تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب : ۴۲۹۸۳۵
کبنا گزارش می‌دهد

پیام اقیانوسی موشک‌های سپاه؛ تحقیر امریکا و اسرائیل

۰
پیام اقیانوسی موشک‌های سپاه ( + فیلم )
کبنا ؛مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵سپاه،‌ با اجرای موفق عملیات راهبردی موشک‌های بالستیک دوربرد ضدناوهای متخاصم و انهدام اهداف از فاصله ۱۸۰۰ کیلومتری انجام شد. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح انتخاب اهداف ۱۸۰۰ کیلومتری در رزمایش پیامبر اعظم را معنادار خواند و اعلام کرد: چنانچه هر متخاصمی نیت سوئی نسبت به کشور ما داشته باشد، در کمترین زمان مورد تهاجم قرار خواهد گرفت. همچنین فرمانده کل سپاه نیز انهدام ناوهای هواپیمابر و رزم‌ناوها را با استفاده از موشک‌های بالستیک دوربرد یکی از راهبردهای دفاعی ایران عنوان کرد.
پیام موشک‌ها در اقیانوس هند

مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ سپاه،‌ با اجرای موفق عملیات راهبردی موشک‌های بالستیک دوربرد ضد ناوهای متخاصم دشمن و انهدام اهداف از فاصله ۱۸۰۰ کیلومتری انجام شد.  در این مرحله از رزمایش که با حضور سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه و جمعی از فرماندهان عالی رتبه نظامی برگزار شد، پس از کشف موقعیت ناوهای متخاصم فرضی دشمن توسط سامانه‌های اطلاعاتی نیروی هوافضای سپاه، موشک‌های بالستیک دوربرد کلاس‌های متنوع از فاصله ۱۸۰۰ کیلومتری اهداف منظور رزمایش در شمال اقیانوس هند را با موفقیت مورد اصابت قرار داده و منهدم کردند. رزمایش پیامبر اعظم‌(ص) ۱۵ سپاه از جمله رزمایش‌های سالانه است که مرحله نخست این رزمایش روز جمعه با اجرای عملیات ترکیبی موشکی و پهپادی و تمرین تهاجم به ارکان دفاعی دشمن انجام شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرلشکر سلامی فرمانده‌کل سپاه اعلام کرد: انهدام ناوهای هواپیمابر و رزم‌ناوها را با استفاده از موشک‌های بالستیک دوربرد یکی از راهبردهای دفاعی ما است.  او افزود: مرسوم است در دریا با استفاده از موشک‌های کروز با سرعت کم هدف‌های متحرک مورد اصابت قرار گیرد؛ اما استفاده از موشک‌های بالستیک به‌دلیل اعماق و مسافت‌های طولانی که از قلب سرزمین خودمان می‌توانیم اهداف متحرک در اقیانوس را هدف قرار دهیم، دستاورد بزرگ دفاعی است که در نیروی هوافضای سپاه عینیت یافته و به تکامل رسیده است.

