تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۳
کد مطلب : ۴۱۱۸۶۱
چه کسی برای خانه‌های سازمانی آموزش و پرورش بویراحمد تصمیم می‌گیرد؟

قانون شکنی در منازل سازمانی آموزش و پرورش بویراحمد / سفارشات پنهانی عامل عدم تخلیه منازل سازمانی

۱۴
۲
قانون شکنی در منازل سازمانی آموزش و پرورش بویراحمد / سفارشات پنهانی عامل عدم تخلیه منازل سازمانی
کبنا ؛علی‌رغم حرف و حدیث‌هایی که در باره منازل سازمانی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد، اما هیچ گاه پاسخ روشنی دست فرهنگیان نرسید که این منازل سازمانی چگونه و بر اساس کدام معیارها به فرهنگیان واگذار می شود. چرا باید بیش از 14 سال یکی از منازل دست فردی باشد و از او هم سئوال نشود.
در مطلبی که برای این پایگاه خبری ارسال شده نوشته شد؛ امام علی (علیه اسلام) در بخشی از خطبه 29 نهج البلاغه به یک اصل بسیار مهم در زندگی انسان‌ها اشاره کرده، می‌فرماید: «افراد ضعیف و ناتوان، هرگز نمی‌توانند ستم را از خود دور کنند و حق جز با تلاش و کوشش بدست نمی‌آید»(لا یمنع الضیم اذلیل! ولا یدرک الحق الا بالجد). لذا برآن شدیم تا ضمن آگاهی از موضوع، در راستای اعاده حقوق تضییع شده معلمان در آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد از هیچ تلاش و کوششی دست برنداریم تا اینکه افراد مختلف شناسایی و هم در این دنیا وهم در دادگاه عدل الهی مواخذه و بازخواست گردند. دعدعه خود را با این سؤال آغاز می‌کنیم که آیا مسدولین استانی، امنیتی و اجرایی از خیانت بیت المال و تضییع حق الناس توسط عده‌ای محدود که البته دستشان به جایی بند است خبر ندارند که منازل سازمانی آموزش و پرورش برای سکونت سالهاست در دست عده‌ای غیرمستحق قرار گرفته است؟
پاسخ روشن است همه خبر دارند اما اینکه چرا اقدام بایسته و شایسته‌ای صورت نمی‌گیرد جای بسی تأمل است. لذا در این مجال و فرصت به صورت کوتاه و مختصر به استحضار مسئولین متولی امر می‌رساند جهت برقراری عدالت اجتماعی به درخواست جمع کثیری از معلمان که در ذیل به آنها اشاره می‌گردد، رسیدگی و نتیجه را اعلام نمایند. در غیر این صورت موضوع رسانه‌ای و از طریق فضای مجازی، سایت‌ها و شبکه‌های قابل دسترس به سمع و نظر ملت شریف و مقامات ارشد کشور خواهد رسید.
1-کسانی هستند که 10 سال، 14 سال در این منازل سکونت دارند و چندین سال است بازنشسته شده‌اند، در حالی که طبق قانون حداکثر مهلت استفاده از منازل سازمانی سه سال است و در صورتی که فرد استفاده کننده تخلیه ننماید به موجب ماده 3 قانون نحوه استفاده از منازل سازمانی مصوب 1346 و ماده 12 آئین نامه مربوط می‌بایست حقوق و مزایای ایشان تا تخلیه منزل به نفع سازمان مسدود گردد و به استناد ماده 15 این آئین نامه باید نسبت به تخلیه منزل از طریق حکم مراجع قضائی اقدام شود اما متاسفانه تاکنون در این خصوص سهل انگاری صورت گرفته است.
2-مدیران آموزش و پرورش به ارجاع درخواست‌ها به واحد حقوقی اکتفا می‌کنند و احکام تخلیه صادر شده از دستگاه‌های مربوطه را به صورت جد پیگیری نمی‌کنند و پشت پرده و بر اثر سفارشات پنهانی، خود از اصلی‌ترین عامل عدم تخلیه منازل سازمانی هستند.
3-از مدیرکل محترم دادگستری، مدیرکل محترم اداره اطلاعات، استاندار محترم استان، مدیرکل محترم سازمان بازرسی، مدیرکل محترم آموزش و پرورش تقاضا داریم که دستور بررسی لازم را صادر نمایند تا دستهای پنهانی که قانون شکنی می‌کنند و حکم قضایی را اجرا نمی‌کنند چه کسانی هستند.
4-لیست افرادی که به ناحق در منازل سازمانی نشسته‌اند در اداره شهرستان موجود است و ما هم این لیست را داریم اما به جهت حفظ حرمت افراد فعلاً انتشار نمی‌دهیم ولی در صورتی که سهل انگاری مسئولین را در رسیدگی و پیگیری متوجه شویم، هم اسامی افراد ساکن و هم نوع روابط افراد حامی با ساکنین را به سمع نظر مردم و معلمین عزیز خواهیم رساند.
5-ساکنین با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای از تخلیه امتناع می‌ورزند و کارشناسان مربوطه هم سهل انگاری می‌کنند و به یقین کسانی در مجموعه آموزش و پرورش یا سازمان‌های دیگر از این افراد حمایت و پشتیبانی می‌کنند و گرنه به این راحتی قانون شکنی نمی‌شد.
6-کارشناسان حقوقی اظهار می‌کنند که از ما خواسته‌اند که مأمور درب منازل آنها نبریم، ممکن است که در فضای مجازی پخش شود و با آبروی آنها بازی شود.
سؤال اینجاست که وقتی قرار است که مأمور درب منزل نرود چرا حکم تخلیه از دادگاه گرفته می‌شود و آیا به این فکر کرده‌اند که معلمین برای احقاق حق خود موضوع 3 تا 4 برابر مدت قرارداد یعنی حدود 14 سال را در فضای مجازی پخش خواهند کرد.
7-کارشناسان حقوقی گفته‌اند که بعد از 3 سال مبلغ حدود 900 هزارتومان ماهیانه از حقوق آنها کسر گردیده، درصورتی که کسر شده فیش حقوقی آنها کنترل شود، درصورتی که باید کل حقوق آنها مسدود می‌شد.
بنا بر این گزارش، همچنین جمعی از فرهنگیان با ارسال نامه‌ی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل دادگستری، مدیرکل اطلاعات استان، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل سازمان بازرسی استان خواستار رسیدگی موضوع خانه‌های سازمانی مربوط به آموزش و پرورش شدند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

