تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۳
کد مطلب : ۴۵۳۰۳۰
خسارات ناآرامی‌های اخیر؛

آمار جدید کشته‌ها و دستگیری‌ها در ناآرامی‌های کشور / چرا اغتشاش تیک‌تاکی و گیمرها در خیابان تروریستی شد؟/ پشت پرده خون بازی یک گروهک تجزیه‌طلب در زاهدان!

۱
۶
چرا اغتشاش تیک‌تاکی و گیمرها در خیابان تروریستی شد؟/ پشت پرده خون بازی در زاهدان!
کبنا ؛
 اوایل اردیبهشت‌ماه در کافه‌ای در خیابان جمال‌زاده یک جلسه سری و مهم برگزار می‌شود. در آن محفل سیسیل کوهلر و همسرش ژاک پاری دو تبعه فرانسوی که تحت پوشش توریست به ایران سفر کرده‌اند رو به حاضران می‌گویند که به‌زودی خبرهای مهمی درراه است و باید تشکیلات سازی کنیم. در این جلسه علاوه بر دو جاسوس فرانسوی و رابطان آن، اعضای گروهک کانون صنفی معلمان و تعدادی از مارکسیست‌های باقی مانده از سندیکای اتوبوس‌رانی نیز حاضر بوده و دستورات عامل فرانسوی را موبه‌مو یادداشت می‌کردند.
به گزارش کبنا، مشرق نیوز نوشت: در انتهای این جلسه کوهلر به یکی از اعضای شبکه ساز در میان معلمان می‌گوید که باید برای نظام مسئله‌سازی کنید! جاسوس فرانسوی به افراد حاضر در جلسه توصیه کرده بود که اگر برای جامعه مسئله سازی کنید، می‌توان با سرمایه‌گذاری روی آن مسئله را به مطالبه تبدیل کرد. به اعتقاد افسر فرانسوی تا زمانی جنس یک ماجرا به مطالبه اجتماعی بدل نشود نمی‌توان آن را شبکه‌سازی کرده و در نهایت خیابانی کرد.
از نگاه رابط فرانسوی اقداماتی که تا آن روز در کف خیابان از سوی برخی گروهک‌های به اصطلاح صنفی انجام می‌شد تنها هسته‌های سلولی کوچکی بود که توانایی جذب حداکثری نداشت؛ ازاین‌رو باید مطالبات صنفی از رنگ زرد به سرخ تبدیل وضعیت داده تا شرایط برای عملیات اغتشاش خیابانی فراهم شود.
 البته هنوز این دو جاسوس فرانسوی قهوه خود را نخورده بودند که سربازان گم نام امام زمان (عج) بالای سر آن‌ها حاضرشده و کل شبکه را دستگیر می‌کنند، اما صورت‌مسئله‌ای که آن روزها عامل سرویس فرانسه در تهران بازکرده بود با صورت‌حساب کافه تسویه نشد، زیرا نزدیک به ۵ ماه پس‌ازآن جلسه سری اغتشاشات با رمز «ژینا» فعال‌شده و یک مسئله شبه سیاسی به‌سرعت تبدیل به یک مطالبه خشن شد.
شواهدی قوی وجود داردکه سرویس‌های اطلاعاتی غربی از ماه‌ها پیش تلاش داشتند تا قبل از ۲۵ آبان ماه و فرا رسیدن سالگرد فتنه بنزینی یک موج اغتشاشات در کشور راه بیاندازند، ماجرای مرگ مرحومه مهسا امینی اما کاتالیزی برای این اقدام شد، آنچه ضد انقلاب و سرویس‌های امنیتی غربی در معادله تبدیل هسته سلولی از رنگ زرد به سرخ ‌روی آن حساب نکرده بودند مسئله حضور مردم علیه آشوب گران در خیابان بود.