موشک‌ها؛ ابزار تولید قدرت و امنیت
همچنین سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ با اشاره به مراحل مختلف این رزمایش و بیان اینکه دو نوع تهدید متصور را پیش‌رو داریم، گفت: اگر دشمنانمان روزی بخواهند شیطنت کنند یک بخش استفاده از پایگاه‌های ثابت و زمینی است که در مرحله اول رزمایش با ترکیبی از استفاده پهپادها و موشک‌های زمین به زمین مقابله با آنها تمرین شد؛ تهدید دوم نیز جنبه دریایی دارد که مقابله با ناوگان متخاصم دشمن فرضی در مرحله نهایی این رزمایش به خوبی انجام شد. به گزارش سپاه نیوز، او با بیان اینکه در گذشته تا محدوده ۳۰۰ کیلومتری در خلیج فارس این اقدام صورت گرفته بود، اظهار کرد: امروز هدف ما انهدام ناوگان دشمن در شمال اقیانوس هند و در فاصله هزار و ۸۰۰ کیلومتری بود که موشک‌های بالستیک به سمت این منطقه روانه شد و اهداف را منهدم کرد. فرمانده نیروی هوا فضای سپاه از مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ به‌عنوان تمرین ناکارآمدسازی نقاط قوت دشمن در بخش‌های دریایی یاد کرد و گفت: در صورتی که دشمنان ما در شعاع ۲ هزار کیلومتری ناکارآمد شوند، در واقع با ناکارآمدی قطعی مواجه و توان شلیک موشک‌های کروز را نداشته و دیگر هواپیمایی نمی‌تواند از روی این ناوها بلند شود. سردار حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه روند ارتقای توان موشکی جمهوری اسلامی را باید از اعتراف دشمن به این توان بازدارنده شنید، تصریح کرد: همین که دشمنان ما روی مساله موشکی متمرکز شده‌اند و دائما در این خصوص ابراز نگرانی کرده و از محدود کردن آن سخن می‌گویند به دلیل قدرتی است که وجود داشته و روز به روز در حال رشد است. فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: موشک‌ها ابزار تولید قدرت و امنیت برای ملت شریف ایران هستند و امروز به فضل الهی از ایده تا محصول همه ایرانی هستند. همچنین شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا به نقل از مقامات نظامی این کشور از فرود موشک بالستیک رزمایش سپاه در ۱۰۰ مایلی ناو هواپیمابر «نیمیتس» آمریکا در شمال اقیانوس هند خبر داد. به گزارش عصرایران، فاکس نیوز به نقل از یک مقام ناشناس نظامی آمریکا نوشت: ۲ موشک بالستیک شلیک شده ایران در جریان رزمایش نیروی هوا فضای سپاه در نزدیکی یک ناو هواپیمابر آمریکا در شمال اقیانوس هند و یک کشتی تجاری فرود آمده است. یکی از موشک‌ها که از منطقه کویر مرکزی ایران شلیک شده و با طی مسافتی بیش از ۱۸۰۰ کیلومتر در شمال اقیانوس هند فرود آمده به فاصله ۱۰۰ مایلی ناو هواپیمابر «یو‌اس‌اس نیمیتس» فرود آمده و موشک دیگر نیز در فاصله ۲۰ مایلی یک کشتی تجاری فرود آمده است. رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ نیروی هوافضای سپاه از روز جمعه در کویر مرکزی ایران و با شلیک انبوه موشک‌های بالستیک تاکتیکی آغاز و روز شنبه در دومین مرحله این رزمایش، انهدام ناوهای هدف در عمق اقیانوس هند با شلیک موشک‌های بالستیک دوربرد تمرین شد.
تحقیر آمریکا و اسرائیل در رزمایش بزرگ موشکی- پهپادی ایران

مرحله دوم و نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از روز جمعه در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد، روز شنبه با اجرای عملیات راهبردی موشک‌های بالستیک دوربرد ضد ناوهای متخاصم فرضی دشمن و انهدام اهداف به انجام رسید.
در این مرحله از رزمایش که با حضور سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر حسین سلامی‌فرمانده کل سپاه، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه و جمعی از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی برگزار شد، پس از کشف موقعیت ناوهای متخاصم فرضی دشمن توسط سامانه‌های اطلاعاتی نیروی هوافضای سپاه، موشک‌های بالستیک دوربرد کلاس‌های متنوع از فاصله ۱۸۰۰ کیلومتری اهداف منظور رزمایش در شمال اقیانوس هند را با موفقیت مورد اصابت قرار داده و منهدم کردند.
رزمایش پیامبراعظم(ص) ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ازجمله رزمایش‌های سالیانه است که مرحله نخست این رزمایش با اجرای عملیات‌ترکیبی موشکی و پهپادی و تمرین تهاجم به ارکان دفاعی دشمن به انجام رسید.
مرحله اول رزمایش پیامبراعظم(ص) ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه با رمز مقدس یا فاطمه‌الزهرا (س) با شلیک انبوه موشک‌های بالستیک زمین به زمین و اجرای عملیات توسط پهپادهای تهاجمی‌ بمب‌‌افکن در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد.
سرلشکر باقری:
 انتخاب اهداف رزمایش پیامبر اعظم(ص)‌۱۵ در عمق ۱۸۰۰ کیلومتری اقیانوس هند معنادار است

