>> ( فیلم ) توضیحات هدایت‌خواه در باره بورسیه‌ها، حضورش در انتخابات و رسالت رسانه‌ها و اشرافیت - کبنانیوز
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۴۱۴۶۸۷
در غرفه کبنانیوز مطرح شد

( فیلم ) توضیحات هدایت‌خواه در باره بورسیه‌ها، حضورش در انتخابات و رسالت رسانه‌ها و اشرافیت

۳۲
۲
فایل مرتبط کبنا ؛ستار هدایت خواه دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و نماینده دو دوره مجلس مهمان غرفه پایگاه خبری کبنا نیوز بود.
هدایت خواه در گفت و گو با کبنا به موضوع بورسیه‌ها در زمان نمایندگی خود در مجلس پرداخت و اظهار کرد: بنده تعمدا این مدت اقدام به پاسخگویی نکردم و خواستم فرصتی باشد تا هر کسی هر چه در دل دارد بیرون بریزد و تخلیه روانی کند و سبک شود.
فعال سیاسی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: آقایان از گذشته تا الان دنبال این بودند که سند و مدرکی علیه بنده خصوصا در دوران نمایندگی پیدا کنند تا با استناد به آن جنجال به پا کرده و با غوغاسالاری و شیوه‌هایی که دارند به تخریب بپردازند که علی‌رغم همه تلاش‌ها و مراکزی که برای آنها قابل دسترسی بود نتوانستند مانند دوستانشان سند و مدرکی دال بر اینکه بنده یا فرزندانم به عنوان ژن خوب عضو هیات مدیره یا سهام‌دار شرکتی باشیم یا در واگذاری‌های غیرقانونی و غارت‌گرانه سهم و نقشی داشته باشیم یا از قاچاقچیان حمایتی کرده باشیم و با پیمانکاران زد و بند کرده باشیم و از آنها پورسانت گرفته باشیم یا نفتی شده باشیم و انواع و اقسام شگردها و اقداماتی که آقایان خودشان، فرزندان و بستگانشان الی ماشاالله انجام می‌دهند را نتوانستند پیدا کنند.
وی بیان کرد: تنها سندی که در این سال‌ها توانستند پیدا کنند همین نامه بوده که بنده این نامه را به عنوان یکی از افتخارات خودم در دوره نمایندگی تلقی می‌کنم و نه تنها آن را خلاف عدالت نمی‌دانم بلکه گامی در راستای تحقق عدالت بوده است.
نماینده سابق شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در همه دولت‌ها تعدادی از افراد در دوره‌های عالی خصوصا دوره دکتری چه در داخل و چه در خارج بورسیه می‌شدند که تا قبل از دولت نهم و دهم معمولا این بورسیه‌ها از نورچشمی‌های مرکز نشین بودند و جوانان مناطق محروم از این سهمیه بی‌بهره بودند. فقط در یک مرحله در دولت سازندگی بیش از ۲۵۰۰ نفر به خارج از کشور اعزام کردند اما یک نفر از این افراد از بچه‌های این استان نبود که در دوره اصلاحات این روند انتخاب بورسیه نورچشمی‌ها ادامه داشت.
وی عنوان کرد: در دولت نهم و دهم با رویکردی که جوانان متدین، انقلابی و ولایی در بدنه دانشگاه وارد شدند  بنده می‌خواستم داستان دولت اصلاحات و کارگزاران تکرار نشود که بچه‌های این منطقه محروم از حق طبیعی خود محروم شوند این افراد را معرفی کردم تا اینها در راستای تحقق عدالت سهمی در بورسیه‌ها که از منابع عمومی تامین می‌شود داشته باشند.
