تاریخ انتشار
شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵
کد مطلب : ۴۴۳۲۹۳
یادداشت ارسالی؛

بازی هشت سر باخت برادران بحرینی در شهرداری گچساران

۲۱
۱
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
بازی هشت سر باخت برادران بحرینی در شهرداری گچساران
کبنا ؛اختاپوس یا هشت سر نام یک موجود دریایی است که عمدتاً در ادبیات سیاسی ایران بکار می‌رود.
اختاپوس هشت سر طمع، حذف و انحصار گرایی اینبار در پروژه انتخاب و معرفی شهردار گچساران نمایانگر بی‌تدبیری و سقوط جریان برادران بحرینی که چند سالی است پرچم عدالتخواهی و مبارزه با تبعیض و انحصار طلبی را برافراشته بودند - شده است.
فرایند انتخاب شهردار گچساران هم قربانی داشت و هم قربانی گرفت تا جایی که برای کسانی که در رد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون پایکوبی می‌کردند خود از تیغ حذف انحصارگرایی نوین در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در امان نماندند.
سکانس اول انتشار فراخوان جهت تصدی شهرداری گچساران توسط اعضای شورای اسلامی دوره ششم.
حدود ۲۸ نفر رزومه و مدارک و سوابق خود را به شورا تحویل دادند.
اما اکثریت شورا تحت فشار شدید سید قدرت حسینی و لیدرهایی چون امین یوسفی و سرهنگ بیعت و حمید رضوانی بازی را بهم زدند و در  کوچه - ۲۱ جنوبی کارکنان کار را به نفع مسعود ظفری شهردار پرحاشیه سابق قطعی نمودند.
دکتر اردلان زینل زاده شهردار خوشنام گچساران و مدیر کل اسبق اداره کار و امور اجتماعی و دکتر علی فرد شهردار موفق سی سخت و مهندس محمدی تبار مدیر کل پرتلاش مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد سه قربانی این جلسه شبانه شدند و ظفری با رأی اکثریت برای صدور حکم شهرداری به استانداری معرفی شد. اعتراض‌های محمد علی مرادی و پیمان علیپور دو عضو اصلاح طلب شورا هم راه بجایی نبرد.
ظفری پس از ۴۰ روز توسط نهادهای نظارتی رد صلاحیت شد و شائبه‌های فراوانی مبنی بر دخالت برادران حسینی در رد صلاحیت شهرداری که روزی تاجگردون را رها کرده بود و خود و همه اعتبارش را برای سید قدرت و سید ناصر هزینه نموده بود گویا قربانی چهارم این فرایند گردید.
قربانی پنجم مهندس نشاطی فر از سادات شاه‌زینعلی و مورد حمایت خاص سردار عبدالحمید طاهری از لیدرهای باسابقه سید قدرت و کارمند شهرداری گچساران با برنامه ریزی خاص سردار طاهری در اتحاد با گروه اقلیت شورا برای سرپرستی شهرداری معرفی گردید ولی باز هم شاهد کار شکنی‌هایی جدی برای صدور حکم سرپرستی وی به بهانه رسمی نبودن شدیم.
دکتر علیمحمد آقایی تنها قشقایی عضو شورای ششم که ید طولانی در جریان اصولگرایی دارد از طرف شورا برای شهرداری معرفی شد.

بهنام برازنده - شهردار اسبق باشت از گزینه‌های شهرداری دوگنبدان بود.