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش پیامبر‌اعظم(ص) ۱۵ سپاه که در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد؛ اظهار کرد: رزمایش‌های‌15 روز اخیر و تا ۵ روز آینده که در زمان فشرده و تقریباً همزمان انجام می‌شود، نشان‌دهنده آمادگی فوق‌العاده نیروهای مسلح در تمامی ابعاد زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی و موشکی است.
وی با‌ اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ سپاه با اجرای عملیات‌ترکیبی و شلیک موشک در کلاس‌های متنوع گفت: برگزاری رزمایش گسترده پیامبر اعظم(ص)‌۱۵ نشان‌دهنده این است که قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در بردهای کوتاه، متوسط و بلند با تمام قوا آماده دفاع از میهن اسلامی، منافع ملی و اهداف جمهوری اسلامی ایران است.
 سرلشکر باقری انتخاب اهدافی در فاصله بیش از ۱۸۰۰ کیلومتر در جنوب دریای عمان و ابتدای اقیانوس هند را معنادار توصیف و تصریح کرد: انتخاب انبوهی از موشک‌های دوربرد برای اهداف دریایی نشانگر این است که اگر دشمنان جمهوری اسلامی نیت سوئی نسبت به منافع ملی، مسیرهای تجارت دریایی و سرزمین ما داشته باشند، با اقدام موشکی مورد هدف قرار گرفته و منهدم خواهند شد.
 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان برگزاری رزمایش پیامبر‌اعظم(ص) ۱۵ را نشان‌دهنده قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در صیانت از منافع ملی توصیف و تأکید کرد: هرچند قصد انجام هیچ تهاجمی‌را نداریم اما با این رزمایش‌ها اعلام می‌کنیم چنانچه هر متخاصمی‌ نیت سوئی نسبت به کشور ما داشته باشد، با تمام توان و در کمترین زمان مورد تهاجم قرار خواهد گرفت.
فرمانده کل سپاه: یکی از راهبردهای دفاعی ما انهدام ناوهای هواپیمابر با موشک بالستیک است
سردار حسین سلامی ‌فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد، با‌ اشاره به اهداف برگزاری این مرحله از رزمایش گفت: یکی از هدف‌های مهم ما در سیاست‌ها و راهبردهای دفاعی این است که بتوانیم ناوهای جنگی دشمن اعم از ناوهای هواپیمابر و رزم‌ناوها را با استفاده از موشک‌های بالستیک دوربرد هدف قرار دهیم.
وی افزود: مرسوم است در دریا با استفاده از موشک‌های کروز با سرعت کم هدف‌های متحرک مورد اصابت قرار گیرد؛ اما با استفاده از موشک‌های بالستیک می‌توانیم اهداف متحرک در اقیانوس را هدف قرار دهیم. این، دستاورد بزرگ دفاعی است که در نیروی هوافضای سپاه عینیت یافته و به تکامل رسیده است.
سرلشکر سلامی‌در پایان تأکید کرد: امروز شاهد اجرای تمرین قدرتمندانه‌ای از نیروی هوافضای سپاه بودیم که این بخش از سیاست دفاعی در میدانی رزمایشی مورد ارزیابی قرار گیرد تا در مواقعی که اقتضا کند؛ در شرایط واقعی تکرار شود.
   
