تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵
کد مطلب : ۴۱۱۸۷۳
کبنا گزارش می‌دهد

پاسخی به شبهه‌ی لیست اعضای شورای نیروهای انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد / اسامی به تفکیک شهرستان‌ها

۴۴
۴
پاسخی به شبهه‌ی لیست اعضای شورای نیروهای انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد / اسامی به تفکیک شهرستان‌ها
کبنا ؛انتشار اسامی اعضای شورای نیروهای انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد که به شورای مرکزی تهران در قالب «شاجا» ارسال شد، واکنش‌های متعددی در پی داشت. یکی از نقدهایی که در همان ابتدا بر این لیست وارد شد، این بود که «ستار هدایت‌خواه»، «خلیفه خلقی پور» و «شیخ پناهی» این لیست را بدون توجه به نیروهای اصیل جریان اصولگرایی و انقلابی برای تهران ارسال کردند و هیچ خبری از نام افراد اصیل اصولگرایی در آن نیست. همچنین بیان می‌شد که در این لیست نامی از نیروهای کهگیلویه بزرگ، گچساران و دنا نیست.
به گزارش کبنا، در ادامه ترکیب شهرستانی اعضای شورای نیروهای انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد را آورده‌ایم که تا حدودی این مسئله را برای مخاطبان شفاف سازی کرده باشیم.
فهرست اسامی اعضای شورای نیروهای انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
۱- ستار هدایتخواه (بویراحمد)
 ۲- شیخ صفدر پناهی (کهگیلویه)
۳- خلیفه خلقی پور (بویراحمد)
 ۴- کورش امیدی پور (بویراحمد)
۵- سیدعلی محمد دانشی (کهگیلویه)
 ۶- بهرام موحدزاده (بویراحمد)
۷- عبدالله جعفری (بویراحمد)
 ۸- محمدرضا دلبازمقدم (بویراحمد)
۹- سرهنگ پاسدار علی اصغر حبیبی (کهگیلویه)
 ۱۰- علی علیزاده (کهگیلویه)
۱۱- سیدعلی موسوی نور (کهگیلویه)
 ۱۲- محمدصادق درفشی (کهگیلویه)
۱۳- الاکس راهی (گچساران)
 ۱۴- حبیب الله پیشوا (کهگیلویه)
۱۵- غلام علی حبیب منش (بویراحمد)
 ۱۶- فریدون فاطمی زاده (کهگیلویه)
۱۷- شیخ محمدجواد جعفری (کهگیلویه)
 ۱۸- شیخ محمد غفاری زاده (بویراحمد)
۱۹- سیده زهرا موسوی (کهگیلویه)
 ۲۰- مریم گشتاسبی زاده (گچساران)
۲۱- زهرا مرادیان (بویراحمد)
 ۲۲- حسین فیاض بخش (کهگیلویه)
۲۳- مجتبی شریعتی (بویراحمد)
 ۲۴ – مرادعلی پیوند (بویراحمد)
25-سید میثم برجسته پور (بویراحمد)
 26- شیخ ابراهیم بهشت (بویراحمد)
زریر حجتی از روزنامه نگاران استان کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به این لیست با عنوان «شورای خوش خط و خال انحصار در توهم می غلطد؛ جوانان بویراحمد، کهگیلویه و گچساران به هوش!» نوشت؛ جوانان انقلابی استان به هوش باشید! دوباره هم لیست اعضای شورای نیروهای انقلاب در پستوی سیاسی سیاست بازان بسته شد!
زخم انحصار، فراتر از حلقه بحران زای مرکز استان است و به کهگیلویه و گچساران با همه ظرفیت‌های انکار ناپذیرِ سرمایه‌های اجتماعی در گستره اقماری آن نیز سرایت کرده است!
درد را از هر طرف بخوانیم درد است! نمایندگان سابق و کاندیداهای مطرح انقلابی به محوریت شخصیت‌های بنام کهگیلویه و گچساران نیز سهمیه‌ای در این لیست ندارند!