در ابتدا استانداری استعلامی برای ایشان به وزارت کشور می‌فرستند که با پاسخ مثبت وزارت کشور، حکم انتصاب، علیمحمد آقایی روی میز دکتر سید علی احمد زاده قرار می‌گیرد برا امضای آخر ...
فشارهای متعدد برادران حسینی استاندار دولت انقلابی را وادار به مکاتبه مجدد با وزارت کشور می‌نمایند... استعلامی جدید که هدفی جز رد صلاحیت علی محمد آقایی به بهانه رشته تحصیلی ندارد و استعلام مجدد پاسخ داده می‌شود مطابق سلیقه و پیگری های برادران بحرینی ...
شورای ششم گچساران زیر بار رد صلاحیت آقایی نرفته و مقاومت می‌کنند. تا جایی که کل فضای گچساران و بخصوص ایل قشقایی و حتی امام جمعه و علیمراد جعفری نماینده اسبق گچساران واکنش نشان می‌دهند.
 تیم حامی دکتر آقایی در شورای اسلامی شهر گچساران مجدداً دست بکار می‌شوند روی گزینه‌های دیگری کار می‌کنند. گزینه‌هایی چون مهندس بهنام برازنده شهردار اسبق باشت در دولت‌های نهم و دهم، وحید نشاطی و وحید محمدی تبار، علی فرد، مهدی محمدی، صابر مظاهری و ...
 این بار سید قدرت و سید ناصر در یک تاکتیک جدید مجدداً استانداری را وادار به استعلام سوم! برای شهردار شدن علی محمد آقایی می‌نمایند تا بیش از این در این بازی ۸ سر باختی که خودشان شروع کرده‌اند شکست نخورند.
با چرخش ۱۸۰ درجه‌ای حامی انتصاب علیمحمد آقایی می‌شوند!
 تا از انتخاب احتمالی گزینه‌هایی دیگر ممانعت کنند.
سید علی احمد زاده هفتمین قربانی این سناریوی برادران بخرینی است.
احمد زاده به تدین، قاطعیت و خدا ترسی مشهور بود اما برادران حسینی- که از سید قدرت تا سید ناصر و سید شجاع و سید سعادت هر کدام ساز خود را برای انتصابات می‌نوازند - مقبولیت و احترام احمد زاده را با این تصمیمات زیگزارکی و بی تدبیرانه با چالش‌هایی جدی روبرو کرده‌اند.
همانطور که اجازه استفاده از نیروهای وزارت کشور حوزه گچساران و باشت و اتفاقاً حامی سید ناصر و اصولگرا، را در سمت‌هایی چون فرمانداری گچساران و باشت و سایر مدیریت‌های حساس ندادند و با فشارهای ممتد و همه جانبه گزینه‌هایی خارج از مجموعه پرسنل وزارت کشور را به استاندار کهگیلویه و بویراحمد تحمیل کردند.
هشتمین قربانی اختاپوس انحصار گرایی خود سید ناصر حسینی پور خواهد بود.
آری!!
برادران بحرینی؛ برای یک شهرداری  ۸ نفر را قربانی کردند، برای هیچ ...
 ---------------------------------
احمد دلداریان
نام شما