اقدام درخشان مردم علیه فتنه‌گران باعث شد نقشه قبلی سوخته و مدل آشوب تغییر کند. این برش عرضی روز گذشته با انجام یک شورش مسلحانه در اطراف مسجد مکی در زاهدان توسط یک گروهک تروریستی کلید خورد. هدف از این عملیات تروریستی آن بود که شهر از مرحله «وضعیت قرمز» عبور کرده و به‌اصطلاح بی‌پناه شود. در این وضعیت رسانه‌های خارج از کشور، شهر را «منطقه آزادشده» نام‌گذاری کرده و آن شهر به ستاد لجستیکی ضد انقلاب و تروریست‌ها بدل شود.
این مرحله همان نقشه سوریه‌ای شدن ایران است که دشمن سال‌ها روی آن برنامه‌ریزی کرده بود!
پروژه سوریه‌ای کردن باهدف اسقاط کشور اولین بار در نامه دو فعال رادیکال اصلاح‌طلب مطرح‌شده است. بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶ درست یک ماه پس از اغتشاشات خیابانی توسط مصطفی تاج‌زاده از اعضای محفل هسته سخت اصلاحات و محسن مخملباف کارگردان فراری و چریک سابق طرح‌شده بود. دریکی از این نامه‌ها مخملباف به تاج‌زاده گفته بود که ایران به باید به‌سوی «سوریزاسیون» حرکت کند.
در این بخشی از این نامه عجیب آمده بود:
باید همه مردم را متقاعد کرد که آن‌ها برای یک حرکت همگانی حضار شوند. از قبیل مخالفت مدنی، تظاهرات خیابانی وسیع، اعتصابات سراسری و همکاری نکردن با رژیم (نظام) در هر زمینه ممکن تا به‌زانو درآوردن آن! تاکتیک فشار از پایین و چانه‌زنی از بالا باید به تسلیم بالا و ترساندن پایین بدل شود.
نزدیک به ۴ سال پس‌ازاین نامه‌نگاری‌ها سعید حجاریان نیز وارد گود شده و نوشت که اگر حزب او در انتخابات شکست بخورد، مناطق حاشیه‌ای تحریک‌شده و جنگ مسلحانه راه خواهد افتاد. برخی مفسران سیاسی پس‌ازاین اظهارنظر نوشتند که منظور تئوریسین اصلاحات از این ادعا تغییر فاز سیاسی در ایران است.
چرا اغتشاش تیک‌تاکی و گیمرها در خیابان تروریستی شد؟/ پشت پرده خون بازی یک گروهک تجزیه‌طلب در زاهدان!
اما پروژه سوریه‌سازی ایران به چه معنایی است؟
از ۲۶ ژانویه ۲۰۱۱ (۶ بهمن ۱۳۸۹) هزاران معترض در شهرهای مختلف سوریه نظیر دمشق، حمات، جبله، لاذقیه، درعا و حمص به مدت چندین ماه علیه دولت بشار اسد دست به اعتراض و تظاهرات زدند و خواهان کناره‌گیری او از قدرت شدند و تانک‌ها و نیروهای نظامی دولت بشار اسد نیز در شهرهای مختلف سوریه نظیر دمشق، درعا و حمص در مقابل معترضان واکنش نشان دادند. اگرچه شروع جنگ سوریه مبتنی بر مسائل داخلی بود اما شکل آن خیلی زود از حالت سوری – سوری خارج‌شده و به سمت ایجاد یک پایگاه استراتژیک برای تروریست‌ها تغییر مسیر داد. آنچانکه شهرهای «رقه» (مرکز خلافت داعش)، «حلب» (مرکز جبهه النصره) و شهر راهبردی «درعا» در اختیار گروهک تروریستی ارتش آزاد قرار گرفت.
در این بحران طولانی سوریه به نقشه کیفی تروریست‌ها بدل شده و سیاست ارعاب داعش و دیگر عناصر تکفیری، منجر به ارتکاب غیرانسانی‌ترین جنایات و فیلم‌برداری و انتشار آن در فضای مجازی گشت! جالب آنکه در آن روزها ائتلاف آمریکا و شرکای اروپایی‌اش نیز خود را به دیوانگی زده و با اعلام قصد خود مبنی بر حمله به سوریه، بر طبل جنگ می‌کوبیدند!