یا للعجب! چه عجوزه‌ای است این حلقه شورای خودخوانده با ساختار بی ساختی که در مسیر بازنده بودن و خودکشی سیاسی، هر روز به شکلی پوست اندازی کرده و گروهی را می‌بلعد!
چگونه ممکن است کهگیلویه با آن همه وسعت و جمعیت و همچنین گچساران و باشت با آن همه اهمیت برای جریان انقلابی، هر کدام فقط یک نماینده از لیست سی نفره را به خود اختصاص داده باشند!
آری! حلقه انحصار هر روز تنگ‌تر می‌شود و نیروهای دلسوز جریان ارزشی به جرم انتقاد خیرخواهانه مورد تکفیر و زندقه قرار می‌گیرند و متاسفانه یکی پس از دیگری با لیست‌های فرمایشی به نام شورای نیروهای انقلاب حذف می‌شوند!
سئوال این است؛ لیستی که اغیار را در بر گرفته و انصار را کنار نهاده است چگونه می‌خواهد حافظ نام انقلاب باشد؟!
لیستی که نه رویش بلکه ریزش را در سایه انحصار طلبیِ جزم اندیشانِ دوران سیاه دوگانه سوزی به ارمغان آورده چه وجاهتی دارد که به نام نامی انقلاب امامین به مردم دیکته می‌شود؟!
زهی خیال باطل!
دوران قیم مابی و تصمیم سازیِ یقه بسته‌های دوگانه سوزِ و بعضاً تسبیح بدستِ متظاهر گذشته است.
دوران عوامفریبی و خودمحوری گذشته است!
فهم سیاسی مردم رنج کشیده استان در سایه نعمتِ امامینِ انقلاب بسی فراتر از کیدِ توهم پندارانی شده است که تحت نام شوراهای بحران ساز، مردم را به هیچ انگاشته‌اند!
بی شک بی اعتنایی مکرر شوراهای خودخوانده به جبهه گسترده انقلاب، خشم توده‌ها و نخبگان را در سرحدات استان برخواهد انگیخت، آنگونه که چنین شوراهایی در شعله‌های این خشم برای همیشه خواهند سوخت.
مردم فهیم استان!
گویا قرار نیست توهم پنداران رخصت دهند تا نبوغ سیاسی و فهم اجتماعی مردم در چهل سالگی انقلاب به نمایش در آید و دوران حاکمیت پر محنت سالهای سیاه مراکز ثروت و قدرت با گوهر اراده و اختیار جوانان انقلابی در هم ریخته شود!
انقلابی دیگر لازم است برای نجات جبهه واقعی انقلاب از پنجه مخوف آن دسته از مدعیانی که با یدک کشیدن نام انقلاب، اختاپوس فساد هفت سر را پرورانده‌اند....
 حلقه بحران زای شوراها چنان بی‌رحمانه بر پیکر جامعه بی‌رمق می‌تازد که آگاهان می‌دانند برخی هنوز در پوشش نام انقلاب مترصد احیاء رانت‌های خاص خود هستند و رگه‌های آن در چنین لیست‌هایی مشهود است.
به هوش باشید که در آستانه انتخابات، به تعبیر دکتر شریعتی؛ صداقت در مقابل سیاست عین خیانت است و از اینرو باید جبهه مردمی انقلاب در مقابل تزِ انحصار، آنتی تز خود را حمایل کند زیرا که سوای بی اعتنایی به سرمایه‌های انسانی در شهرستان‌های کهگیلویه و گچساران، همه داشته‌های بویراحمد نیز مورد بی اعتنایی قرار گرفته است!
سعه صدر مدعیان بسیار پایین است و با هر انتقادی راهگشا گروهی با برچسب‌های مختلف رانده می‌شوند...
دیروز قرعه تکفیر و زندقه به نام دهراب پور و روشنفکر افتاد و امروز به نام شما...!
شمای منتقد، جوان عدالتخواه، پایداری، نواصولگرایی، ارزشی و مردمی و ...
