تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱
کد مطلب : ۴۴۶۱۲۸
کبنا بررسی کرد؛

کل‌کل‌های سیاسی آقایان دست از سر گچساران برنمی‌دارد

۱۶
۰
کل‌کل‌های سیاسی آقایان دست از سر گچساران برنمی‌دارد
کبنا ؛
در دو سال اخیر و همزمان با رد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، حوزه انتخابیه گچساران و باشت وارد یک دوره بحران شد. اگر وضعیت به همین صورت ادامه پیدا کند، این حوزه وارد دوره طولانی‌تری از بحران می‌شود که در کوتاه‌مدت قابل حل نخواهد بود.
بحران‌ها از عوامل گوناگونی نشأت می‌گیرند. در این میان، بحران گچساران و باشت ریشه سیاسی دارد. اما ریشه سیاسیِ آن، به معنای تأثیر نگرفتن سایر حوزه‌ها از این بحران نیست. در واقع بدترین نوع بحران همین بحران سیاسی است که در طول زمان و انباشت آن، موجبات بحران‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را نیز در پی خواهد داشت.
پس از خروج تاجگردون از صحنه مجلس شورای اسلامی، سید ناصر حسینی بر کرسی نمایندگی این حوزه انتخابیه نشست. از همان روز اول قابل پیش‌بینی بود که شاخ و شانه‌ کشیدن این دو نفر و لیدرهای آنها را مدتی شاهد خواهیم بود. اما دیگر روشن نبود که تا امروز ادامه خواهد داشت و اینچنین مسأله ایجاد می‌کند.
گفتنی است که در این چند روز ایام تعطیلات نوروز برنامه‌ها و جشن‌هایی در روستاها و شهر گچساران تدارک دیده شده بود که به خاطر این کل‌کل‌های سیاسی با مسائلی چند روبرو شدند. در روستای چاه تلخ، روز اول فروددین برنامه‌ای برگزار شد که تاجگردون در آن حضور پیدا کرد. امروز نیز برنامه‌ای در گچساران با حضور سید ناصر حسینی‌پور برگزار شد و بر اساس گفته‌ها این جشن در تقابل با سایر جشن‌ها برگزار شد. البته برنامه چهارم فروردین در دیل که حواشی تاجگردون مشکلاتی را در روند آن به وجود آورده است. گفتنی است که غلامرضا تاجگردون این دو برنامه اخیر را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام استوری کرده بود. اینکه دقیقاً تاجگردون با چه هدف و نیتی این برنامه‌ها را در استوری خود قرار داده است، بر ما پوشیده است. ولی اینگونه برداشت می‌شود که تاجگردون می‌خواهد با این اقدام نشان دهد که من برگزار کننده این برنامه‌ها هستم و یا حداقل در روند اجرای آنها مشازکت داشته‌ام. از سوی دیگر کم‌تحرکی و انفعال سیدناصر حسینی مزید بر علت شده است. در این میان، سوءمدیریت روانبخش دیهیم فرماندار گچساران نیز به این وضعیت دامن زده است. فرمانداریِ دیهیم از همان روزهای نخست نیز معلوم بود که با چنین مسائل و حواشی‌ای همراه است. در شهرستانی که حواشی و سوءمدیریت‌های نماینده مجلس، فرماندار و برخی از سیاسیون آن اینچنین آسیب‌زا است، در این جنگ و جدال سیاسی، تنها کسانی که به معنای واقعی ضرر می‌کنند، شهروندان این حوزه انتخابیه هستند.
در دورانی که تحریم‌های بین‌المللی، تورم افسارگسیخته و عدم رشد اقتصادی به شدت بر مردم فشار وارد کرده است، تنها مفر برای مردم در این ایام چنین برنامه‌هایی است که اندکی آنها را از فضای روزمره دور کرده و کمی نشاط و شادی در جامعه ایجاد کند. اما این جدل‌های سیاسی همین اندک امید را از این مردم نیز خواهد گرفت.