پروژه سوریه‌ای کردن ایران در غائله پیش‌آمده در مرگ مهسا امینی خیلی زود ابعاد خود را نشان داد؛ البته این اقدام شرورانه با دخالت غیورانه نیروهای امنیتی و انتظامی خنثی شد. قابل‌توجه آنکه قرار بود این عملیات سازمان‌دهی شده و مسلحانه دریکی از شهرهای شمال غرب کشور (اشنویه) اجرا شود، اما موشک‌باران مواضع تروریست‌ها توسط یگان‌های نیروی زمینی سپاه پاسداران معادلات را بر هم زد، تبدیل وضعیت ضد انقلاب از اشنویه به زاهدان نشان از آن داشت که عملیات پاک‌سازی لانه تروریست‌ها با موفقیت اجرایی شده است.
چرا اغتشاش تیک‌تاکی و گیمرها در خیابان تروریستی شد؟/ پشت پرده خون بازی یک گروهک تجزیه‌طلب در زاهدان!
اما باوجود اشراف دقیق به زاویه ورود دشمن، به صحنه آمدن شرورترین تروریست‌های تاریخ به معادلات اغتشاشات محلی چند نکته قابل‌ توجه دارد:
۱- تهران در ۱۷ خرداد ۹۶ شاهد حمله مستقیم عناصر تکفیری به مرقد امام(ره) و مجلس شورای اسلامی و به شهادت رساندن ۱۷ نفر بود که پاسخ موشکی ایران را در ۲۸ خرداد ۹۶ و انهدام مواضع داعش در «دیرالزور» سوریه در پی داشت. این درگیری مستقیم و عملیات مسلحانه داعش در خاک ایران، طبیعتاً موضع ایران را از «همکاری مبتنی بر دعوت در خاک سوریه» به «دفاع مشروع و اقدام متقابل در برابر حمله در خاک خود» ارتقا داد و منجر به حملات موشکی مذکور گردید که با حمایت و استقبال گسترده آحاد ملت مواجه گشت. تلاش سرویس‌های اطلاعاتی دشمن برای بالا آوردن موج دوم اغتشاش در ایران به خودکشی سیاسی آن‌ها منجر خواهد شد.
۲- در مدل جدید از آشوب‌ها متغیرهای جدیدی نیز واردشده است. دور جدید اغتشاشات علاوه بر حضور تروریست‌ها گروه‌های جوکری با خاصیت آنارشیستی و رفتارهای جنون‌آمیز بدون هدف و تنها با قصد تخریب، جنایت و لذت از آن درصحنه حاضرند.
۳- پس از بسته شدن توافق سعدآباد در تهران جک استراو وزیر خارجه انگلستان گفته بود که میوه جنگ در عراق را در ایران چیدیدم، در فصل جدید از بازی خونین گیمرها و تروریست‌ها چند عامل در سفارتخانه‌های اروپایی خود را منتظر برداشت جدید کرده بودند، جمع شدن اراذل‌واوباش در جلوی درب سفارت انگلیس در باغ قلهک برای اهل نظر اشاراتی خاص دارد!
 
۴- ترکیب حلقه‌های اغتشاش به یکدیگر جالب‌توجه است، جلایی پور سیاست‌مدار اصلاح‌طلب در یادداشتی نوشته است که اعتراض خمیرمایه جنبش است، درصورتی‌که سیاست خیابانی شود می‌توان برای آن تشکیلات ساخت و روی آن سوار شد. ازاین‌رو باید روی مسائلی مثل زنان که ائتلاف محور است تمرکز کرد. به هم‌پیوستگی میان جریان عدالت‌خواه که خشونت کلامی سنگین دارد با هسته سخت اصلاحات و ترکیب آن با تیک تاکرهای شبکه‌های اجتماعی و نیز مخرج مشترک آن‌ها با تروریست‌ها در زاهدان خط سیر حوادث را به‌خوبی تشریح می‌کند.
۵- شهدایی که سپاه پاسداران در زاهدان تقدیم ملت کرد نشانه‌هایی از «مرصاد» در خود داشتند، شکستن توهم منافقین در کرند و اسلام‌آباد این بار دیگر در استان غیور سیستان و بلوچستان تکرار شد.