از اینرو همراهی و سکوت عین خیانت است و قلم‌ها و قدم‌ها را چون شمشیرها باید از غلاف بیرون کشید تا هر توهم و انحصاری در هم بکوبید و به زباله دان تاریخ بیندازید و ان شاءالله این مهم با موج بیداری مردم شدنی است و البته پاسخی است در خور به دهن کجی‌های چهل ساله شوراهای خودخوانده شیخوخیت!!!
این همان انقلاب برای نجات انقلاب است ولاغیر.
تغییر در ساز و کار «شاجا»
بنا بر این گزارش؛ یکی دیگر از مخاطبان در این باره نوشت؛ دوستان عزیز چند مطلب را به سمع و نظر شما می‌رسانم؛
 اولاً) قطعاً باید این را به خوبی بدانید که قبلاً شورای نیروهای انقلاب استان کهگیلویه و بویراحمد هم وجود داشت اما محدود به چند نفر خاص بود.
 دوماً) اما بر اساس ساز و کار جدید و ویژه‌ای که «شاجا» ایجاد و تعریف نموده است، تعداد را از لحاظ کمی و کیفی تغییر داده است.
سوماً) بزرگوارانی که قبلاً جزء لیست استان کهگیلویه و بویراحمد بوده‌اند، هستند و تعدادی جدید اضافه شده‌اند که کار بسیار درستی است.
 چهارماً) عزیزانی که مد نظر دوستان هست در شورای شهرستان حضور دارند و الان هم حضور دارند که قطعاً در صورت امکان از این عزیزان استفاده خواهند کرد.
پنجماً) این را باید بدانیم که سازوکار انتخابی اکثراً 70 درصد آن نماینده احزاب و تشکلات سیاسی رسمی کشور هستند.
ششم) اما در پایان باید دقت کرد که عزیزان بر چه مبنایی گفتند که یک نفر از کهگیلویه بزرگ و 1 نفر از گچساران عضو این شورای استان هستند.
هرگاه اکثر یا تمامی جلسات در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود یک امر طبیعی است. ضمن اینکه بر خلاف نظر برخی دوستان حداقل 10 نفر از کهگیلویه و 2 نفر از حوزه گچساران حضور دارند.
 حالا بعضی دوستان که نقدی دارند، یا شناخت کافی ندارند یا به دنبال چیز دیگری هستند. خداوند همه ما را عاقبت بخیر بفرماید.
در حالی که از افرادی که نام اصولگرایی و نیروهای انقلابی را با خود به یدک می‌کشند، هوادارانشان انتظار دارند بر روی وحدت، همدلی و تلاش برای پیروزی این جریان بیش از هر چیزی تاکید کنند.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

بویراحم‌د
Iran, Islamic Republic of
مگه‌زهرا مرادیان خواهر خانم اناهیتا مرادیان معاون ا پ بویراحمد و اهل گچساران و هوادار زارع نیست ؟؟؟
Romania
خیر ،ایشون بویر احمدی هستند
جمونگ
Germany
پس باشت و چرام و لنده و بهمئی و دنا چه وابی . خیلی از افرادی که جز این لیست هستن جلوی اسمشون نوشته کهگیلویه بیش از ۳۰ ساله که مقیم یاسوجند. جمع کنید با این شاجاتون . خشونه کشتنه تا شاجا درست کنن .
واقع بین
Iran, Islamic Republic of
آفرین بر اقرار جبهه متحد،
گفته اند که ۱۰ نفر از کهگیلویه اند ولی حقیقتا بجز فاطمی کدامیک اکنون ساکن اونجا هستن. ۹ نفر سالهاست که در استان های دیگه یا مرکز استان هستن و خبری از کهگیلویه ندارند....
وحید سیادت نسب. چرام.
Iran, Islamic Republic of
سلام به همگی. اینم میشه مثل جمنا. نهایتا نتیجه ای جز شکست نداره. مثلا اگه فردا این شورای انقلاب بگه تو کهگیلویه به آقایان موحد و هاشمی پور رای ندین، به آقایان فرزاد نجات نیا یا ابراهیم جعفری رای بدین، بنظرتون مردم قبول نیکنن؟ عمرا اگه قبول کنن.