تاجگردون و حسینی و طرفدارانشان در جدل‌های سیاسی، یکدیگر را به انواع پرنده‌ها و جنبندگان حواله دادند. دیگر حوزه‌ای از اخلاق نمانده است که در این میان پایمال نشود. آنوقت چطور باید ادعای پایبندی این سیاسیون به اخلاق را پذیرفت؟ چطور باید مردم‌داری و مردم‌مداری آنها را باور کرد؟ وقتی که در جدل‌های سیاسیشان به بی‌رحم‌ترین شکل اخلاق را ذبح می‌کنند؟
در دوران بحران‌های سیاسی، اگر امید اجتماعی وجود داشته باشد، باز هم جامعه به هر صورت به حیات خود ادامه می‌دهد. اما زمانی که این بحران‌ها بر هم انباشت می‌شوند و از سوی دیگر امیدی برای برون‌رفت از آنها نیز وجود نداشته باشد، آن وقت است که جامعه ذره‌ای شده و حالت توده‌وار به خود می‌گیرد. آن زمان باید ترسید. چرا که در جامعه توده‌ای به راحتی قابلیت عوام‌فریبی رشد می‌کند. رشد این قابلیت نیز ارتباط مستقیم و معکوسی با توسعه‌یافتگی دارد.
اشخاص و لیدرهایی که صرفاً به خاطر نام و نشان و منفعت شخصی، نشاط، شادکامی و امید را از مردم می‌گیرند، شاید در وهله اول از رفتارها و جدل‌های سیاسی خود چنین هدفی را نداشته‌اند، اما به صورت ناخواسته جامعه را در بحرانی فرومی‌برند که روزنه‌ای برای برون‌رفت از آن مشاهده نمی‌شود.
اینگونه رفتارها و برخوردهای سیاسی، باعث شده سیاست‌زدگی در این حوزه انتخابیه بیداد کند. در نظریه‌های توسعه اغلب سیاسیت‌زدگی را یکی از آفت‌های توسعه و پیشرفت می‌دانند. پیامد ناخواسته رفتار تاجگردون، انفعال حسینی‌پور و سوءمدیریت دیهیم، همین سیاست‌زدگی و عقب‌گردی است که به تدریج شاهد آن خواهیم بود.
 در پی چنین رفتارهایی، سیاست سایه خود را حتی بر جشن‌های نوروزی نیز انداخته است. سایه تاریک سیاست‌زدگی در نهایت موجب رخت بر بستن شادی و دامن زدن به برخوردهای حزبی و طایفه‌ای خواهد شد که همانطور که گفته شد دود آن تنها به چشم مردم و البته مسئولین برگزار کننده چنین مراسماتی خواهد رفت. در واقع هم مردم عطای شرکت در این برنامه‌ها را به لقایشان می‌بخشند و هم مسئولین برگزارکننده دیگر حتی در خیال خود نیز به فکر برگزاری چنین مراسماتی نمی‌افتند و آن موقع است که باید نگران وضعیت این حوزه انتخابیه بود.
در نهایت باید با صراحت گفت که جناب تاجگردون ما متوجه شدیم که شما قهرمان و بتمن و حتی زوروی ما هستید. اصلاً تو بهترین کوهنورد و تک‌تیرانداز جهان هستی. اما اگر ما نخواهیم که دیگر قهرمان داشته باشیم باید این را به که بگوییم؟ البته خطاب به آقای حسینی‌پور نیز باید گفت که شما بدون اینکه کسی از شما بخواهد خود میدان را خالی کردی. چرا که در انفعال شماست که فضا برای چنین جدل‌هایی باز شده است. لطفاً هر دو از صحنه کنار روید تا شاید آرامش به این حوزه انتخابیه برگردد.
البته واضح است که دستگاه‌های نظارتی این حضور و رفتارها را امروز بیش از هر زمان دیگری رصد می‌کنند و در آینده مناسب‌ترین رفتار با شما صورت خواهد گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما

