تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۲
کد مطلب : ۴۶۶۹۳۹
در پلتفرم «X» (توئیتر سابق)؛

اظهارات مقتدی صدر درباره سیل لیبی جنجالی شد

۰
اظهارات مقتدی صدر درباره سیل لیبی جنجالی شد
کبنا ؛ مقتدی صدر، رهبر جریان صدر در عراق، با اشاره به فاجعه طوفان و سیل در لیبی، که جان هزاران نفر را گرفته و ویرانی عظیمی برجای گذاشته گفت: لیبی گناهی نابخشودنی مرتکب شده است.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، مقتدی صدر درباره فاجعه طوفان «دانیل» که لیبی را درنوردید، در پلتفرم «X» (توئیتر سابق) اظهار نظر کرد و گفت: لیبی به‌دلیل عدم افشای سرنوشت امام موسی صدر گناهی نابخشودنی مرتکب شده است.
وی گفت: تا زمانی که مصیبت بر اهل زمین ادامه دارد، این بدان معناست که خشم خداوند بر اهل زمین ادامه دارد، زلزله، سیل، طوفان، بیماری همه گیر و جنگ‌ها به دلیل گناهان و ناهنجاری‌ها و فساد افزایش یافته است.
مقتدی صدر در بخشی از بیانیه خود در این زمینه گفت: در مورد لیبی، گناه آن نابخشودنی است که سرنوشت امام موسی صدر رهبر مقاومت لبنان را فاش نکرد. همه این موارد باید مورد توجه قرار گیرد. با این حال، اما از خداوند برای مردان و زنان مؤمن در لیبی، سلامتی می‌خواهیم.
این اظهارات رهبر جریان صدر در شبکه‌های اجتماعی بحث برانگیز شده است.
سیل عظیم در پی طوفانی قدرتمند، شهر ساحلی درنه در شرق لیبی را که حدود ۱۰۰ هزار سکنه دارد ویران کرده است. در حالی که سازمان‌های امدادی تاکنون مرگ ۲۳۰۰ نفر را بر اثر این حادثه تایید کرده‌اند، اما منابع خبری می‌گویند به احتمال زیاد تاکنون دست‌کم ۶۰۰۰ نفر در این رویداد طبیعی جان باخته‌اند و از آنجا که بیش از ۱۰ هزار مفقودی اعلام شده و عملیات تجسس نیز ادامه دارد، بیم آن می‌رود که این آمار باز هم افزایش پیدا کند.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

شفافیت ناکام

شفافیت ناکام

طرح شفافیت، از‌جمله طرح‌های بازمانده از مجلس دهم است که قصه پرغصه‌ای دارد. برای بررسی ...
۵ سرگیجه بزرگ بایدن تا قبل از انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا

۵ سرگیجه بزرگ بایدن تا قبل از انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا

اگر در روز‌ها و ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا، تغییری جدی در ...
قطع همکاری سیاسی نبوده، اخلاقی بوده‌است

قطع همکاری سیاسی نبوده، اخلاقی بوده‌است

رئیس دانشگاه تهران گفت: من کاملاً مطلع هستم که از ادامه همکاری برخی از این افراد به علت ...
1