تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۴
کد مطلب : ۴۳۲۷۷۶
بازدید معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از روستای برد پهن جلیل؛

واقعیت‌های راه ارتباطی برد پهن جلیل چیست؟ / وقتی بستر رودخانه و اراضی ملی ملک شخصی تلقی می‌شود / حاجی‌زاده: برای توسعه باید گذشت داشت / معارضات اجتماعی برطرف شود، بردپهن صاحب پل ارتباطی می‌‍شود ( + فیلم و تصاویر )

۰
فایل مرتبط کبنا ؛روستای برد پهن جلیل بخش سپیدار در 40 کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد، مردم این روستا‌ هنوز جاده ارتباطی برای اتصال به بخش سپیدار و مرکز استان ندارند. آنها برای رسیدن به بخش سپیدار و تأمین مایحتاج خود، باید دل به رودخانه خروشانی بزنند که ارتباط‌شان را با دنیا و شهر قطع کرده‌ است. مردم از روی صخره‌‌ها (سنگ‌های بزرگ ) عبور می‌کنند تا به شهر برسند. شنیده شده، گاهی آب این رودخانه وحشی، مردم کهنسال و زنان را باخودش برده، در سفری که جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد به روستای برد پهن جلیل بویراحمد داشتند، مشکلات مردم به اطلاع مسئولان رسید که روز یکشنبه ( 15 فروردین ماه 1400 ) کیامرث حاجی‌زاده معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد که در مدت کوتاه حضورش در این استان، نشان داده، مرد کار است، با همراه نصیری‌راده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد و عیسی شهامت مدیرکل امور شهری و شهرداری‌های استانداری کهگیلویه و بویراحمد از جاده برد پهن جلیل بازدید و ضمن گفت‌وگو با برخی از اهالی این روستا برای راه ارتباطی مردم تصمیم مناسب اتخاذ شد.
کیامرث حاجی‌زاده معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای توسعه باید گذشت کنیم، اظهار داشت: در صورتی که معارضات اجتماعی روستای برد پهن برطرف شود، پل ارتباطی این روستا تا شهریور ماه احداث می‌شود.
  
به گزارش کبنا، برخی از اهالی روستا، معارضات اجتماعی و اختلافات محلی را تنها دلیل عدم جاده ارتباطی برد پهن جلیل می‌دانند، این در حالی است که بستر رودخانه و اراضی منابع طبیعی در سایه سهل‌انگاری اداره‌کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد و آب منطقه‌ای استان ملک شخصی قلمداد می‌شود.
https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000432/nf00432776-1.jpg
https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000432/nf00432776-2.jpg


نام شما

آدرس ايميل شما

حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

سيدهادي خامنه‌اي با اصلاح‌طلبان حشر و نشر داشته و دم‌خور بوده و يك مجلس‌ششمي به شمار ...
(عکس) شباهت خاصِ دختر خداداد عزیزی به پدرش

(عکس) شباهت خاصِ دختر خداداد عزیزی به پدرش

عکسی از فرزند خداداد عزیزی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، در کنار پدرش نشان می‌دهد ...
انتخابات؛ خودرو يا راننده؟

انتخابات؛ خودرو يا راننده؟

انتخابات خوب و با معيارهاي پذيرفته شده، چنان اينرسي قدرتمندي ايجاد مي‌كند كه كل جامعه ...