علی
Iran, Islamic Republic of
باباجمع کنید هرروز اقای هدایت خواه یه عده جمع میکن میگه اینها شورای کهگلویه وبویراحمد.پس کو کر خوبو (ملافرخیانی )نیسنش خدابمیرم سیش.حتما هدایت خواه ایخابیا
دهدشت
Iran, Islamic Republic of
علی محمد دانشی یاسوجه و نه مردم کهگیلویه علاقه ای به ایشان دارن و نه ایشان عرق و تعصبی نسبت به دهدشت...حبیبی هم چرامه
Iran, Islamic Republic of
ای دل غافل. جناب حجتی نیروهای واقعی انقلاب کسانی هستند که کفش آهنین پوشیده و بین مردم به مشکلات آنان رسیدگی میکنند بدون هیچگونه مسولیت و چشم داشنی. اما به خاطر کوچکترین انتقاد از این جماعت. محسوب می شوند.
بهمئی
Iran, Islamic Republic of
اولااین افرادرابراساس کدام نظرخواهی وکدام شاخص انتخاب کردندبه جزاینکه بصورت سنتی هرساله بدون تغییراعلان می کنند
دوماحتماشهرستان بهمئی جزء استان کهگیلویه وبویراحمدنیست ،یاهیچ کدام درترازاین شوری نیستند!!!!درزمان انتخابات هم کاندیدبرایشان ارسال می کنند!!!
بزرگواری هم فقط وظیفه اش جنگ هست وهنوزعلی رغم همه خدمات درترازنیروهای انقلاب نیست ،!!!
Iran, Islamic Republic of
هر کی بره برای خودش میره نه برای مردم ما که به هیچ رای نمیدهیم
دنا
Iran, Islamic Republic of
اگر آقایان پیشوا و دانشی و شیخ صفدر از کهکیلویه هستند چرا برای بویر احمد خط و نشان میکشند.مگر روشنفکر و دهرااب پور و حاج مسعود حسبنی ا و خرامین از لیست مردمی تر و باپشتوانه تر نیستند.
Iran, Islamic Republic of
نادر ارانپور
شیرعلی خرامین
گرایش برازجانی
مسعود حسینی
علی احمدی کتج
کیان دهراب پور
محمد رحیم دهراب پور
کیانوش پهناور
علی حجتی دوست
فرزاد نجاتنیا
ابراهیم جعفری
مهدی روشنفکر
سیروس دشتیان
نریمانی
اتش سودا
در این لیست حضور ندارند.
خیرالله انصاری
Iran, Islamic Republic of
اصوگرا نیستند. هر فصل یه رنگند کبنا جان حتما درج کن
هیولا
Iran, Islamic Republic of
احسنت برشما جناب حجتی که مثل همیشه با قلم راسخ وصادقتون حرف دل مامردم رو میزنید واقعا باعث تاسفه که هنوز مردم استان خودتون رو نشناخته اید جناب.... که ایطور اولا دوما برا ما اومدید .آخه این لیست که شمادادی بیرون وجلویه این دونفری که نوشتی کهگیلویه خداییش چه دخلی به کهگیلویه بدبخت دارن مگه همین دانشی وپیشواو...نیستن که تو یاسوج خط ونشون اصولگراییشون رو میکشن وآقای هدایت هم مهر تایید میزنه پای کاراشون مگه همین جنابان نبودن که تنها گزینه برای حذف آقای روشنفکر ویا تضعیفش رو ،رودررو کردن برادر با برادرقراردادن ومگر همین افراد شناسنامه کهگیلویه وجان ومال وخط بازی سیاسی بویراحمدی نیستن که چند مدت دیگه با نطق هداجوون قراره بگن فرخیانی خداحافظ وسلام برخلقی پور.چرا با احساس مردم واعتقاد مردم بازی میکنیدبه یکتایی خدا. دارید وبس
Iran, Islamic Republic of
عمر خودمونو تلف کردیم با اعتماد به یه عده انحصار طلب
جاودان خرد
Iran, Islamic Republic of
اگر اینها انقلابی اند