سردار حاجی‌زاده: ناکارآمدسازی نقاط قوت دشمن تمرین شد
امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ با‌ اشاره به مراحل مختلف این رزمایش و بیان اینکه دو نوع تهدید متصور را پیش رو داریم گفت: اگر دشمنانمان روزی بخواهند شیطنت کنند یک بخش استفاده از پایگاه‌های ثابت و زمینی است که در مرحله اول رزمایش با ‌ترکیبی از استفاده پهپادها و موشک‌های زمین به زمین مقابله با آنها تمرین شد؛ تهدید دوم نیز جنبه دریایی دارد که مقابله با ناوگان متخاصم دشمن فرضی در مرحله نهایی این رزمایش به‌خوبی انجام شد.
وی با بیان اینکه در گذشته تا محدوده ۳۰۰ کیلومتری در خلیج ‌فارس این اقدام صورت گرفته بود اظهار کرد: امروز هدف ما انهدام ناوگان دشمن در شمال اقیانوس هند و در فاصله هزار و ۸۰۰ کیلومتری بود که موشک‌های بالستیک به سمت این منطقه روانه شد و اهداف را منهدم کرد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه از مرحله نهایی رزمایش پیامبراعظم(ص) ۱۵ به‌عنوان تمرین ناکارآمدسازی نقاط قوت دشمن در بخش‌های دریایی یاد کرد و گفت: درصورتی‌که دشمنان ما در شعاع ۲ هزار کیلومتری ناکارآمد شوند، درواقع با ناکارآمدی قطعی مواجه و توان شلیک موشک‌های کروز را نداشته و دیگر هواپیمایی نمی‌تواند از روی این ناوها بلند شود.
سردار حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه روند ارتقای توان موشکی جمهوری اسلامی را باید از اعتراف دشمن به این توان بازدارنده شنید گفت: همین‌که دشمنان ما روی مسئله موشکی متمرکز شده‌اند و دائماً در این خصوص ابراز نگرانی کرده و از محدود کردن آن سخن می‌گویند به دلیل قدرتی است که وجود داشته و روزبه‌روز در حال رشد است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه پیش از انقلاب به ‌هیچ ‌عنوان توان موشکی زمین به زمین نداشتیم و این توانمندی‌ها تنها مختص قدرت‌ها بود، اظهار کرد: موشک‌ها ابزار تولید قدرت و امنیت برای ملت شریف ایران هستند و امروز به فضل الهی از ایده تا محصول همه ایرانی می‌باشند.
موشک ایرانی در ۱۰۰ مایلی ناو آمریکایی
یک رسانه آمریکایی به نقل از مقامات این کشور گزارش داد که دست‌کم یک فروند از موشک‌های بالستیک شلیک‌شده در جریان رزمایش موشکی ایران، در ۱۰۰ مایلی ناو هواپیمابر یواس‌اس نیمیتز و ناوگروه همراه آن در اقیانوس هند فرود آمده است.
شبکه خبری فاکس‌نیوز به نقل از مقامات آمریکایی که به دلایل امنیتی خواسته‌اند که نامشان فاش نشود گزارش داد که دست‌کم یک فروند از موشک‌های بالستیک شلیک‌شده در جریان رزمایش موشکی بزرگ ایران در 100 مایلی ناو هواپیمابر یواس‌اس نیمیتز و ناوگروه همراه آن در اقیانوس هند فرود آمده و منفجر شده است.
یکی از این مقامات آمریکایی به فاکس نیوز گفته است: «ما از قبل انتظار شلیک موشک [به آب‌های نزدیک ناو نیمیتز] را داشتیم، اما نگرانی ما این بود که ایران قصد دارد موشک را در چه فاصله‌ای فرود بیاورد.»
شبکه خبری فاکس‌نیوز در گزارش خود مدعی شده است که ماهواره‌های جاسوسی آمریکا شلیک موشک از خاک جمهوری اسلامی ایران را رصد کرده‌اند.
در عین ‌حال فاکس ‌نیوز خاطرنشان کرده است که مشخص نیست که آیا رادارهای ناوچه‌های موشک‌اندازی که ناو هواپیمابر نیمیتز را اسکورت می‌کنند، توانسته‌اند موشک‌های ایرانی را رصد کنند یا خیر.
پیامی‌ صریح به آمریکا و اسرائیل
روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست
در یادداشتی به بررسی رزمایش گسترده موشکی «پیامبر اعظم(ص) ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخته و نوشت این رزمایش حامل پیام صریحی به آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی حاشیه خلیج ‌فارس است.
جروزالم‌پست با اذعان به‌دقت نقطه‌زنی موشک‌های بالستیک سپاه، تصریح کرد: «تصاویر دریافتی از ایران نشان‌دهنده دقت و نقطه‌زنی موشک‌های ایران بود... ایران می‌خواهد نشان دهد که یک ابرقدرت موشکی است».
در ادامه این یادداشت آمده است: «گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی از این پهپادها دارای بُرد دو هزار کیلومتری هستند و این بدان معناست که می‌توانند به اسرائیل برسند. موشک‌ها هم بُرد کافی برای هدف قرار دادن احتمالی اسرائیل را دارند. آنها همچنین می‌تواند کشتی‌های آمریکایی یا کشورهای عربی حاشیه خلیج [فارس] را هدف قرار دهند».
عبور از سپرهای موشکی دشمن
خبرگزاری شینهوا نیز در گزارشی اعلام کرد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی با اجرای عملیات‌ترکیبی موشکی و پهپادی رزمایشی تازه را در کویر مرکزی ایران برگزار کرد. این رسانه چینی با ذکر جزئیات این رزمایش نوشت حمله‌ترکیبی به پایگاه دشمن فرضی انجام و همه اهداف تعیین‌شده منهدم شد. نسل جدید موشک‌های مجهز به کلاهک ایران قابلیت هدایت از خارج از جو را دارند. این موشک‌ها همچنین قادر به ایجاد اختلال و عبور از سپرهای موشکی دشمن هستند.
گفتنی است، پیش ‌از این رزمایش مشترک پیامبراعظم(ص) ۱۴ با دستیابی به اهداف از پیش تعیین ‌شده با مشارکت نیروی دریایی و هوافضای سپاه در منطقه عمومی هرمزگان، خلیج ‌فارس و غرب تنگه راهبردی هرمز در مردادماه ۹۹ با اجرای تمام تمرین‌های‌ترکیبی عملیاتی در عرصه زمینی، دریایی و هوا و فضا برگزار شده بود.
   