۶- محاسبه اطلاعاتی دشمن آن بود که تمرکز روی مسئله گشت ارشاد و نیز مطالبات زنانه و شبه فمینیستی یک اجماع بزرگ ایجاد کرده و از حالت صنفی به فرم سیاسی تغییر جهت داده و با بیرونی شدن (خیابانی شدن) به اهداف خود خواهد رسید. در این فرضیه روی شبکه‌های اجتماعی؛ اینفلوئنسرها، سلبریتی‌ها و حتی شبکه‌های مبتذلی چون گیمرها یا تیک‌تاکرها نیز حساب ویژه بازشده و از آن‌ها به‌عنوان شتاب‌دهنده عملیات سایبری اغتشاش حساب‌شده بود
در دورانی که کشورمان به سمت ثبات اقتصادی پس از حذف ارز ترجیحی رسیده و بازارهای شانگهای سازمان ملل آسیایی را تشکیل داده است، ایجاد اغتشاش با ماهیت تروریستی تنها باهدف دورنگه داشتن ایران از پیشرفت‌های غیرقابل‌مهار تدارک دیده‌شده است. اخیراً تلویزیون صهیونیستی کان ۱۳ در تحلیلی نوشته است که تظاهرات در ایران دیر یا زود به پایان خواهد رسید و امید به تغییر در ساختار و حکومت ایران، اشتباه و غلط است بهتر است به جای مهار ایران در داخل آن را در خارج کنترل کنیم!  
آمار جدید کشته‌ها و دستگیری‌ها در ناآرامی‌های کشور/ افزایش تعداد شهدا به ۱۶ نفر/ ۱۵ خودروی پلیس را تخریب کردند؛ بیش از ۲۰ بانک را آتش زدند
 این حوادث در شرایطی در حال رخ دادن است که نیروهای امنیتی با دقت در حال رصد اوضاع هستند و تلاش می کنند که با لیدرهای اغتشاشات و افرادی که با سرویس های اطلاعاتی و گروهک های تروریستی خارجی در ارتباط هستند برخورد کنند.
این گزارش آمار خسارات جانی و مالی است که در روزهای گذشته بر کشور تحمیل شد و اقدامات ماموران اطلاعات برای دستگیری مسببان اصلی این حوادث.
آتش زدن بیش از ۲۰ بانک
یکی از مراکز مهمی که در این روزها آسیب زیادی دیده بانک ها هستند. طبق آمار منتشر شده تا پیش از حوادث زاهدان دست کم ۱۷شعبه بانک در سراسر کشور دچار آتش سوزی شده است. که ۷ شعبه در ایلام، ۵شعبه در خراسان شمالی، ۳شعبه در آذربایجان شرقی و ۲شعبه در همدان هستند.
علاوه بر آتش زدن این۱۷شعبه بانک خسارت های دیگری نیز به سایر بانک ها وارد شده که میزان این خسارت ۴۵۰میلیارد تومان برآورد می شود.
این آسیب ها شامل وارد آمدن خسارت جدی به ۲۸۴دستگاه خودپرداز، از بین رفتن کامل ۱۸۸دستگاه دوربین مداربسته، خسارت جدی به ۱۸تابلوی بانک، ۳۲۳مورد شکستگی شیشه و ۱۱فقره سرقت از بانک ها می شود.
در جمعه گذشته نیز تروریست ها دستکم۳ بانک در زاهدان را به آتش کشیدند که به این ترتیب آمار بانک هایی که به آتش کشیده شدند دستکم ۲۰بانک خواهد بود.
آسیب به ۸۵ آمبولانس 
هرچند کل حوادث اخیر غم انگیز است اما زمانی اندوه این ماجرا بیشتر میشود که عده ای حتی به آمبولانس ها نیز رحم نمی کنند.
بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت می گوید: در شرایطی که کشور با کمبود آمبولانس روبروست، متأسفانه در اغتشاشات اخیر ۸۵ آمبولانس صدمه دید و با توجه به اینکه برخی از دستگاه های آمبولانس در ناوگان اورژانس کشور فرسوده است، شرایط دشواری ایجاد شده چرا که ما باید به وظیفه ذاتی خود عمل کنیم و امیدواریم که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.
وی افزود: در اغتشاشات اخیر شاهد مصدوم شدن شماری از کارشناسان اورژانس در تهران، مشهد، بجنورد و دیگر مناطق نیز بودیم. پرسنل اورژانس با وجود همه خطرات در صحنه حاضرند و به وظیفه ذاتی خود عمل میکنند.
۱۶ شهید امنیت
وقتی روز جمعه اشرار به کلانتری ۱۶ زاهدان یورش بردند و قصد تصرف آنجا را داشتند همه نیروها دست بهدست یکدیگر دادند تا مانعشان شوند. ۳نفر از این نیروها از جمله شهید سردار هاشمی، معاون اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان در روز جمعه به شهادت رسیدند و شماری نیز مجروح شدند که با شهادت یکی از آنها به نام سعید برهان زهی ریگی، بسیجی اهل سنت در روز گذشته شمار شهدای این حادثه تلخ به ۴ نفر افزایش پیدا کرد.
این در حالی بود که پیش از حادثه زاهدان، دستکم ۱۲ نفر از نیروهای پلیس و بسیج که برای حفظ امنیت به خیابان ها آمده بودند در جریان حمله ناجوانمردانه آشوبگران به شهادت رسیدند که شامل ۹نیروی بسیجی و ۳نفر ارتشی، پلیس و همیار پلیس بودند. با وجود این با شهادت ۴ نفر دیگر در درگیری روز جمعه در زاهدان تعداد شهدا به ۱۶ نفر افزایش پیدا کرد.
تخریب ۳۰ خودروی آتشنشانی
عاملان درگیری های روزهای اخیر حتی به خودروهای آتشنشانی نیز رحم نکردند و در این حوادث تاکنون دستکم ۳۰خودروی آتش نشانی آسیب دیده که بیشتر آنها در تهران بوده است.
به گفته شهردار تهران، ۲۵دستگاه خودرو آتشنشانی شهر تهران دچار آسیب شد که یک دستگاه از این خودروها بهطور کامل در آتش سوخت.
همچنین در زاهدان نیز دستکم یک خودروی آتشنشانی در آتش سوخت.
تخریب ۱۰۰ دستگاه اتوبوس
درحالیکه بسیاری از شهرها مخصوصا تهران به دلیل افزایش روزافزون جمعیت و کم بودن اعتبارات با کمبود اتوبوس در ناوگان حملونقل شهری مواجه است. با وجود این کمبود اما در درگیریهای خیابانی روزهای اخیر، ۱۰۰دستگاه اتوبوس در نقاط مختلف کشور توسط آشوبگران دچار آسیب شده که تنها ۴۳دستگاه از آنها در پایتخت خسارت دیده است.
خسارت به ۷۰ ایستگاه اتوبوس
علاوه بر اتوبوسها، ایستگاههای اتوبوس نیز در این روزها از حمله اغتشاشگران در امان نماندند و بر اساس گزارش ها  دستکم ۷۰ ایستگاه اتوبوس در نقاط مختلف دچار خسارت شده اند.
تخریب ۱۵ خودروی پلیس
براساس گزارش شبکه اطلاعرسانی دانا، در روزهای اخیر، خودروهای پلیس نیز از گزند آشوبگران در امان نماندند و آنها دستکم به ۱۵خودروی پلیس در شهرهای مختلف آسیب رسانده و برخی از آنها را به آتش کشیدند.
مجروح شدن ۱۸۵ بسیجی
در درگیریهای اخیر علاوه بر نیروهای انتظامی، نیروهای بسیج نیز در خط مقدم حضور دارند.