هدایت‌خواه خطاب به کسانی که در این زمینه ادعای شفافیت داشتند گفت: افرادی که ادعای شفافیت دارند خوب بود اسامی افرادی که معرفی کردم را منتشر می‌کردند تا معلوم شود چند نفر آنها از فرزندان، بستگان، برادران، خواهران و نزدیکان بنده بوده در حالی که در همان سال داماد و دو نفر از فرزندانم در دوره کارشناسی ارشد بودند و نه آنها از من درخواستی داشتند که  معرفیشان کنم نه خودم چنین کاری را می‌کردم لذا برخلاف تصور آنها هیچ رانت شخصی و خانوادگی در این موضوع نبوده است.
 فعال سیاسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اقدامی که من انجام دادم صرفا یک معرفی بوده و هیچ اقدام غیرقانونی نبوده چرا که این افراد معرفی می‌شدند به وزارت علوم و وزارت علوم بر اساس ضوابط قانونی که داشته  مصاحبه علمی می‌گرفته و مراحل گزینش طی می‌شد چه بسا بسیاری از اینها در مصاحبه علمی و گزینش حد نصاب لازم را کسب نکرده و پذیرفته نشده باشند، حتی از این نامه‌ای که آقایان در اختیار دارند اگر اسامی را منتشر کنند معلوم می‌شود که بیش از ۵۰ درصد افراد معرفی شده پذیرفته نشدند به همین دلیل کار ما ضابطه‌مند بوده است.
وی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که دال بر قانونی بودن این حرکت است اینکه وقتی دولت اعتدال سر کار آمد داد و قالشان بلند شد و شخص آقای رئیس جمهور فریاد " البورسیه فما ادراک البورسیه" سر داد و به صورت باندی، جناحی و غیرقانونی بسیاری از بورسیه شده‌ها را اخراج و از ادامه تحصیل و جذب در بدنه دانشگاه محروم کردند دیوان عدالت اداری به موضوع ورود پیدا کرد و تقریبا همه کسانی که اخراج کرده بودند با رای دیوان بازگشتند که این بیانگر قانونی  بودن این اقدام است.
هدایت‌خواه بیان کرد: تمام سر و صدایی که اعتدالیون به پا کرده و  گوش عالم را کر کردند و حتی  مورد توبیخ و شماتت مقام معظم رهبری در چند مرحله قرار گرفتند  کمتر از دو درصد بوده که از مسیر قانونی انحراف داشته یعنی از سه هزار و ۶۰۰ نفری که بوده کمتر از دو درصد را گفته‌اند مسیر قانونی آنها طی نشده است.
این فعال سیاسی به رویکرد دولت نهم و دهم اشاره کرد و افزود: یک حرکت خزنده‌ای با حاکمیت تکنوکرات‌ها در دولت سازندگی و دولت اصلاحات برای سکولاریزه کردن دانشگاه‌ها و نظام شروع شد به همین منظور تعدادی از نورچشمی‌ها و هم‌فکران خودشان را در دوران‌های مختلف از جمله در دوران سازندگی زمانی پدر معنوی اصلاحات رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک نهاد ریاست جمهوری بود بیش از ۲۵۰۰ نفر بورسیه دولتی گرفتند و عمدتا به کشورهای اروپایی انگلیس و فرانسه و استرالیا و سایر کشورها با دلار ۷ هزار تومان اعزام شدند.
وی عنوان کرد: هزینه بورسیه یک دانشجو به خارج از کشور تقریبا ۵۰ برابر هزینه بورسیه دانشجوی داخل کشور است و چیزی قریب به هزینه ۱۲۵ هزار دانشجوی بورسیه داخل کشور هزینه دو هزار و ۵۰۰ نفر شد که نوعا افراد از چهره‌های فکری اصلاحات بودند که برخی از آنها به کشور بازگشتند و حدود ۵۰۰_۶۰۰ نفر از آنها اصلا به کشور بازنگشتند،  آنهایی که برگشتند پروژه سکولاریزه کردن جامعه را از طریق راه انداختن مطبوعات زنجیره‌ای، مراکز و در  بدنه دانشگاه پیگیری کردند و در دولت اصلاحات هم این روند ادامه پیدا کرد که دولت نهم و دهم با نگاه دقیق مبتنی بر اهداف و آرمان‌های انقلاب تلاش کرد که با این پروژه با حضور جوانان مومن، ولایی و انقلابی  مقابله کند تا جلوی پروژه سکولاریسم شدن دانشگاه و جامعه گرفته شود.
