تاریخ انتشار
دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹
کد مطلب : ۴۵۷۴۱۳
جلسه شورای شهر یاسوج بدلیل غیبت برخی اعضا به حد نصاب نرسید

آشنا پاسخ بهنام‌نژاد را داد؛ صدای مردم را بهتر از شما شنیده‌ام / جلسه استیضاح شهردار یاسوج به حد نصاب نرسید

۰
آشنا پاسخ بهنام‌نژاد را داد؛ صدای مردم را بهتر از شما شنیده‌ام / جلسه استیضاح شهردار یاسوج به حد نصاب نرسید
کبنا ؛جلسه شورای اسلامی شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار بود صبح امروز برای ادامه سؤال از شهردار برگزار شود که بدلیل غیبت پنج نفر از اعضا به حد نصاب نرسید و تشکیل نشد.
کیوان آشنا_ رئیس شورای شهر یاسوج_
روز یکشنبه (2 بهمن ماه ۱۴۰۱) در خصوص این جلسه که تشکیل نشد، گفت: به برخی افراد سیاسی نباید اعتماد کرد چراکه گا‌هاً ضعیف‌ترین قشر را بخاطر رسیدن به اهداف خودشان چماق می‌کنند.
وی افزود: طی روز‌های قبل بار‌ها به آقای شهردار و مجموعه شهرداری فشار آوردم و تماس داشتم که حقوق کارگران شهرداری را پرداخت کنید.
آشنا در ادامه اظهار داشت: وقتی آقای شهردار را برای طرح سؤال به جلسه شورا دعوت می‌کنیم باید با آرامش خاطر و فکر راحت سؤالات پرسیده و پاسخ دهد، اگر قرار باشد با غوغاسالاری کارمان را پیش ببریم، کار‌ها پیش نمی‌روند.
رئیس شورای شهر یاسوج خاطرنشان کرد: مردم وظیفه مهمی را به ما سپردند تا خدمتگزار آن‌ها باشیم طی پنج شش سالی که در شورا خدمت مردم بودم شهردار تمام تلاش خود را کرد، البته منابع مالی محدود است و فقط چند درصد بودجه محقق شد، شهرداری مجموعه‌ای است که درآمدش از جیب مردم تأمین می‌شود و جیب مردم را باید دید.
آشنا تصریح کرد: دفترچه‌ای را تصویب کردیم که اگر قرار باشد، فشاری آورده شود فشار بر گرده مردم می‌آید که ناچاریم جا‌هایی نرمش هم داشته باشیم و به مردم فشار نیاوریم ولو اینکه از طرف نیرو‌های شهرداری برای حقوق تحت فشار قرار بگیریم. هوای مردم را داریم ناچاریم جا‌هایی بد هم بشنویم تا فشاری به مردم و شهروندان نیاید.
وی با بیان اینکه برخی همکاران ما سفسطه می‌کنند و زیرکانه از زیر بار مسئولیت در ‌می‌روند، ادامه داد: اینکه یکی از اعضای شورای شهر در مصاحبه‌ای بقیه اعضا را دعوت به شنیدن صدای مردم کرد، من صدای مردم را بهتر از این همکار شنیده‌ام، شنیدن صدای مردم اصلاح امور شوراست، باید اول خودمان را اصلاح کنیم بعد برای دیگران تصمیم بگیریم.
رئیس شورای شهر یاسوج عنوان کرد: تا زمانی که شورای شهر یاسوج اصلاح نشود هیچ کاری پیش نمی‌رود و شاید بخشی از مشکلات شهر و شهرداری بدلیل همین تفکر است که نه تنها بجای خود بلکه بجای دیگران هم تصمیم می‌گیریم و این مسأله از نظر بنده نوعی تشویش اذهان عمومی است، یعنی‌ای مردم ما با شماییم اما بقیه اعضا که هم فکر من نیستند با شما نیستند. این همکاران را دعوت می‌کنم که از این نوع اظهارنظر‌ها پرهیز کنند.
آشنا تأکید کرد: امروز شورای شهر دفترچه سال ۱۴۰۲ که عوارض تمام صنوف و خدمات شهری را در بر دارد، در دستور کار برای بررسی دارند که باید هفت عضو شورا دغدغه بررسی این دفترچه را داشته باشیم نه اینکه پنج نفر در این نشست غیبت باشند این غیبت معنادار است و احساس می‌شود که هماهنگ شده غایب هستند.
وی اظهارکرد: از پنج عضو شورا که در نشست امروز حضور نیافتند گله‌مند هستیم و‌امیدوارم که در جلسات بعد منظم‌تر و دلسوزانه‌تر پی کار باشند. امروز دوتا جلسه داشتیم یکی در خصوص بررسی دفترچه عوارض سال ۱۴۰۲ و دیگری ادامه طرح سؤال از شهردار بود.
به گزارش کبنا و به نقل از ایسنا، رئیس شورای شهر یاسوج در ادامه تاکید کرد: اگر ما اعضای شورا دلسوز مردم هستند باید وقت اداری شهردار را نگیریم تا در خدمت به شهروندان و مردم باشد اما اعضای شورا اصرار دارند که باید در وقت اداری در جلسات شورا حضور یابد که با توجه به زیاد بودن سؤالات و برگزاری چند جلسه برای طرح از شهردار، واقعاً ظلم به مردم است.
گفتنی است که جلسه امروز شورای شهر یاسوج که قرار بود صبح امروز با حضور اعضای شورای شهر با موضوع ادامه سؤال از شهردار و بررسی دفترچه عوارض شهرداری طی سال ۱۴۰۲ برگزار شود که به دلیل به حدنصاب نرسیدن، جلسه برگزار نشد. پنج عضو غایب شورای شهر یاسوج، هدایت اکبری، هدایت‌امیری، بهنام عباس نژاد، عطا دانشی و فرشید احمدی کیش بودند و کیوان آشنا و‌ایمان جاودانه به همراه نستهن مقدم شهردار یاسوج نیز حضور داشتند.
یادآور می‌شود که شورای شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد دارای هفت عضو است که مطابق قانون برای رسمیت یافتن جلسه رسمی آن، دو سوم اعضا الزامی است.

بیشتر بخوانید:

عضو شورای شهر یاسوج: به این نتیجه رسیده‌ایم که شهردار توان اداره شهر و شهرداری را ندارد / اعضای شورا خواسته مردم را برآورده کنند، صدا و داد مردم از کمبود خدمات، سهل انگاری‌ها و دورریخت هزینه‌ها را بشنوند و پاسخ دهند
نام شما

آدرس ايميل شما

نرخ تورم بالای ۴۰ درصد باقی می‌ماند

نرخ تورم بالای ۴۰ درصد باقی می‌ماند

مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۲پیش بینی کرده است که با فرض تداوم وضعیت موجود،...
تذکرات مهم محسن رنانی: هیچ‌چیز در کشور سر جایش نیست

تذکرات مهم محسن رنانی: هیچ‌چیز در کشور سر جایش نیست

محسن رنانی عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان، در پاسخی به درخواست مرکز پژوهش‌های ...
شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی مطالبات خود از رئیس جمهور را بیان کنند

شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی مطالبات خود از رئیس جمهور را بیان کنند

با توجه به اینکه رئیسی به زودی به کهگیلویه و بویراحمد سفر خواهد کرد، شهروندان می‌توانند ...
1