به همین دلیل است که تاکنون شمار زیادی از بسیجیان جان بر کف هدف حمله قرار گرفته و مجروح شدهاند. سردار حسن حسن زاده، فرمانده سپاه حضرت محمد رسولالله(ص) تهران بزرگ در این باره می گوید: در اغتشاشات اخیر، ۱۸۵نفر از بسیجیان را با قمه و چاقو مورد حمله قرار دادند و حتی جمجمه یکی از بسیجیان را شکستند به نحوی که ۵نفر از آنها هماکنون در آی. سی. یو بستری هستند.
جان باختن ۶۰ نفر در سراسر کشور 
چند روز قبل از حادثه جمعه گذشته در زاهدان صداوسیما در گزارشی و با استناد به آمار غیررسمی، اعلام کرد که تاکنون ۴۱ نفر در آشوبهای اخیر در کشور جان باخته اند.
به این آمار باید ۱۹جانباخته حادثه روز جمعه در زاهدان را افزود که با این حساب شمار قربانیان حوادث روزهای اخیر به ۶۰نفر می رسد.
طبق آمارهای رسمی در حادثه زاهدان ۱۹نفر کشته و ۲۱نفر مجروح شدند و حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان در این باره می گوید: تروریست‌های تجزیه طلب به جز حمله به کلانتری به چند بانک نیز حمله و چند فروشگاه زنجیره ای را هم غارت کردند.
خسارت ۸۰۰ میلیاردی با فراخوان های اینستاگرامی
بسیاری از تجمعات غیرقانونی اخیر در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام برنامه ریزی می شود. به همین دلیل است که این روزها این شبکه با محدودیت هایی روبه رو شده است.
با وجود این برآوردها نشان می دهد که فراخوان های آشوب اینستاگرامی دستکم خسارت ۸۰۰ میلیاردی به همراه داشته است. پایش ها نشان میدهد در این مدت ۱۴ هزار فراخوان اغتشاش، ۲۴ هزار فریم عکسنوشت و فیلم آموزش خشونت خیابانی، ۳۴۰ فیک نیوز و خبر جعلی و بیش از ۱۵ میلیون نشر و بازنشر توسط ۱۷ هزار اکانت جعلی خارجی در اینستاگرام طی ۱۰ روز گذشته برای مخاطبان ایرانی منتشر شده است.
دستگیری ۹ تبعه بیگانه
سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات از مدتها پیش در حال رصد شرایط بودند و با برافروخته شدن آتش تجمعات، با حساسیت بیشتری به بررسی شرایط و تحولات پرداختند.
آنچنان که در صحنه اغتشاشات یا در پشت صحنههای توطئه ۹نفر از اتباع بیگانه از اتباع آلمان، لهستان، ایتالیا، فرانسه، هلند و سوئد بازداشت شدند.
۹۲ سلطنت طلب در دام
ماموران وزارت اطلاعات تاکنون موفق به دستگیری۹۲نفر از وابستگان رژیم منحوس پهلوی و از سلطنتطلبان نشاندار در صحنه های اغتشاش و پشتصحنه ها شدهاند و بررسی برای دستگیری سایر سلطنت طلبان ادامه دارد.
دستگیری ۲۸ نفر از اوباش
در درگیری های خیابانی اخیر اراذل و اوباش نقش مؤثری داشتند. آنچنان که تاکنون دستکم ۲۸نفر از آنان که سابقه زندان، خرید و فروش و مصرف موادمخدر، اوباشگری، تجاوز به عنف و... را دارا هستند در صحنه اغتشاشات دستگیر شده اند.
این گروه از اوباش به نیروهای حافظ امنیت کشور حمله و شماری از آنان را مجروح کردهاند.
همچنین ۲کارگاه تولید کوکتل مولوتف از آنها کشف شده است.
خنثی سازی ۲ مورد خرابکاری در هواپیما
دشمنان در این مدت با انجام خرابکاری در ۲هواپیمای مسافربری قصد داشتند ۲فاجعه هوایی رقم بزنند. آنها بیتوجه به جان سرنشینان بیگناه هواپیماهای مسافربری با دستکاری در هواپیما قصد داشتند باعث سقوط آنها شوند که با عنایات الهی خنثی شد.
آنها همچنین قصد داشتند در یک مرکز حساس صنعتی نیز خرابکاری کنند که این مورد نیز پیش از اجرا خنثی شد.