فعال سیاسی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: آقایانی که خود را در پروژه سکولاریزه کردن دانشگاه و جامعه ناکام  دیدند فریاد" البورسیه فما ادراک البورسیه" سر دادند و جوسازی کردند که رسانه‌های بیگانه و سایت‌های زنجیره‌ای به کمک آنها آمدند و در دانشگاه‌هایشان روسایی که داشتند چنین فضایی را ایجادکردند، آنها از این می‌سوزند که این پروژه با ناکامی‌هایی مواجه شد.
وی با بیان اینکه هزینه بورسیه دانشجویان در داخل کشور به جیب دولت می‌رود، گفت: آقای دکتر صادقی و همفکران وی که گفته می‌شود نامه بورسیه دانشجویان را منتشر کرده خوب است تحقیق و تفحص کند که چه مقدار دلار صرف اعزام این دانشجویان در دوره سازندگی و بعد از آن در دوره اصلاحات شد؟ خود آقای روحانی مگر از این بورسیه استفاده نکرد؟آقایان در کدام آزمون علمی شرکت کردند که چند سال با بلیط فرست کلاس از جیب دولت هر چند هفته‌ای به انگلیس می رفتند و برمی‌گشتند؟ هزینه تحصیل دکترای آن ها هزینه چند نفر از دانشجویان محروم استان کهگیلویه و بویراحمد بود که در داخل کشور بورسیه شدند که هزینه تحصیل رئیس جمهور رفت به جیب بیگانگان!
هدایت‌خواه عنوان کرد: کسانی که طرفدار شفافیت و عدالت هستند خوب است بدانند رویکرد دولت نهم  و دهم قابل قبول بود مبنای شرعی و قانونی داشت که نیروهای انقلابی، ولایی و دلسوز وارد بدنه دانشگاه شوند و این کار را با رعایت ضوابط علمی انجام می‌داد.
وی خاطرنشان کرد: از همه کسانی که صادقانه طرفدار شفافیت و عدالت هستند تقاضا می‌کنم همچنان که موضوع بورسیه‌های دولت نهم و دهم را پیگیری کردند که توسط نهادهای قانونی بررسی و تا حدودی تعیین تکلیف شد بورسیه‌های سایر دولت‌ها از جمله بورسیه شخص رئیس جمهور را پیگیری کنند.
هدایت‌خواه خاطرنشان کرد: بورسیه‌هایی که فقط مرکز استراتژیک نهاد ریاست جمهوری دوران سازندگی انجام داد هم مورد بررسی قرار گیرد که با کدام ملاک و معیار آقای موسوی خوئینی‌ها ۵۰۰ نفر را بورسیه کرد؟ چند نفر از  این افراد در خارج از کشور ماندند و الان در خدمت بیگانگان هستند؟ چقدر برای هر کدام از آنها هزینه شد و این هزینه‌ها چه سودی برای مملکت داشت جز اینکه آمدند و با حرکت‌های خودشان در راستای سکولاریسم کردن جامعه حرکت کردند.
نماینده سابق بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: این اقدام را در راستای احقاق حقوق جوانان این منطقه انجام دادم که آنها هم به مانند ژن‌های خوب و نورچشمی‌ها بتوانند با رعایت ضوابط قانونی از حقوق خود بهره‌مند شوند  که به عنوان نماینده مردم جوانانی که به ما معرفی می‌شد را با رعایت ضوابط قانونی معرفی می‌کردیم.
هدایت‌خواه با بیان اینکه ماجرای بورسیه یک فرار رو به جلو بوده است،افزود: افراد چون نمی‌توانستند اعتراض کنند که چرا نیروهای متدین، ارزشی،  ولایی و بسیجی به دانشگاه می‌آیند این موضوع را در بوق و کرنا کردند در حالی که خودشان بی‌ضابطه‌تر از این ماجرا از بورسیه‌ها بر خلاف مصالح نظام استفاده کردند.

