تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹
کد مطلب : ۴۴۷۸۵۰
با حضور عضو حقوقدان شورای نگهبان برگزار شد

مراسم معارفه رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد / جوکار سیاست‌های دفتر را تشریح کرد / در چارچوب قانون اقدام می‌کنم

۱
۱
مراسم معارفه رئیس جدید دفتر شورای نگهبان در کهگیلویه و بویراحمد / جوکار سیاست‌هایش را تشریح کرد / در چارچوب قانون اقدام می‌کنم
کبنا ؛مراسم معارفه رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور محمدحسن صادقی‌مقدم، معاون اجرایی و امور انتخابات و عضو حقوقدان شورای نگهبان برگزار شد.
به گزارش کبنا، سید مهدی جوکار رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در مراسم معارفه خود، سیاست‌های کاری خود را مشخص کرد و گفت: اقتدار این نهاد را پیش از بیش به منصه ظهور خواهیم رساند.
 رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به طرف همه جریانات داخل نظام در استان دست دوستی می‌دهیم اما اصل بی‌طرفی را از همین امروز سرلوحه کار قرار خواهیم داد، اظهار داشت: باید از دفتر نظارت و بازرسی و اعضای زحمتکش آن به خصوص حجت الاسلام خرم روز به دلیل یک دهه خدمات و زحمات بی‌شائبه قدردانی کنم.
جوکار ادامه داد: این نظام ثمره رشادت‌ها و خون شهیدان است خدمت در نهاد شورای نگهبان به عنوان یک نعمت الهی است که دقت نظر، شجاعت و تقوای لازم و خدمت شبانه‌روزی را می‌طلبد.
 این مسئول در ادامه گفت: شورای نگهبان نهادی اصیل برای صیانت از سرمایه اجتماعی بوده و نیاز به تلاش مضاعف نسبت به سایر دستگاه‌های حاکمیتی دارد.
 جوکار تصریح کرد: در مسیر ارتقاء سطح کمی و کیفی دفتر نظارت بر انتخابات استان گام بر خواهیم داشت تا اقتدار این نهاد را بیش از پیش به منصه ظهور بگذاریم.
 وی افزود: نهاد شورای نگهبان مسئولیت‌های متعددی را بر عهده دارد که یکی از مهمترین مسئولیت‌ها بحث نظارت بر انتخابات است و جدا از همدلی با دستگاه‌های مختلف در خود شبکه نظارت دقت و تخصص بالا را می‌طلبد و خوشبختانه در سال‌های متمادی در استان اکنون دقت بالا و تخصص خوبی در شبکه نظارت نهادینه شده است.
 رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد به رویکرد خود در این دوره از مدیریت این نهاد در استان اشاره کرد و گفت: در مسیر صیانت از حقوق مردم و اعتماد عمومی که در انتخابات امر بدیهی است چند اصل مهم باید مورد توجه قرار گیرد.
 وی افزود: یکی از این اصل‌ها بی طرفی در انتخابات بوده که تاکید امامین انقلاب و وظیفه شرعی و قانونی است و با خداوند عهد بسته‌ام در تمامی دورانی که با دفتر نظارت همکاری داشته‌ام اصل بی طرفی را حفظ کنم تا اعتماد مردم اینگونه حفظ شود.
 این مسئول گفت: اگر بخواهیم این اصل مهم را فقط در روز انتخابات لحاظ کنیم توفیقی حاصل نخواهد شد بلکه از همین امروز این اصل را سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد.
 وی بین کرد: اگرچه تعامل با جریانات سیاسی شخصیت‌ها و نخبگان را در دستور کار خواهیم داشت اما با حفظ بی طرفی چنین رویکردی در استان لحاظ خواهد شد و ضمن احترام به همه گروهها، جریانات و اشخاص سیاسی استقلال خود را در همه حال حفظ می‌کنیم. 
جوکار افزود: حفظ حرمت افراد را در دستور کار خود قرار داده و در انجام امور محوله، معیار و ملاک فقط فرامین رهبر معظم انقلاب و چارچوب‌های قانونی ابلاغی از سوی شورای محترم نگهبان خواهد بود.
 وی یادآور شد: ضمن احترام به سلایق مختلف اما آنچه در عمل به منصه ظهور خواهیم گذاشت اقدام در چارچوب‌های قانونی خواهد بود.
قانون انتخابات نیاز به اصلاح دارد
عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: باید به گونه‌ای قانون انتخابات اصلاح شود تا صالح‌ترین و مناسب‌ترین افراد در معرض انتخاب مردم قرار گیرند.
 محمدحسن صادقی‌مقدم، معاون اجرایی و امور انتخابات و عضو حقوقدان شورای نگهبان در این آئین، گفت: این استان به نام استان دلاور خیز در حوزه‌های مختلف از جمله دفاع از انقلاب و ارزش‌ها است و شخصیت‌های بزرگی همچون آیت‌الله سید کرامت‌الله ملک حسینی از آن برخاسته‌اند.
 وی ادامه داد: شبکه نظارتی شورای نگهبان ۳۰۰ هزار عضو دارد و در هر انتخابات نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر از آنها ناظر بر انتخابات هستند که از میان آحاد و اقشار مختلف مردم انتخاب می‌شوند؛ کسانی که بدون مزد و منت وقت خود را برای نظارت بر مهمترین واقعه کشور یعنی انتخابات می‌گذارند. 
عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه کشور ما شاید بی‌نظیرترین کشور در زمینه برگزاری انتخابات است و به طور واقعی تبلور تأثیر افکار و اندیشه‌ها و آرای مردم در آن وجود دارد، تصریح کرد: شورای نگهبان در ۳۱ استان و ۴۵۰ شهر و شهرستان سازماندهی نظارت بر انتخابات از جذب و گزینش گرفته تا صیانت از آرای مردم را بر عهده دارد.
 صادقی مقدم با تاکید بر اینکه شورای نگهبان مدافع حریم مردم سالاری دینی در کشور است، گفت: باید از این افراد که خالصانه برای صیانت از آرای مردم حضور پیدا می‌کنند و وقت می‌گذارند، قدردانی کرد. ما به وجود آنها افتخار می‌کنیم.
 وی در ادامه با بیان اینکه چهره ماندگار نظام جمهوری اسلامی شهدا هستند، یادآور شد: شهدا سرمایه عظیم نظام جمهوری اسلامی هستند؛ افرادی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی که یاد و خاطره ایثار و فداکاری آنها هرگز از ذهن مردم فراموش نخواهد شد.
 معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان با اشاره به رضایت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب از شورای نگهبان، بر لزوم اصلاح قانون انتخابات تأکید کرد و افزود: قانون انتخابات مشکلاتی دارد و گاهی اوقات رسیدگی به پرونده داوطلبان کوتاه است و باید به گونه‌ای قانون اصلاح شود تا صالح‌ترین و مناسب‌ترین افراد در معرض انتخاب مردم قرار بگیرند؛ امیدواریم با اصلاح آن در انتخابات ۱۴۰۲ بتوانیم انتخابات پر افتخار دیگری برای نظام جمهوری اسلامی داشته باشیم.
 صادقی‌مقدم افزود: صیانت از آرای مردم از موضوعات محوری است که در نظام به آن توجه شده هر چند نافی برخی از مشکلات در گوشه و کنار نیستیم، اما ضرورت همدلی و وفاق بین مجموعه برگزاری انتخابات امری ضروری و لازم است.
 وی گفت: در انتخابات بخش‌های مختلفی غیر از شورای نگهبان و وزارت کشور همچون قوه قضائیه، اطلاعات و ثبت احوال عضو کمیته‌ها و جلسات هستند. 
صادقی‌مقدم در پایان از زحمات چند ساله حجت الاسلام قدرت الله خرم روز قدردانی و برای مهدی جوکار آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش کبنا، محمدحسن صادقی‌مقدم، معاون اجرایی و امور انتخابات و عضو حقوقدان شورای نگهبان در ادامه سفرش به کهگیلویه و بویراحمد با آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه دیدار کرد. آیت الله سید نصیر حسینی در این دیدار با تقدیر از عملکرد ده ساله حجت‌الاسلام خرم روز در مدیریت دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به مسئولیت خطیر در شورای نگهبان گفت: کار حراست و نگهبانی از آرای مردم و نظارت بر انتخابات و تفسیر قانون بر عهده شورای نگهبان است کار با ارزشی که مقام معظم رهبری و امام راحل نسبت به آن تاکید بسیار داشتند.
 وی با بیان اینکه بعد از حکومت ائمه حکومتی مانند جمهوری اسلامی تاکنون نداشته‌ایم گفت: بیش از هر چیز نگهداری انقلاب کار بسیار مهمی است که مردم برای به ثمر نشستن آن زحمات زیادی کشیدند مقاومت کردند و شهید دادند تا امروز بتوانیم به عنوان یک قدرت جهانی و منطقه‌ای خود را مطرح کنیم. 
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: انقلاب اسلامی فریادگر مردم مستضعف و آزاده جهان بوده و فقط مسلمانان به آن چشم امید ندارند بلکه همه انسانهای آزادیخواه دنیا چشم امیدشان به نظام جمهوری اسلامی است.
 وی با اشاره به برخی هجمه‌ها به شورای نگهبان در داخل و خارج کشور گفت: در کشور آدمهای مریض هم وجود دارند که همه چیز را بد می‌بینند و البته پیشرفت‌ها هم به چشم آنها نمی‌آید.
حسینی تصریح کرد: در همین استان کهگیلویه و بویراحمد در پنج کیلومتری شهر یاسوج خبری از آب و برق و گاز نبود خود شهر یاسوج روستای کوچکی بود که به برکت انقلاب اکنون چنین وضعیتی دارد.
 امام جمعه یاسوج گفت: باید از حضور افراد نامناسب و ناشایست برای تصدی مسئولیت‌ها جلوگیری کرد که شورای نگهبان هم چنین وظیفه‌ای بر عهده دارد آدمهایی که گاه انگیزه‌های دینی و انقلابی نداشته و حتی مقابل انقلاب ایستاده‌اند.
 امام جمعه شهر یاسوج در ادامه اظهارات خود در دیدار با عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: متاسفانه یک سال و اندی است که مقام معظم رهبری سه بار هشدار دادند که نمایندگان نباید در مسائل اجرایی دخالت کنند که این کار ادامه دارد و باید تذکر ویژه داده شود.
 وی افزود: دولت، قوه قضاییه و مجلس هر کدام باید فقط کار خود را انجام دهند گزارش‌های جدی وجود دارد و اگر جدی گرفته نشود در آینده به مشکل اساسی بر خواهیم خورد.

