تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵
کد مطلب : ۴۰۹۸۰۰
در باب تغییر و تحول در مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد:

شوک فرهنگی

محمود خرم آزادی
۲
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
شوک فرهنگی
کبنا ؛در پی اتفاقات اخیر در دایره بزرگ فرهنگی و هنری استان کهگیلویه و بویراحمد که محدود شده است به تلاشی جهت ربودن صندلی سیاه رنگ اتاقی در طبقه سوم مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری امام خمینی « ره» و رفت و آمدها روزانه و شبانه به میدان بهارستان و ساختمان شماره یک استانداری استان و البته تماس‌های مکرر با سیاسیون با نفوذ و البته واکنش‌های روشنگرانه و البته گاها جهت دهنده رسانه‌ها در خصوص افراد خاصی، همه‌ی اینها نشان از مهم بودن فرهنگ و هنر هست، شاید پیش از این و در طی ادوار گذشته برای خیلی‌ها چندان مهم نبود چه کسی مدیر این اداره کل باشد، اداره کلی که سالهاست فرهنگسرا (مجتمع فرهنگی و هنری) هنرمندان را غصب کرده و در آن جا خوش کرده و هنوز مدیری نیامده که خانه را به صاحبش بازگرداند و...
در اینجا بر می‌گردم به موضوع اصلی و بهتر است بگویم شاید اداره‌ها و نهادهای دیگری دست کم در نظر سیاسیون به دلایلی که اغلب می دانیم مهمتر بوده و کمتر از خود دغدغه فرهنگ و هنر نشان دادند، البته این امر از طرف اهالی هنر و اصحاب فرهنگ و رسانه همیشه دغده بوده و غالباً و در تمامی دوره‌ها منفعل نبوده‌اند، مگر این بار که غالباً و اکثر ما (حقیر به عنوان هنرمند) در شوک هستیم، شوکی ناشی از تمایل و دغدغه مندی همگان بویژه سیاسیون در جهت انتخاب مدیریت حوزه فرهنگ و هنر. اما به عنوان عضوی از این قشر خاص ترجیح دادم بعد از سکوتی شاید طولانی مختصری کلمات که حتماً محدود هستند به دایره واژگانم روی صفحه به خط کنم تا از دیدگان شما انشاالله عبوری قابل تحمل و تأمل داشته باشند.
نخست نیمه پر لیوان را خواهم دید و تلاششان را نه دغدغه سیاسی بلکه دغدغه مقوله زیربنایی و مهم فرهنگ و هنر می دانم و البته دیده شدن قشر ویترینی و تأثیر گذار هنرمند و تأثیر مثبت آنها و البته زبان و قلم روشنگرانه اصحاب فرهنگ و رسانه باعث شده که حوزه مدیریت این اداره مهم و مورد توجه ویژه اکنون همگان باشد.
در اینجا ضروری می دانم با جمله‌ای از امام خمینی «ره» که می‌فرماید: قضیه تربیت یک ملت به این است که فرهنگ آن ملت صحیح باشد تاکید کنم که اگر نگاه ثوابی به مقوله مدیریت فرهنگ و هنر داشته باشیم حتماً در کوتاه مدت شاهد اتفاقات مثبت و قابل تاملی خواهیم بود، گرچه این آثار مثبت در طولانی مدت بیشتر و بنیادی‌تر خواهد بود و راهکارهای فرهنگی در جامعه بیشترین تأثیر در روند رشد همه جانبه جامعه را خواهد داشت.
حتماً اگر به رشد فرهنگی و هنریمان در گذشته بیشتر فکر می‌کردیم در برخی از آمار ناهنجاریها که ذکرش ضرورت ندارد شاهد رتبه نامطلوب و گاها دلخراش نبودیم.
به عنوان عضوی از این خانه و خانواده (فرهنگ و هنر) بر خود تکلیف دانستم که به بزرگترهای فامیل (سیاسیون هم فکر و غیر هم فکر) جسارتا و در کمال ادب و احترام و بدون اینکه پای خود رو در محضرشون دراز کرده باشم عرض کنم ما در خانواده خود برادرانی داریم که حتماً از میان آنها کسی شایسته سرپرستی و مدیرت بر خانه و خانواده ما هست که تقاضا داریم از آنجایی که از بدنه خانواده هستند و درد را بهتر می‌دانند و مهمتر از آن درمان را می‌دانند و بهتر بگویم مجالی برای شناخت نیاز ندارند که الحمدالله کم هم نیستن و یکی رو فرصت خدمت دهید تا ضمن رضایتمندی قشر فرهنگی و هنری قدمی متفاوت و انشاالله ماندگار و مثبت و در راستای رشد حوزه فرهنگ و هنری برداشته شود، نمی‌دانم الان و در این زمانه کسی نیاز به دعای خیر داشته باشد یا نه اما حتماً اگر بزرگواری در این راستا قدم بردارد و این امر بسیار خیر به سرانجام برسد مطمئن باشید قشر فرهنگی و مخصوصاً هنری از جمله حقیر برایتان دعای خیر خواهم کرد، مگر بجز دعای خیر چیزی از دستمان برمی آید! نگویید آه سرد که معمولاً اهلش نیستیم.
-------------------------------
محمود خرم آزادی
-------------------------------
 
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...