آدرس ايميل شما

آدم شناس
Romania
/به کدوم مزیتت قسم تو مال این کارها نیستی صلوات بفرست برو ۲ تا وام تراکتور دیگه بگیر ببینم چی میشه
گچسارانی
Iran, Islamic Republic of
حضرت عباسی خودت هم نفهمیدی چه نوشتی..
متنی پر از بغض و حسادت و شاید هم بهت دیکته کردند...
تقی
Iran, Islamic Republic of
خدا رو شکر که همه نویسنده شدن
شهروند
Iran, Islamic Republic of
چوب خدا صدا نداره
Iran, Islamic Republic of
سید افضل حسینی عمو زاده استاندار داماد سید قدرت هست همان اول گفتند افضل نباید مدیر دفتر احمدزاده شود چون اورا فدای برادران حسبنی میکند واقعا حیف احمدزاده که داره فدای انها میشود باید هرچه سریع تر ازمشاوره سید افصل به نفع برادران بحرینی خودداری کنه واجازه دخالت به انها ندهد چون اواطلاع چندانی از اقوتم نداره فقط درمشاوره با احمدزاده به نفع سید ناصر حرف میزنه ودرفکر سبد رای حسبنی هیت تا احمدزاده بی جهت نبود که حاج محمدحسبن حسبنی از انتصاب سید افضل درکنار احمدزاده ناراضی بود چون میدانست اورا فدای برادران حسبنی میکند درصورتیکه احمدزاده درمسائل اعتقادی قابل مقایسه نیست وخیلی ازانها جلوتره و گزبنه جایگزبنی امثال حسبنی برای کاندیدی درگچساران وباشت است
مردمی
خاک بر سر شهری که /شهردارش وابو
عالیشاهی
Iran, Islamic Republic of
خدابرادران بحرینی را ب راه راست هدایت کند
امیری فر
Iran, Islamic Republic of
عجب شیر تو شیری گچساران چه بازی راه انداختند برادران حسینی آدم لذت میبره از سرکار گذاشتن جامعه
یک نفر
Iran, Islamic Republic of
پت و مت های سیاسی به جان آینده و سرنوشت مردم گچساران و باشت افتاده اند.خدا عاقبت این مردم را ختم به خیر کند
Iran, Islamic Republic of
اخرش جی شد
شهروند
Iran, Islamic Republic of
درود بركبنا نيوزعجب تيتر خوبي زدي
امین
Iran, Islamic Republic of
واقعا حقیقت رو نوشتی . احسنت
حميد
كي تاحالا رشته علوم سياسي شده مهندسي
از راه دور آمده ام .
Iran, Islamic Republic of
سلام و احترام
جناب آقای دکتر احمدزاده به اذعان همه ، شخصیتی اصیل ، صادق ، پاکدست ، اخلاق گرا ، خداترس و منیع الطبع می باشد . ایشان از مدیران عالی قوه قضاییه بوده و اختیارات و منابع در اختیار بالایی داشته اند ، خود نیز در اوایل به این نکته اشاره کرده اند . با عنایت به شناخت و اعتماد ریاست محترم جمهور و نیز سایر عوامل صاحبنظر و نفوذ به ایشان ، می توانند در این شرایط ، منشا خدمات زیادی برای این استان محروم باشند . انتصاب ایشان نیز مرهون ویرگی های بارز شخصیتی و نیز اعتماد وشناخت بدنه دولت بوده و برادران حسینی را اگر نگوییم ذی مدخل نبوده اند ، به ضرس قاطع میگوییم کمترین تاثیر را در بین نمایندگان استان داشته اند . کما اینکه برادران فوق الاشاره ، تاکنون تمام سعی و تلاش خود را مصروف عزل یک مدیر کل و یا رئیس فلان دانشگاه کرده ، ولی علیرغم هجمه و همه ی توپ و تانکی که به میدان آورده اند ، ناکام بوده اند چه برسد به انتصاب جناب استاندار که بالاترین مقام اجرایی استان می باشد . با توجه به آنچه گذشت جناب استاندار محترم ، وامدار و منتسب به نماینده و یا گروهی خاص نبوده و توقع می رود با ترسیم خطوط قرمز و قاطعیت در تصمیم گیری ، پیشینه ، استقلال و اعتبار علمی و سیاسی ملی خود را حفظ و هر گونه شائبه بازی در زمین فلان شخص و یا گروه را از خود دور کند . خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار .
علی
Iran, Islamic Republic of
وای به حال گچساران و این موج سوار عاقبت به شری گچساران زائیده انتخاب مردم از دو خانواده...... قحط الرجال بیداد می کنه
خون شهیدان میجوشد
Iran, Islamic Republic of
احسن بر اقای جعفری درود بر این مرد خدا که حقیقت را برای مردم شریف نسبت به شهردار اقای اقایی فرمود درود صد درود بر این جعفری بی ریا ودلسوز انقلاب ورهبری
Iran, Islamic Republic of
هیچ گربه ای برای رضایی خدا موش نمی دونه .جعفری تو زندگی برای کسی زبون خیر نزده.
بسیجی
Iran, Islamic Republic of
اگر عقل داشتی کلمه زشت برای فرد مومن وبرادر دو شهید بکار نمیبردی برو معذرت خواهی کن
Iran, Islamic Republic of
اینها فقط از ابن اسم شهید سواستفاده میکنن والا .
Iran, Islamic Republic of
مردم گچساران که حسینی براشون تصمیم میگیره دنیا دکتر تاجگردون از قدیم گفتن ..
واقع بین
Iran, Islamic Republic of
احسنت عالی بود تحلیل
ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

«من همیشه از اکبر می‌ترسیدم. وحشت داشتم که با او مخالفت کنم. برای همین مجبور بودم که ...
مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

اجرای نادرست نظام رتبه‌بندی معلمان ضمن سوزاندن فرصت‌های اعتلای کیفیت نظام آموزشی و اعتلای ...
ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج در نسل اول سیاسی‌ها یا سنتی در قالب معرفی دوست و خانواده بوده یا در خلال مبارزه ...