پیام موشک ایرانی به ناو امریکا در ۱۸۰۰ کیلومتری مرز ایران
رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنها گوشه‌ای از توانمندی‌های موشکی ایران بود که جلوه اقتدار دفاعی کشور و زیر میز بردن تهدیدات نظامی را به نمایش گذاشت؛ اقتداری که اکنون قادر است ۱۸۰۰ کیلومتر آن سوی مرزها، اهداف دریایی دشمن را منهدم کند.
اینکه طرف‌های غربی، دو مؤلفه اقتدار جمهوری اسلامی ایران (قدرت بازدارندگی موشکی و نفوذ منطقه‌ای) را در کانون توجهات خود قرار داده‌اند و کوتاه آمدن از آن را پیش‌شرط هر توافقی با طرف ایران عنوان می‌کنند، ناشی از اهمیتی است که این دو مؤلفه در سیاست خارجی ایران ایفا می‌کند. اگر تا چندی پیش دشمنان برای وادار کردن طرف ایرانی به تمکین مقابل خواسته‌های نامشروع خود، مدام از «همه گزینه‌های رو‌ی میز» (بخوانید تهدید نظامی) دم می‌زد، این تهدید بیش از یک دهه است که به بایگانی سپرده شده و دیگر از آن دم نمی‌زنند. چرا که قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران اکنون به سطحی از بازدارندگی رسیده که همه محاسبات آن‌ها را به هم زده و جرئت و جسارت تهدید نظامی، ولو در حد لفظ، را هم از آن‌ها گرفته است. بدون تردید پرچم این دو مؤلفه اقتدار کشور یادگار سردار طهرانی‌مقدم‌ها و سردار سلیمانی‌هاست که به اهتزاز درآمده و همرزمان این دو شهید عزیز با قوت و قدرت آن را هرگز بر زمین نخواهند گذاشت.
رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنها گوشه‌ای از توانمندی‌های موشکی ایران بود که جلوه اقتدار دفاعی کشور و زیر میز بردن تهدیدات نظامی را به نمایش گذاشت؛ اقتداری که اکنون قادر است ۱۸۰۰ کیلومتر آن سوی مرزها، اهداف دریایی دشمن را منهدم کند.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه، مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اجرای موفق عملیات راهبردی موشک‌های بالستیک دوربرد ضد ناو‌های متخاصم دشمن و انهدام اهداف از فاصله ۱۸۰۰ کیلومتری به انجام رسید. مرحله دوم و نهایی این رزمایش که از روز جمعه در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران آغاز شده بود، صبح شنبه با اجرای عملیات راهبردی موشک‌های بالستیک دوربرد ضد ناو‌های متخاصم فرضی دشمن و انهدام اهداف به انجام رسید.
در این مرحله از رزمایش که با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه؛ سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه و جمعی از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی برگزار شد، پس از کشف موقعیت ناو‌های متخاصم فرضی دشمن با سامانه‌های اطلاعاتی نیروی هوافضای سپاه، موشک‌های بالستیک دوربرد کلاس‌های متنوع از فاصله ۱۸۰۰ کیلومتری اهداف منظور رزمایش در شمال اقیانوس هند را با موفقیت مورد اصابت قرار داده و منهدم کردند. رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله رزمایش‌های سالانه است که مرحله نخست این رزمایش روز جمعه با اجرای عملیات ترکیبی موشکی و پهپادی و تمرین تهاجم به ارکان دفاعی دشمن به انجام رسید.