مابقی مردم چه هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی زشت و ناپسند است که مردم را به انقلابی و ضد انقلاب تقسیم میکنید
در قرآن امت واحده داریم
همین تقسیم بندی های خودی و غیر خودی باعث سلب اعتماد مردم گردیده
بنظرم دیگه تمامش کنید خیلی آبرومند تره تا ادامه آن
بویر احمد سفلی
Iran, Islamic Republic of
آقای فرخیانی کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ازیک طرف آقای هدایتخواه ایشان را به عنوان کاندید معرفی می کند از طرف دیگه ایشون در لیست نیست
این تناقض را کی باید جواب دهد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر کنم عمه من
آقای دهراب پور کجاست ؟؟؟؟؟؟؟
زمانی که هدایتخواه نبود دهراب پور بانی حزب جمهوری اسلامی بود
به به ازاین سیاستمداران جدید
الف
Iran, Islamic Republic of
لیست اعضا هیئت مدیره یکطرفه انتخاب میکنند بعد میگویند مردم وجوانان وزنان رای بدهند
جاودان خرد
Iran, Islamic Republic of
باین لیست شکیل شاجا آخرین میخ شکست به تابوت انتخابات کوبیده شد .
Iran, Islamic Republic of
خواهشنا به اسم دیگران کامنت نذارید
Iran, Islamic Republic of
درود بر حاج محمدرحیم دهراب پور و حاج مهدی روشنفکر
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
اونهایی را که نوشته اید کهگیلویه که همگی در بویراحمد سکونت دارند . از همین روزهای اول لااقل به مردم دروغ نگید . مردم همدیگر را می شناسند دوستان عزیز
سلام
Iran, Islamic Republic of
چرا نامی نمایندگان شهرستان بهمئی دراین جبهه قرار نگرفته است .اگراینجوری باشد اصولگریان انقلابی بهمئی این افراد را قبول ندارند. حتما باید نمایندگانی ازشهرستان بهمئی دراین جبهه باشد .وگرنه این فراد را کسی قبول ندارد وبرای خودتان می برید و میدوزید.
دنا
Asia/Pacific Region
جمع کنید ورشکستگان سیاسی
Iran, Islamic Republic of
. اینا نیروهای ارزشی و انقلابی هستند ... حاج اصغر حبیبی همونی بود که تو دوره کاندیدا بودنش میگفت پیست اسکی کوه چاسخار رو راه میندازم. علی محمد دانشی رو هم خود طایفه سادات. چه برسه به مردم دهدشت و چرام ... غیرت و تعصب انقلابی این استان تو طوایف دیگه است. عده ای سیاست زده و کارنابلد هستند که فقط بلدن شعار بدن و حرف بزنند ...
ز
Iran, Islamic Republic of
اینها سهامداران اقتصادی ومدیریتی وسیاسی هستند وبیشتر به کلوپ سیاسی شبیه هستند
علی
Iran, Islamic Republic of
عده ای مینشینند در خونهاشون لیست مینویسند اینها انتخاب اقایون هستند هیچ ربطی به مردم ندارد. کسی که وقعی به این لیستها بده خواه چپ باشد خواه راست این لیستها فقط برای فریب مردم است ما به اینها اعتمادی نداریم. برای فریب مرد م ما فقط به رهبری معظم انقلاب ارادت داریم این ها فقط جیبشون دوختند برای سر کیسه کردن ملت اینو تجربه کردیم
محسن
Iran, Islamic Republic of
کسانی که جلوی اسمشان کلمه کهگلویه نوشته شده است 40 سال هست ازکهگیلویه رفته وساکن بویراحمدهستند
Iran, Islamic Republic of
حاجی جون،این شورای همیاری یاسوج ،دشت روم و حومه است.