متن کامل این گفت و گو را در فیلم بالا ببینید.
نام شما

آدرس ايميل شما

بویر احمد
Iran, Islamic Republic of
زنده باد دکتر هدایتخواه. بویر احمد بزرگ بدون دکتر هدایتخواه دیده نخواهد.درصورتی که این مرد بزرگ درصحنه نباشدبقیه چیز ها راهم باشتی ها ازتون خواهند گرفت
بویراحمدی
Romania
درودبردکترهدایت‌خواه‌ای‌کاش‌انگشت‌شماری‌مثل‌شمادراین‌استان‌بود
ستاری
United States
بخدا شکستی تحقیر امیز خواهی داشت .انشاالله.وای برمن ایلم که دگر بخواهیم اعتماد کنیم.وای برمن ایلم که ازصدقاتمان استفاد شدحالا شدی ه تفرقه وای برمن ایلم که میدانم جواب سوختن یکی از بهترین وحقوق دان ترین اقای فرخیانی را به سختی خواهند داد.وای برمن ایلم گربگذاریم که دوباره که باز . تورا بخوریم .وای برمن ایلم وای .....که میدانم شویم بیدار تاهمه بداننن هنوز هم هستیم سرای شجاعت .صداقات ........هستیم .بخدا سوگند من 4 سال پشت سرهم رای دادم .ولی حالا عذاب وجدان دارم .چطور دلت اومد اقای فرخیانی باهش این کار کنید.میدونم که فردا بازهم میایید چندتا میخوانی میگه نیومد ولی دگر همه بیداریم
Iran, Islamic Republic of
چقدر تو به ایلت می نازی برادر ایل ایل کردنند مال قرون وسطا است حالا رای دادی یا ندادی به عقل شعور خودت ربط داره
اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
راست میگه دیگه. ما اصلاح طلب ها نتونستیم برای بچه های شهر و منطقه کاری کنیم. هدایت خواه تونست. درسته ما ازش بدمون میاد ولی کار به جایی کرد. احسنت بر این شجاعتش
شیرزاد
Iran, Islamic Republic of
الحق و النصاف که صدایت رسا ترین صدا برای مستضعفان و محرومان است.
روزبه
Iran, Islamic Republic of
اینقدر شورش کردیم که وارد این مباحث شد و جواب داد. اگر ادامه بدهیم به چیزهایی میگه که دیگه نمی توانیم پاسخ بدهیم. الان زنگ پاسخگویی ما است و نه اصولگرا
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
جمله اش خیلی جالبه
« آقایان از گذشته تا الان دنبال این بودند که سند و مدرکی علیه بنده خصوصا در دوران نمایندگی پیدا کنند تا با استناد به آن جنجال به پا کرده و با غوغاسالاری و شیوه‌هایی که دارند به تخریب بپردازند که علی‌رغم همه تلاش‌ها و مراکزی که برای آنها قابل دسترسی بود نتوانستند مانند دوستانشان سند و مدرکی دال بر اینکه بنده یا فرزندانم به عنوان ژن خوب عضو هیات مدیره یا سهام‌دار شرکتی باشیم یا در واگذاری‌های غیرقانونی و غارت‌گرانه سهم و نقشی داشته باشیم یا از قاچاقچیان حمایتی کرده باشیم و با پیمانکاران زد و بند کرده باشیم و از آنها پورسانت گرفته باشیم یا نفتی شده باشیم و انواع و اقسام شگردها و اقداماتی که آقایان خودشان، فرزندان و بستگانشان الی ماشاالله انجام می‌دهند را نتوانستند پیدا کنند.»
بویر احمد
Iran, Islamic Republic of
واقعا جای تشکر و قدر دانی داره.در این زمانی که همه یکصدا دارن
بر طبل بی مهری میکوبند تا استان ما رو منزوی کنن .جناب هدایتخواه هنوز دقدقه محرومیت زدایی از استان رو دادند
سفلی
Iran, Islamic Republic of
ای قربون ای کر سخت .والا راس ایگو.اگه کاندید وابو حتما وش رای ایوم
تیرتاجی
Iran, Islamic Republic of
ناز نفست هدایتخواه خدا حافظت بو شیر نر
شیرمرد
Iran, Islamic Republic of
کارشون بسیار به جا بوده.اگه دو تا مرد مثل این پیدا میشد الان استان ما محروم نبود
ملا
Iran, Islamic Republic of
هدایته هدایته کاندید با کفایته
اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
تو این کارزارانتخابات این دنبال چی هستن.غیر خودنمایی.هر چی گشتن و گشتن سوژه گیرشون نیومد چسپیدن به خبر سوخته پنج سال پیش.بابا جمع کنید روحانی و دارو دستش بورسیه شون چی بود حتما بورسیه بودن.
خدایار جوان
Iran, Islamic Republic of
خدا خودش میدونه سخت پشیمونم که بهت رای ندادم.خدا میدونه تا جان در بدن دارم برات سنگ تموم میزارم دکتر عزیز
سرباز جلیل
Iran, Islamic Republic of
میخوان دکتر رو تخریب کنن که رای نیاره همیشه نزدیک انتخابات از این حرف و حدیث ها زیاده.اما نمیدونن دکتر هدایتخواه یکی از بزرگان دراین استان و کشور هستند
ایل
Iran, Islamic Republic of
مرد با عرضه که توانست کاری مفید برای مردم استان انجام بده.حتی میتوانست فرزندان و بستگانش را هم بورس کند اما این کار را انجام نداد .احسنت جناب دکتر
نوریان
Iran, Islamic Republic of
عجبا،خودت قبول داری که بدون ضابطه اسم دادین؟واسه چی ؟مگه دم از عدالت نمیزنید؟واقعا جای تاسف داره
طاهر بهاران منش
Iran, Islamic Republic of
زنده بادا این دم مسیحایی
...
Iran, Islamic Republic of
کاش دکتر هدایتخواه کاندید بشن حتما بهشون رای میدیم
فرید
Germany

