تاریخ انتشار
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب : ۴۲۵۷۵۹
در دفاع از رسالت خبری رسانه‌ها؛

ارگان جوابیه نویسی یا روابط عمومی در علوم‌پزشکی کهگیلویه و بویراحمد

۷
۱
ارگان جوابیه نویسی یا روابط عمومی در علوم‌پزشکی کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛در حالی که مدت‌هاست جهان و کشور و استان و هر سه شهرستان آن بصورت شدید و بحرانی درگیر ویروس خطرناک کوئید ۱۹ می‌باشند و کادر زحمتکش درمان و بسیاری دیگر از بخش‌های کشور شبانه روز در حال مبارزه با این ویروس هستند اما در دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی سلامت و درمان مردم برخلاف بخش‌های درمانی و بهداشتی آن متاسفانه در حوزه‌های اداری آن افرادی هستند که گویا اولویت‌های دیگر دارند و دنبال مسائل و برنامه‌های خود هستند.
یکی از این بخش‌ها که اتفاقاً باید فعالترین حوزه‌ها در جبهه مبارزه با کرونا باشد روابط عمومی دانشگاه است که متاسفانه در ۷ ماه گذشته شاهد کمترین فعالیت و یا خلاقیت در تولید محتوا متناسب با این وضعیت بوده‌ایم. از طرف دیگر اما تنها هنر روابط عمومی در علوم پزشکی استان جوابیه نویسی به رسانه‌های منتقد است؛ اگر کوچکترین نقدی بر فرد یا مدیری در این دانشگاه شده است خیلی زود روابط عمومی دانشگاه شروع به جوابیه نویسی های تکراری و متهم کردن رسانه‌ها به باج خواهی و تهدید آنها به شکایت کرده است. رویه‌ای که متاسفانه از قبل در دانشگاه وجود داشته است و اکنون به اوج خود رسیده است.
ظاهراً روابط عمومی این دانشگاه کار روابط عمومی و تعامل و ارتباطات را با میرزابنویسی در دستگاه بزرگان در قدیم اشتباه گرفته است و در چنین وضعیتی نتیجه‌ای بهتر از شرایط فعلی و بی اعتمادی میان برخی رسانه‌ها و دانشگاه علوم‌پزشکی حاصل نمی‌شود. در حالیکه بر عکس و بجای برخوردهای قهری و قضایی لازم است برای تبیین و تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های دانشگاه و مهمتر از آن خدمات این نهاد اولویت اول روابط عمومی ارتباط فعال و مستمر همراه با سعه صدر با سایر رسانه‌های دیگر باشد. روابط عمومی همانند سایر بخش‌های تخصصی دانشگاه یک حوزه ظریف و تخصصی است که باید به افراد متخصص و کاردان با فهم مقتضیات و رسالت دانشگاه علوم پزشکی سپرده شود نه آن که چشم بسته به دوستان محفلی واگذار شود تا شان و جایگاه آن را در حد و اندازه‌ی حواشی و زد و بندهای شخصی دچار خدشه نمایند.
بنظر می‌رسد بود و نبود روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تفاوت چندانی نمی‌کند و بار اصلی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بر دوش رسانه‌های مستقلی است که خودجوش در این مسیر گام بر می‌دارند.
طبیعتاً این حق مسلم دانشگاه هست که احیاناً اگر رسانه‌ای خبر یا مطلب اشتباه و کذبی راجع به مجموعه‌ای انتشار داد جهت تنویر افکار عمومی و یا دفاع از حیثیت مجموعه پاسخ داده شود؛ اما نه اینکه با هر نازکتر از گل گفتنی و کوچکترین نقدی ولو دلسوزانه به مدیران این دانشگاه، روابط عمومی با رویه‌ای ناصواب و به دور از شان که بیشتر شائبه ارادت مندی زیاد برای نردیک شدن به مدیران به ذهن متبادر می‌شود دست به قلم ببرند و رسانه‌ها را متهم به اشتباه گرفتن کار درمان با خم رنگرزی نماید.
روابط عمومی دانشگاه باید صدای دانشگاه باشد و بدون از تبعیض قائل شدن در میان رسانه‌ها به رسالت اصلی خود بپردازد و خود را محدود به دفاع تکراری از چند فرد و معاون و تهدید به پرونده سازی برای منتقدین ننماید.
رسانه‌های مستقل فارغ از نگاه و برخی تبعیض‌های روابط عمومی دانشگاه و عملکرد مدیران این دانشگاه که به جای تمرکز بر بحران کرونا درگیر مسائل دیگری هستند از وظیفه و رسالت اصلی خود دست نخواهند کشید و جوابیه‌ها نه تنها آنان را ناامید نخواهد کرد که با جدیت بیشتر و در کنار مردم و سایر نهادها در این مبارزه سخت و نفس گیر علیه کرونا همواره آماده باش خواهند بود و هم چنین ارجگذار زحمات و تلاش‌های کادر خدوم درمان و دست بوس آنان می‌باشند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
چه انتظاری دارین علوم ازمایشگاهی بشه مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی....روابط عمومی ک حتی تو۱۵ماه گذشته کوچکترین اطلاع رسانی وکارمثبتی نداشته..
Iran, Islamic Republic of
ای ول عالی نوشتی
حدیث
Iran, Islamic Republic of
بابا پول . خوبی داده نه؟
حدیث
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا خیلی هم خوب کار کردن
مجید
Iran, Islamic Republic of
دانشگاه علوم پزشکی باید بصورتی عدالت را برقرار سازد که کادر درمان دغدغه ای بجز مبارزه با کرونا نداشته باشند و اگر رسانه ای صدای پرسنل درمان شد و در مورد معوقات آنان سخن بگوید نباید ان جو ، سرکوب کرد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
درست گفتی خدایی/ اصلا ایشان بنظرم باید میرفت در رشته خودش مشغول بکار میشد
صرف نظر از اینکه ایشان اصلا بلد نیست خبر بنویسد و هر اقدامی صورت گرفته از طریق روابط عمومی های شبکه ها و مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانها بود است
دکتر یزدان پناه باید فکر چاره ای بکند برا تعغیر روابط عمومی
گچساران
Iran, Islamic Republic of
بنظرم دکتر یزدان پناه با توجه به اینکه اقتدار خوبی دارند و عملا کارهای خوبی در این مدت انجام داده اند اما متاسفانه انطور که شاید باید باشه عملکرد دانشگاه علوم پزشکی معرفی نشده این هم بر میگرده به عملکرد ضعیف روابط عمومی دانشگاه که هر چه زودتر فرد شایسته ای جهت معرفی بجای مدیر فعلی معرفی گردد در غیر این صورت نام دانشگاه علوم پزشکی همچنان آرام و بی نام نشان خواهد ماند
کاش دکتر یزدان پناه یک تصمیم منطقی در این خصوص بگیرد
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...