راهبرد ما هدف قرار دادن ناو‌های دشمن با موشک بالستیک است
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مرحله نهایی رزمایش که در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد، با اشاره به اهداف برگزاری این مرحله از رزمایش گفت: یکی از هدف‌های مهم ما در سیاست‌ها و راهبرد‌های دفاعی این است که بتوانیم ناو‌های جنگی دشمن اعم از ناو‌های هواپیمابر و رزم‌ناو‌ها را با استفاده از موشک‌های بالستیک دوربرد هدف قرار دهیم. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: مرسوم است در دریا با استفاده از موشک‌های کروز با سرعت کم هدف‌های متحرک مورد اصابت قرار گیرد؛ اما استفاده از موشک‌های بالستیک به دلیل اعماق و مسافت‌های طولانی که از قلب سرزمین خودمان می‌توانیم اهداف متحرک در اقیانوس را هدف قرار دهیم، دستاورد بزرگ دفاعی است که در نیروی هوافضای سپاه عینیت یافته و به تکامل رسیده است. سلامی تأکید کرد: امروز شاهد اجرای تمرین قدرتمندانه‌ای از نیروی هوافضای سپاه بودیم که این بخش از سیاست دفاعی در میدانی رزمایشی مورد ارزیابی قرار گرفت تا در مواقعی که اقتضا کند، در شرایط واقعی تکرار شود.

تمرین ناکارآمدسازی نقاط قوت دشمن
فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز با بیان اینکه موشک‌ها ابزار تولید قدرت و امنیت برای ملت ایران هستند، گفت: مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ به عنوان تمرین ناکارآمدسازی نقاط قوت دشمن در بخش‌های دریایی است.
سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده در حاشیه برگزاری مرحله نهایی این رزمایش با اشاره به مراحل مختلف این رزمایش و بیان اینکه دو نوع تهدید متصور را پیش‌رو داریم، اظهارکرد: اگر دشمنان‌مان روزی بخواهند شیطنت کنند یک بخش استفاده از پایگاه‌های ثابت و زمینی است که در مرحله اول رزمایش با ترکیبی از استفاده پهپاد‌ها و موشک‌های زمین به زمین مقابله با آن‌ها تمرین شد؛ تهدید دوم نیز جنبه دریایی دارد که مقابله با ناوگان متخاصم دشمن فرضی در مرحله نهایی این رزمایش به خوبی انجام شد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در گذشته تا محدوده ۳۰۰ کیلومتری در خلیج‌فارس این اقدام صورت گرفته بود، افزود: امروز هدف ما انهدام ناوگان دشمن در شمال اقیانوس هند و در فاصله هزار و ۸۰۰ کیلومتری بود که موشک‌های بالستیک به سمت این منطقه روانه شد و اهداف را منهدم کرد.
حاجی‌زاده از مرحله نهایی رزمایش به عنوان تمرین ناکارآمدسازی نقاط قوت دشمن در بخش‌های دریایی یاد کرد و یادآور شد: در صورتی که دشمنان ما در شعاع ۲ هزار کیلومتری ناکارآمد شوند، در واقع با ناکارآمدی قطعی مواجه و توان شلیک موشک‌های کروز را نداشته و دیگر هواپیمایی نمی‌تواند از روی این ناو‌ها بلند شود. وی با تأکید بر اینکه روند ارتقای توان موشکی جمهوری اسلامی را باید از اعتراف دشمن به این توان بازدارنده شنید، گفت: همین که دشمنان ما روی مسئله موشکی متمرکز شده‌اند و دائماً در این خصوص ابراز نگرانی کرده و از محدود کردن آن سخن می‌گویند به دلیل قدرتی است که وجود داشته و روز به روز در حال رشد است. فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه پیش از انقلاب به هیچ عنوان توان موشکی زمین به زمین نداشتیم و این توانمندی‌ها تنها مختص قدرت‌ها بود، اظهارکرد: موشک‌ها ابزار تولید قدرت و امنیت برای ملت شریف ایران هستند و امروز به فضل الهی از ایده تا محصول همه ایرانی هستند.
پیش از این رزمایش مشترک «پیامبر اعظم ۱۴» با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده با مشارکت نیروی دریایی و هوافضای سپاه در منطقه عمومی هرمزگان، خلیج فارس و غرب تنگه راهبردی هرمز در مردادماه ۹۹ با اجرای تمام تمرین‌های ترکیبی عملیاتی در عرصه زمینی، دریایی و هوا و فضا برگزار شده بود.