شما که مدعی هستی تعدادی دانشجو را معرفی کنی ، چرا همشون رد شدن ؟ جز این بود که از طیف خودت را معرفی کردی که چیزی بلد نبودن ؟ اگر واقعا اهل عدالت بودی میومدی از نخبگان استان بدون در نظر گرفتن طیف سیاسی و قومی معرفی میگردی تا معرفی شدگان شما آبروی استان را حفظ میکردند . تو با معرفی کردن تعدادی . ابروی دانش اموختگان استان را بردی .
تامرادی
Romania
درود بر دکتر من طرفدار ایشان نیستم ولی حرف حق میزند
زمان زاده
Iran, Islamic Republic of
اگه یه کار قانونی و به جا در این استان انجام شده باشه همین بورسیه ها است .چون معلومه کیا آتش گرفتن. .این آقا نه پسرش رو بورس کرده نه دخترش رو نه دامادش پس چرا الکی حرف میزنند یه عده خدا نشناس.برا همه عیان شده میخوان دکتر رو تخریب کنن.که تیرشون این بار هم به سنگ خورد
موسوی
Netherlands
استدلال هدایتخواه قانع‌کننده نیست. می‌گوید چون قبل از من و بعد از من این کار را کردند، پس کار من درست بود. در حالیکه هر کس چه اصلاحات، چه اعتدال و چه ارزشی‌ها، هر کس از این طریق بورسیه شده باشد و یا عضو هیئت علمی کار درستی نکرده است.
ربیعی
Iran, Islamic Republic of
کاش همه مسولین مثل شما مسئولیت پذیر بودند.سایت مستدام استاد عزیز
استاد بزرگ
Iran, Islamic Republic of
ار روند رو به رشد رای روشنفکر و جریان فامیلی پشت سر اون ترسیدن شروع به جوسازی کردن ، هدایتخواه ک دنبال قرار گرفتن در لیست تهرانه ، زارع هم ریزش شدید رای دور قبل ، همینطور تعویض مدیران منتسب به فامیل خود و نارضایتی عمومی رو یدک میکشه ، تنها گزینه قطعی و روند رو به رشد مختص روشنفکره از همین الن به لرزه افتادن ، با تشکر از کبنا نیوز
اگاه
Iran, Islamic Republic of
تا جایی که ما میدانیم بعضی از کسانی را که معرفی کرده بودی هیچ گونه سوادی نداشتن ولی چون هم فکرت بودن انها را بورس کردی مگه دانشگاه یک رقابت بنام کنکور نداشت؟چرا به بهانه ی محرومیت حق بقیه را ضایع کردی؟ مگه قدرت علمی چه ربطی به بسیجی و .... داره؟ ایا هم انهایی که بورس شدن توانایی رقابت علمی با بقیه افراد بدون امتیاز را داشتن؟
شهروند
Iran, Islamic Republic of
واقعا جای تعجب است. آقای هدایتخواه تعدادی را بدون هیچ ضابطه ای برای بورسیه معرفی کردید. حتی بعضی از آنها در رشته غیر تخصصی خود بورسیه شدن. اصلا کار درستی نبود. کجاش عین عدالت بود؟ استدلالتان کاملا اشتباه هست. جریان دکتر روشنفکر به احتمال قوی موفق خواهد شد
مجلس
Romania
هدایت‌خواه با اختلاف ۱۵ هزار پیروز میباشد
Iran, Islamic Republic of
درود برهمه پاکان
کریم
Iran, Islamic Republic of
در جواب استاد بزرگ خدای در خصوص انتخابات مجلس وقتی میگوی قبیله آقای روشنفکر ضمن ارادت خاصی که به ایل بزرگ تامرادی دارم ولی . چون انتخابات مجلس قومی وقبیله ای نمی باشد خدای هیچ کدام از این کاندیدا به پاک دستی و متدینی دکتر هدایت خواه نمی باشند
مهمان
Iran, Islamic Republic of
به‌به
به جای عذرخواهی طلبکار هم شده و منت هم میذاره

شرم‌آوره به خدا
انفجار شدید بغداد را به لرزه درآورد

انفجار شدید بغداد را به لرزه درآورد

 انفجار شدیدی بغداد پایتخت عراق را بامداد روز جمعه به لرزه در آورد.
(ویدیو) شوخی حسن ریوندی با ستایش در حضور نرگس محمدی!

(ویدیو) شوخی حسن ریوندی با ستایش در حضور نرگس محمدی!

حسن ریوندی در برنامه جدیدش در حضور نرگس محمدی با سریال ستایش ۳ شوخی کرد.
تب‏ داغ ‏جنجال‏ «چن‏دهمسری»

تب‏ داغ ‏جنجال‏ «چن‏دهمسری»

وجود قواعد و قوانین واضح و شفاف و اجرای آن در مقابله با تبلیغ چندهمسری از صداوسیما یا ...
فایل های مرتبط