده فروش و سوپر مارکت، خواروبار و لبنیات و... شده است.
با افزایش فروشگاه‌های زنجیره ای در سطح شهرستان گچساران شاهد بیکاری و تعطیلی واحدهای خرده فروش و سوپر مارکت‌ها و.. خواهیم بود که افزایش آسیب های اجتماعی و بیکاری را در پی دارد.
مشخص نیست که مجوز این همه فروشگاه زنجیره ای را چه دستگاهی می دهد و بر چه اساسی مجوز صادر می کنند مگر شهرستان گچساران چقدر جمعیت و ظرفیت دارد. شهر گچساران تولیدی نیست بلکه مصرفی است واین شهر گنجایش و ظرفیت این همه فروشگاه زنجیره ای که بصورت قارچ گونه در حال افزایش می باشد را ندارد.
این همه فروشگاه زنجیره ای چه سودی برای مردم شهرستان گچساران دارند؟ درآمدشان بصورت مستقیم از طریق کارت خوان‌های‌شان به حسابی در تهران واریز می شود و مالیاتی را هم در شهرستان پرداخت نمی کنند و تنها پول و منابع شهرستان را خارج می کنند.
گفتنی است:در این نشست مقرر گردید که فروشگاه‌های زنجیره ای هدفمند و ضابطه مند شوند و این فروشگاه‌های اگر می خواهند در سطح شهرستان گچساران فعالیت کنند باید با شرایط و برنامه خاصی بطوریکه به واحدهای خرد و صنوف مختلف آسیب نزنند،ساماندهی شوند.


 
نام شما

آدرس ايميل شما

پریدن مرغ از سفره‌ها

پریدن مرغ از سفره‌ها

 مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران می‌گوید: اکنون قیمت مرغ زنده در بازار به‌طور ...
امتداد همیشگی شریعتی

امتداد همیشگی شریعتی

تغییر، نیازمند همبستگی است و رؤیای مشترک لازمه همبستگی. افراد پراکنده و جدا از هم و فاقد ...
خوانشی از مسیر یک کابینه

خوانشی از مسیر یک کابینه

درست یک سال از زمانی که جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور، 28 خرداد را به‌عنوان روز برگزاری ...