دستگیری ۷۷ نفر از عوامل گروهکی
بازداشت ۷۷نفر از عوامل گروهکی، اعم از مزدوران رسمی گروهکهای صهیونیستی موسوم به کومله، دمکرات، پاک، پژاک تا تعدادی از کادرهای رده بالای این گروهک ها که در دو سوی مرزهای غربی کشور مشغول توطئه علیه مردم مظلوم کردستان بودند، یکی دیگر از اقدامات مهم سربازان گمنان امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات است.
در میان بازداشتشدگان، یک کادر برجسته و عضو مرکزیت یکی از گروهکهایی که مقیم اقلیم کردستان عراق است نیز حضور دارد. او آموزشهای نظامی را در پایگاههای آمریکایی ـ صهیونیستی اقلیم مذکور فراگرفته و بهعنوان فرمانده نظامی شناخته می شود.
او در حال طراحی، سازماندهی و هدایت هسته های آشوبگر برای منطقه غرب کشور بود که طی یک عملیات غافلگیرانه، دستگیر و به محل های از پیش تعیین شده منتقل و هم اکنون در زندان است.
بازداشت ۵ تکفیری
در هفته های اخیر ۵عضو گروهکهای تکفیری ـ تروریستی همراه با ۳۶کیلوگرم مواد منفجره که با استفاده از فرصت اغتشاشات، درصدد بمب گذاری در محافل مردمی و نیز در جمع آشوبگران و انتساب انفجارها به طرفهای مقابلِ هریک، برای تشدید نزاع و درگیری طرفین بودند نیز دستگیر شدند.
تروریست های یادشده علاوه بر طرح ترور یکی از مسئولین ارشد کشور، طرحهای بمب گذاری در یکی از هیأتهای عزاداری شیراز و در میدان شهدای مشهد را داشتند که با عنایت اهل بیت(ع) خنثی شدند.
ضرب شست به ۴۹ منافق
در روزهای گذشته، ۴۹نفر از عوامل و مرتبطین گروهک منافقین بازداشت شده اند. نامبردگان بنا به دستور تروریست های آلبانی نشین، از تولید اخبار جعلی تحریک کننده اغتشاشگران تا سازماندهی ترور و تخریب، جهت دهی به شعارها، حضور مستقیم در صحنه های اغتشاشات خیابانی و تخریب اموال عمومی، تأمین تجهیزات مختلف برای مقابله با پلیس و مواد محترقه برای به آتش کشیدن اماکن و خودروهای عمومی و شخصی، فعالیت داشته اند.
دستگیری ۳ بهایی
سازمان جاسوسی بهاییت بنا به دستور مرکزیت مستقر در حیفای اشغالی، ورود پرحجمی به صحنه آشوب و اغتشاش و تشویق به خرابکاری و تخریب اماکن عمومی داشت.
بر این مبنا در روزهای اخیر هسته اصلی و سرّی بهاییت شامل ۳نفر از سران بهاییت و ۲نفر از تیم رسانهای آنها بازداشت شدند.
نام شما

آدرس ايميل شما

نیلوفر
Iran, Islamic Republic of
خداوند حافظ سربازان گمنام امام زمان (عج) باشد. خداوند دشمنان اسلام و قرآن و ایران را نابود کند.
پایان مرد پر سر و صدا: ختم محمد در سیاست

پایان مرد پر سر و صدا: ختم محمد در سیاست

سعید محمد از دبیری شورای عالی مناطق آزاد برکنار شد. ردی که سودای ریاست جمهوری داشت؛ روز ...
سکوت مداحان سرشناس!

سکوت مداحان سرشناس!

قشار مختلف کشور در روزهای اخیر به نوعی مواضع خود را بیان کردند. در این میان یک موضوع ...
عباس عبدی: نظام آموزشي ورشكسته

عباس عبدی: نظام آموزشي ورشكسته

عباس عبدی گفت: باید صریح گفت؛ آنان که امروز در خیابان معترضند و با تعبیر رسمی اغتشاشگر ...
1