 حسینی با بیان اینکه انتخابات باید جدی گرفته شود تا کسانی با پول به دنبال خرید رأی مردم نباشند زیرا این کار خطرناکی است افزود: اگر جامعه‌ای عقل و رأی خود را فروخت به کارهای دیگری هم دست خواهد زد.
 نماینده رهبری در استان گفت: احساس خطر در این زمینه جدی است باید این موضوعات رصد شود باید با اشخاص و نمایندگانی که در این مسیر قرار گرفته‌اند برخورد جدی شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
...درتمام دوره های گذشته نمایندگان دخالت داشتن
نمایشگاه عکس با آثار جمعی از عکاسان کهگیلویه و بویراحمدی افتتاح شد

نمایشگاه عکس با آثار جمعی از عکاسان کهگیلویه و بویراحمدی افتتاح شد

به مناسبت دهمين هفته فيلم و عكس، نمایشگاه عکس با آثار جمعی از عکاسان استان کهگیلویه و ...
مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد: اردوی جهادی مدیران استانی برگزار شود

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد: اردوی جهادی مدیران استانی برگزار شود

همایش تجلیل از جهادگران دانشجویی استان تحت عنوان «شکوه هجرت» به همت معاونت عملیات جهادی ...
دلجویی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از معلمی که سیلی خورده بود

دلجویی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از معلمی که سیلی خورده بود

در روزهای اخیر «فریدون گودرزی»  معلم البرزی توسط یکی از همسایگان مدرسه شیخ فضل الله نوری ...