تاریخ انتشار
سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب : ۴۴۹۶۷۴
بررسی‌ها نشان می‌دهد

سه استان بدحساب کشور در صدور چک / کهگیلویه و بویراحمد بدحساب‌ترین استان کشور + نمودار

۵
۲
سه استان بدحساب کشور در صدور چک / کهگیلویه و بویراحمد بدحساب‌ترین استان کشور + نمودار
کبنا ؛روند چک های مبادله‌ای نشان می دهد در دومین ماه امسال سهم چک های برگشتی از کل معاملات در حدود 9.8 درصد بوده است. در بررسی استانی این آمارها مشاهده می شود استان های کهگیلویه و بویراحمد، کردستان و خراسان شمالی بدحساب ترین مناطق در این ماه از سال بوده اند.
به گزارش کبنا، روند مبادلات چک در ایران مسیری صعودی را اتخاذ کرده و نسبت به ماه فروردین رشدی 50 درصدی داشته است. بررسی این شاخص به تفکیک استانی نشان می دهد سطح کسب و کار چه روندی را طی کرده و تا چه حد از مبادلات چک مورد اعتماد دریافت‌کنندگان بوده است؟
در همین رابطه بانک مرکزی آماری را درهر ماه منتشر می کند و طی آن پس از پرداختن به تعداد مبلغ چک های مبادله ای، میزان وصول و برگشت معاملات را ارزیابی می کند.
چک
رکوردزنی تهران در چک برگشتی اردیبهشت 1401
به طور کلی در اردیبهشت ماه امسال مجموع چک های مبادله ای ارزشی برابر با 274 هزار و 220 میلیارد تومان داشته کهدر مقایسه با فرودین مااه رشدی 50 درصدی را ثبت کرده است. براساس داده های بانک مرکزی بیشترین میزان مبادلات چک ها در مقایسه با کل کشور در تهران اتفاق افتاده که برابر با 49.8 درصد بوده است. استان اصفهان  نیز با 7.3 درصد دومین رکورد را داشته است.
در بررسی چک های مبادله ای وصول و برگشت خوردن این اوراق نیز نیز مطرح است. در ارزیابی استانی این معاملات مشاهده می شود به موازات آن که سطح کسب و کار درتهران بالاتر بوده از میان تمام مناطق کشور 43.1 درصد چک های برگشتی دراین منطقه به ثبت رسیده و بالاترین رکورد را در مقایسه با سایرین داشته است.
در ادامه، در مطالعه دیگری می توان دریافت در کدام استان سطح اطمینان از مبادلات چک در درجه کمتر و در کدام یک بالاتر بوده است؟
چک
بیشترین میزان سهم چک برگشتی در کهگیلویه و بویراحمد
طبق آمارهای بانک مرکزی در کل کشور 90.2 درصد تعداد چک‌ها وصول شده و 9.8 درصد برگشت خورده است. به طور کلی در بررسی های آماری به دو موضوع توجه می شود. تعداد چک و مبلغ چک.
براین اساس تفکیک تعداد چک ها به استان های کشور نشان می دهد در گیلان سهم برگشتی چک ها برابر با 7 درصد بوده و کمترین میزان را داشته است. این سهم در کهگیلویه و بویر احمد تقریبا 14 درصد بوده و بیشترین رکورد را در میان استان های کشور در دومین ماه امسال به ثبت رسانده است.
از لحاظ مبلغ نیز این رده بندی به طریق فوق بوده است. بنابراین بیشترین سهم از میزان چک های صادر شده در کهگیلویه برگشت خورده و در گیلان این سهم با 8 درصد کمترین بوده است.
استان های کردستان و خراسان شمالی نیز رده‌های بعدی چک های برگشتی در کشور بوده و به نوعی بدحساب ترین استان ها در این بازه زمانی به شمارمی آیند.
چک
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
ای بنازمت شیر مردان لا اقل حالا که در هیچ چیزی استان اول نمیشه خیلی هم خ‌به در این موارد یه رتبه ای داشته باشیم
م
Iran, Islamic Republic of
توانتخاباتم از صد در صد صدو بیست درصد هر نفر سه بار رای میدن بخاطر جو طایفه گری و کم سواد فقر فرهنگی
ک و ب
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه استان در شاخص های بد وآسیب زا رتبه ی برتر کشوری دارد.بالاترین تورم،پایین ترین بهره وری،بیشترین چک بر گشتی،بدحساب ترین استان کشور،غیر قابل اعتماد ترین بازار از نگاه تولیدکنندگان کشوری و و و !!!!!!
این چه مدیریت فامیلی و رانتی و سطح پایینی است که در این استان رواج دارد؟
کیفیت و کلاس علمی و اجرایی مدیران آنقدر پایین است که در سطح وزارت و برنامه ریزی کلان حرفی برای گفتن نداریم .این هم از شاخص های ضعیف و وضعیت اجتماعی و اقتصادی و سیاسی نابسامان استان....
کاش نهادهای نظارتی بر روی این مسائل کلیدی برای توسعه ی استان تمرکز کنند........
یوسف
Iran, Islamic Republic of
مقصر ماه نیستم
رضا
Iran, Islamic Republic of
ای بنازم .لر رو که بلوک هم سر جنگ داره
نشئه درد

نشئه درد

به اجبار پدرم ازدواج کردم و به اجبار همسرم مواد مصرف کردم، اما به‌خاطر فرزندانم پاک شدم ...
برجام در دسترس؟

برجام در دسترس؟

«ایران و آمریکا به میز مذاکرات بازخواهند گشت»؛ خبری که دیروز جوزپ بورل در نشست خبری خود ...
نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

بهتر است از برگزار‌كنندگان تشكر كنيد كه چشم‌ها را به اين واقعيت‌ها آشنا كردند. جلوگيري ...
1