بی طرف
Iran, Islamic Republic of
اگر شما حاشیه درست نکنید و عقده های خود را با این بهانه خالی نکنید مردم هیچ مشکلی با حضور تاجگردون و یا کس دیگری ندارند . ایشون در جشن شرکت کرد و هیچ جمله ای علیه کسی نگفت .هر چند که اگر در منطقه بود و شرکت نمیکرد باز هم به شکل دیگری مینوشتید . حسینی نماینده مردم است و مورد احترام همه فرماندار هم تازه منصوب شده و اعتراض شما بی مورد است .
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون= حاشیه سازی
گچسارانی
Iran, Islamic Republic of
سلام.
عامل عقب افتادگی استان ما همین طرز تفکرات. چرا انقدر باید دیدگاهم ن بسته باشه؟
درسته که تاجگردون نماینده نیست
ولی ایشون جز همین مردم و همراه باهمین مردمه.
هبچ دلیلی نداره که کسی بخواد بخاطر دعوت کردن از مردم از ایشون انتقاد بشه.
ضمنا مردم گچساران یادشون نمیره که چه کسانی باعث رد اعتبار نامه ی تاجگردون و فلاکت مردم گچساران شد، جوری که الان با تعطیلی کامل پروژه ها وعدم مدیریت در شهرستان و به کار گماردن مدیران ناکارآمد مطلقا سیاسی گچسارانی وجود نداره.
کدوم یکی از مدیران به کار گمارده شده در گچساران شایستگی رو داشتن؟؟؟؟
برق؟؟؟؟؟؟
نفت؟؟؟؟
و....
Iran, Islamic Republic of
عجب بی معنی نویسی و بی خود نویسی ای قلمها بسوزند و نابود شوند کاغذ ها اتش بگیرند و خاکستر شوند که دیگر ابهت عظمت و ارزش والا و بالای خود را از دست دادند تا هر که توانست قلم بدست گیرد و از هر خراب شده ای مدرک گرفت شروع کند به اراچیف نویسی و شلوغی بی معنی و منطقی که یعنی من هم هستم ..
Iran, Islamic Republic of
خیلی هم با معنی نوشتن. تاجگردون با گرد و خاک کردن میخواد خودی نشون بده در حالیکه تاریخ مصرفش تموم شده و هر فرد عدالتخواهی ازش بیزاره
Iran, Islamic Republic of
وجود تاجگردون برای استان و کشور و گچساران مضر است و حضورش در هر کجا جز دامن زدن به اختلافات و تازه کردن زخم دل مردمی که از او ظلم ها دیدند ثمری ندارد.
Iran, Islamic Republic of
احسنت درود
دقیقا درست گفتید که تاجگردون برای کشور و استان و شهرستان جز مصیبت چیزی نداره.
س
Iran, Islamic Republic of
درود بر تاجگردون تا همیشه
Iran, Islamic Republic of
چرا دستگاه های نظارتی به وظیفه خودشون عمل نمی کنند و تاجگردون را با اون پرونده های آنچنانی سرجاش نمی نشونن.
Iran, Islamic Republic of
انشاالله که تاجگردون برای همیشه از صحنه روزگار سیاسی محو شود که شده است.
Iran, Islamic Republic of
خداوند از سر تقصیرات فراوان تاجگردون نگذره.
Iran, Islamic Republic of
هزاران درود به تاج گردون نویسنده ازطرف خودش میگه مردم باهیچ کدام مشکلی ندارن
حسین
Iran, Islamic Republic of
درود و صد درود به تاجگردون که ایشان توانستند بیشترین بودجه را برای استان اوردند و خیلی کار و پروزه ها انجام گرفت ولی تا الان حسینی هیچ جایی نتونسته کاری انجام دهد چون توان بودجه اوردن را اصلا ندارند و انشااله در دور بعدی انتخابات قبول خواهد شد و قبلا ناحق نامردان روزگار ردش کردند حتی سندی در دست نداشتند که بتونند ایشان را به دادگاه بکشانند و مردم گچساران و باشت واقعا ضرر کردند بطوریکه پروزه ابرسانی به زمین های باشت و روستاهای اطراف هم بدلیل اینکه سید ناصر نتونست بودجه براش بیاره و جمع شد خدا لعنت کند خرابکاران جناح راستی را که فقط و فقط در فکر پست و مقام بودند و گیرشان امد
دیل
Iran, Islamic Republic of
آقای تاجگردون اگه این کارا رو نکنه چطوری خودش رو نشون بده!!؟؟
همشهری
Iran, Islamic Republic of
باسلام
نویسنده محترم کبنا لطفا سعی کنید از طرف خودتون حرف بزنید
مردم قیم نمی خواهند
چگونه و با چه اسنادی شما می فرمایید که مردم تاجگردون را نمی خواهند
البته اینگونه اظهارنظر کردن از ترس است والا اگر مردم تاجگردون را نمی خواهند که توی مراسمات و جشنها اینگونه حضور نداشتند
هر کجا تاجگردون حضور دارند مردم عزیز منطقه هم کامل حضور دارند و این نشانه ای از محبوبیت تاجگردون می باشد
انشااله دو سال دیگه با حضور در پای صندوق رای جواب این متن ناخوشایند شما را خواهیم داد
Iran, Islamic Republic of
خدا و درگاه الهی ات قسمت میدهم یک روز ستار العیوب نباش این دنیا را اتاق شیشه ای کن تا ثابت شود این ادمهای که ریا می کنند چگونه از پست ترین موجودات پست تر و رذیلترند
از آثار حسن بهرامی نویسنده و شاعر هم‌استانی رونمایی می‌شود

از آثار حسن بهرامی نویسنده و شاعر هم‌استانی رونمایی می‌شود

از مجموعه داستان «مالاتیون» و رمان «تیراندازی طبق بخشنامه» اثر حسن بهرامی نویسنده و شاعر ...
جهان، طالبان را به‌عنوان حکومت «دوفاکتو» به رسمیت شناخته است

جهان، طالبان را به‌عنوان حکومت «دوفاکتو» به رسمیت شناخته است

سقوط کابل در 15 آگوست سال 2021 را که مهم‌ترین تحول سال رو به پایان است، نمی‌توان تنها ...
FATF، پرونده‌ای برای بایگانی؟

FATF، پرونده‌ای برای بایگانی؟

دولت روحانی تا واپسین لحظات عمر خود پیگیر تصویب FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام بود اما ...
1