الابش
Iran, Islamic Republic of
قلعه رئیسی وای صلواتی وداردستش؟
ارویگ
Iran, Islamic Republic of
اقای محمودی مطلبت خیلی اشکال دارد
علی
Iran, Islamic Republic of
برادر سلام اطلاعات جنابعالی مربوط به سالهای خیلی دور میباشد در شهرهای بالای 20هزار جمعیت خانه سازمانی وجاهت قانونی ندارد بنابر این اگر خانه سازمانی باشه تسلیم واگز نباشه و همه سازمانه های دیربط در جریان کار هستند
فرهنگي
Iran, Islamic Republic of
كاش فقط معلمان نشسته بودند
مسئولين امر و خبرنگاران پيگيري كنيد ببينيد چند نفر غير معلم در منازل سازماني نشسته اند در حالي كه در معلمان اين قشر ضعيف هستند كساني كه با چند سر عائله به نون شب محتاج هستند ومجبورند در كنار معلمي به كار دوم هم اقدام كنند
در كنار اين هستند منازل سازماني كه به نهادها يا أشخاص ذي نفوذ براي ارتقا و امنيت پست بعضي ها از چندين سال پيش تا كنون داده شده است
اگر خبرنگاران در فكر معلمان هستند لطف كنند وضعيت كامل منازل سازماني اموزش و پرورش در كل استان و شرايط انها و افراد يا سازمان هايي كه دارند استفاده ميكنند و مدت استفاده افراد را در اختيار مخاطبين قرار دهند و به نتايج خيلي جالب برسيد
واقع بین
Iran, Islamic Republic of
مطابق قانون در شهر یاسوج خانه سازمانی نباید وجود داشته باشد. زیرا از چند سال پیش باید تمام منازل به افراد واجد الشرایط ساکن واکذار شده و یا از طریق مزایده به فروش بروند.اگر خانه ای تحت عنوان سازمانی در یاسوج استفاده شود ،اصلش خلاف مقررات است.
مطلع
Iran, Islamic Republic of
با تشکر از سایت وزین کبنانیوز خداستم به اطلاع برسونم این مشکل در منازل مسکونی ادراه کل هم وجود دارد.
بویراحمدی
Iran, Islamic Republic of
اقای جاوید معاون سابق متوسطه بیش از چند ساله که بازنشسته شده ولی کماکان در ان منازل ساکنه و تخلیه نمی کنه چون به زارع رای داده
کامند
Iran, Islamic Republic of
مدیر اموزش پرورش شهرستان اقای حسن زاده ضعیفن با این کار داره رای جمع میکنن.
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
دیگه ظلمی از این بالاتر نیست که این همه مسئولین اموزش و پرورش هم به همکاران خودشون روا می دارند و تبعیض قائل می شوند خیلی از فرهنگیان خانه ندارن و مستاجرند ولی تعدادی بازنشسته با اجاره پایین چندین ساله در این منازل نشسته اند
Iran, Islamic Republic of
زنده باد کبنا ظلم ها را افشا کن
Iran, Islamic Republic of
مگه داریم ؟ مگه ممکنه ؟
ادارات تدبیر و امید و این حرف ها ؟؟
ههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
فرهنگی
Romania
وقتی.. خود اداره بصورت غیر قانونی در این منازل سکونت داره چطور باید انتظار داشت جلو تخلف گرفته بشه. ..خودش در حالی در شهر یاسوج دارای خانه می باشد با استفاده از موقعیش در بهترین منازل سازمانی اموزش و پرورش بدون پرداخت اجاره بها سکونت داره. متاسفانه کسی نیست که رسیدگی کنه
ناشناس
Romania
وقتی مسول تعاون شهرستان باید انتظار همچین کارایی هم وجود داشته باشه.
حسن
Iran, Islamic Republic of
والا. استان هم و اینو بدتره
یچی شه مدیر قبلی دا دم او
یچیش هم خو معاون و رییس حقوقی
صحاب وابینه
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...
روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

پدر 38 ساله و مادر 36 ساله قمی که یازدهمین فرزندشان در راه است، از خدا می‌خواهند که این ...