تا مرا دی
Iran, Islamic Republic of
چه راحت دریک نشست رسمی اقای (ف)را به عنوان منتخب اصولگرایان انتخاب می نمایندو یک ماه از ان نمی گذرد که او را رها می کنند آیا عقل سالم و منطق قبول می کند که به راحتی با آبروی چنین فردی بازی شود در صورتی که خیلی واز مردم همان وقت پیش بینی کردند که ایشان را برای اختلاف ودو دستگی معرفی کردند و دیدند این طور نشد ودر نهایت او را رها کردند و مردم از نقشه آنها آ
اصولگرا
Iran, Islamic Republic of
چه راحت دریک نشست رسمی یک نفر را انتخاب می کنند و یک ماه از ان نمی گذرد که او را رها می کنند آیا عقل سالم و منطق قبول می کند که به راحتی با آبروی چنین فردی بازی شود در صورتی که خیلی واز مردم همان وقت پیش بینی کردند که ایشان را برای اختلاف ودو دستگی معرفی کردند و دیدند اختلافی به وجود نیامد ودر نهایت او را رها کردند و مردم از نقشه آنها آگاه بودندوبیشتر متحد شدند
Iran, Islamic Republic of
ای مردم کارنامه اینها را در بویراحمد بررسی کنید آیا اقای دانشی پیشوا چه کار مثبتی انجام دادند انصافا بیایید ببینید آیا دو درصد از مردم هم آنها را قبول دارد؟فقط این را می دانم که سه چهار نفر اطراف اقای هدایت خواه هستند . خواهند کرد .
Iran, Islamic Republic of
خدايى خجالت نميكشين شماره ..تو ليستتونه مردم جريان اين آقا تو دانشگاه ياسوج رو ميدونن شما نميدونين ؟
سی سختی
Iran, Islamic Republic of
انصافا بیشتر از نود و پنج درصد مردم شما را قبول ندارند پس لطف کنید مهر جبهه متحد اصولگرایان را تحویل اصولگرایان واقعی بدهید
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
اخ سی بیراحمد بدبخت.پناهی دانشی پیشواو..... همشون مال کهکیلویه اند و برای بیراحمد هم تصمیم گیری می کنند
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
این اقایی که داره به اسم سفلی یا بویر احمد سفلی یا موارد دیگر برا دهرابپور تبلیغ میکنه کسی نیست جز پسر دهراب پور دهراب پور اصلا و هیچ وجه در بویر احمد سفلی ن محبوبیت و ن اسمی داره
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
جناب کمایی چرا نظرات را درج نمیکنی خواهشا اصالت خبرنگاری را حفظ کن
احمدی
Iran, Islamic Republic of
واقعا اقای کمایی ادم‌درغگو و چند رویی هستی برا چی نظرات رو نمیزنی چند گرفتی
Iran, Islamic Republic of
چه جالب اینها که نصفشون متولدین سالهای 56 تا 70 هستند!!! انقلابی؟؟؟!!!! کاش معنی انقلابی بودن رو میدونستند بعد لیستو منتشر میکردن. ببرید و بدوزید که عاقبت کار با شماست... علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
بسمه تعالی.ای کاش امثال دکتر موسوی نور برای انتخابات اتی بیایند.شخصیتی کاریزمایی ومرد باسواد ویکرنگ جبهه نیروهای انقلابی.اما حیف که این لیست فقط شعاراست وعده ای نمیگذارند که امثال دکتر موسوی نور ودهراب پور بیاییند.
لر
Iran, Islamic Republic of
لطفا هركدام از اسامي به ترتيب يك خاطره از قبل انقلاب تعريف كنند، كجا بودند و چه فعاليت هايي داشتند و نقش خود را در انقلاب بفرمايند؟
Iran, Islamic Republic of
چقدر مردم استان عاشق انتخابات و اینجور مسائل هستند.
بویر احمد
Iran, Islamic Republic of
ای خدا. واقعا فاتحه اصولگرا خوانده است
اصولگرایی هم مسخره شده
انسان
Iran, Islamic Republic of
اخ سی لیست دلباز پیوند اخ سی فاتحه اصولگرا
۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...