‌پاسخ هر متخاصمی را در کم‌ترین زمان خواهیم داد
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح انتخاب اهداف ۱۸۰۰ کیلومتری در رزمایش پیامبر اعظم را معنادار عنوان کرد و گفت: هر چند قصد هیچ تهاجمی را نداریم، اما چنانچه هر متخاصمی نیت سوئی نسبت به کشور ما داشته باشد، با تمام توان و در کم‌ترین زمان مورد تهاجم قرار خواهد گرفت.
سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش که در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد، اظهار کرد: رزمایش‌های ۱۵ روز اخیر که تا پنج روز آینده- که در زمان فشرده و تقریباً همزمان انجام می‌شود - نشان دهنده آمادگی فوق‌العاده نیرو‌های مسلح در تمامی ابعاد زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی و موشکی است. وی با اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ سپاه با اجرای عملیات ترکیبی و شلیک موشک در کلاس‌های متنوع گفت: برگزاری رزمایش گسترده پیامبر اعظم ۱۵ نشان دهنده این است که قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در برد‌های کوتاه، متوسط و بلند با تمام قوا آماده دفاع از میهن اسلامی، منافع ملی و اهداف جمهوری اسلامی ایران است. سرلشکر باقری انتخاب اهدافی در فاصله بیش از ۱۸۰۰ کیلومتر در جنوب دریای عمان و ابتدای اقیانوس هند را معنادار توصیف و تصریح کرد: انتخاب انبوهی از موشک‌های دوربرد برای اهداف دریایی نشانگر این است که اگر دشمنان جمهوری اسلامی نیت سوئی نسبت به منافع ملی، مسیر‌های تجارت دریایی و سرزمین ما داشته باشند، با اقدام موشکی مورد هدف قرار گرفته و منهدم خواهند شد.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزاری این رزمایش را نشان دهنده قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در صیانت از منافع ملی توصیف و تأکید کرد: هر چند قصد انجام هیچ تهاجمی را نداریم، اما با این رزمایش‌ها اعلام می‌کنیم چنانچه هر متخاصمی نیت سوئی نسبت به کشور ما داشته باشد، با تمام توان و در کم‌ترین زمان مورد تهاجم قرار خواهد گرفت.

بازتاب رزمایش موشکی سپاه در شبکه صهیونیستی i24 : سپاه پاسداران قدرت ایران را به نمایش گذاشت
شبکه صهیونیستی i24 مانور دریایی شلیک موشک‌های کروز و بالستیک را نشانه قدرت ایران دانست.
   
 شبکه صهیونیستی i24 در یکی از برنامه‌های خود با اشاره به مانور دریایی سپاه پاسداران گفت: ایران در یک مانور دریایی، قدرت خود را به نمایش گذاشت؛ نیروی دریایی به شلیک موشک‌های کروز در خلیج فارس پرداخت که تماما به اهداف اصابت کردند.

واکنش مهاجرانی به رزمایش موشکی سپاه
   

عطاالله مهاجرانی وزیر اسبق اصلاحات و مقیم لندن در واکنش به رزمایش سپاه پاسداران در توییتی نوشت:
و اعدوا لهم ما أستطعتم من قوه.
وقتی به شهر قهرمان دزفول ١٧٦ موشک غول پیکر فراگ ٧ و اسکاد شلیک شد. کسانی که این روزها، نگران توانایی بازدارنده و دفاعی قدرت موشکی استراتژیک ایرانند، در طول ٨ سال جنگ و موشکباران تهران و قم و دزفول و ...کجا بودند!؟ صدایی برخاست که به مردم موشک نزنید.
نام شما

آدرس ايميل شما

اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

جلسات بررسی حداقل دستمزد کارگران در حالی این روزها برگزار می‌شود که رقم‌ها به نظر می‌آید ...
آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

دوره حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در قدرت، با این کشور کاری کرده که دیگر ...
ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

 در صورتي که جنگي در منطقه رخ دهد همه توجه‌ها به اين جنگ منعطف خواهد شد و بالطبع توجه ...
فایل های مرتبط