تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب : ۴۵۷۹۱۳
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

۶۸۶ پروژه دهه فجر در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی می‌شود

۱
۰
۶۸۶ پروژه دهه فجر در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی می‌شود
کبنا ؛استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۶۸۶ پروژه به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در کهگیلویه و بویراحمد کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود.
به گزارش کبنا به نقل از سایت استانداری، سید علی احمدزاده با حضور در برنامه گفت‌وگوی شبکه استانی دنا با گرامیداشت دهه فجر و تبریک اعیاد ماه رجب به سیمای استان قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد در دوران قبل از انقلاب از تمامی زیرساخت‌ها محروم بود و از شرایط خوبی به خصوص در مناطق روستا‌ها برخوردار نبودیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در زادگاهم روستای عنا از توابع شهرستان باشت از جاده دسترسی، آب آشامیدنی و سایر امکانات محروم بودیم و بسیاری از روستا‌های کهگیلویه و بویراحمد هم دارای چنین وضعیتی و حتی بدتر بودند‌.
وی با بیان اینکه قبل از انقلاب در همه زمینه‌ها عقب ماندگی داشتیم و با واژه توسعه بیگانه بودیم، گفت: به لطف انقلاب اسلامی طی ۴۴ سال اخیر خدمات خوبی به همه مناطق و روستا‌های این استان ارائه شده است.
دکتر احمدزاده با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی سرجمع نیرو‌های متخصص استان به تعداد انگشتان یک دست بود و نیروی انسانی برای توسعه استان نداشتیم، افزود: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاه که مهمترین رکن پیشرفت و ترقی و مهد علم است تأسیس شد و مردم استانی که روزی به دلیل نبود امکانات از تحصیل باز می‌ماندند وارد دانشگاه شدند و مسیر علم و ترقی را طی کردند و امروزه نیرو‌های متخصص به غیر از کهگیلویه وبویراحمد در سایر استان‌ها نیز به کار گرفته می‌شوند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بعد از انقلاب اقدامات ارزشمندی در حوزه زیرساختی انجام شد و برای عمران و آبادانی کهگیلویه و بویراحمد اعتبارات خوبی از سوی نظام مقدس اسلامی اختصاص داده شد عنوان کرد: در گذشته تنها صنعت استان در صنعت نفت و گاز گچساران خلاصه می‌شود اما امروزه کار‌های بزرگی در حوزه پتروشیمی‌ها در حال انجام است.
استاندار با بیان اینکه در حوزه سدسازی، کشاورزی، جاده روستایی، آب آشامیدنی، صنایع بزرگ تولیدی و صنعتی، خدمات شهری و سایر حوزه‌ها کار‌های خوبی طی چهار دهه عمر پربرکت انقلاب اسلامی صورت گرفته گفت: قبل از انقلاب از یک جاده دسترسی برای ارتباط با سایر شهر‌ها و مناطق، محروم بودیم اما در سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری محور پاتاوه دهدشت که استان را از بن‌بست خارج می‌کند کلنگ‌زنی شده و این پروژه حیاتی در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.
دکتر احمدزاده بیان کرد: علاوه بر این جاده‌های متعددی برای دسترسی به شهرستان‌ها و سایر نقاط کشور احداث و در این زمینه هم کار‌های خوبی صورت گرفته است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به توجه ویژه دولت جهادی و انقلابی آیت الله دکتر رئیسی به استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: استان وارد فاز جدیدی برای توسعه شده است، در سفر سال گذشته دولت به کهگیلویه و بویراحمد ۷ هزار میلیارد تومان اختصاص داده شد که طی سه سال این اعتبار به استان تزریق شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استان در زمان قبل از انقلاب از داشتن امکانات بهداشتی محروم بود عنوان کرد: بیمارستان ۳۲ تختخوابی بهمئی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، در سایر شهرستان‌ها یا بیمارستان در حال احداث است و یا احداث می‌شود و آرام آرام از محرومیت‌ها فاصله می‌گیریم.
استاندار در این برنامه تلویزیونی در خصوص پروژه‌های افتتاحی و کلنگ زنی دهه فجر ۱۴۰۱ گفت: ۶۸۶ پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شوند که ۵۶۹ پروژه افتتاحی و۱۱۷ پروژه کلنگ زنی است ضمن اینکه یک هزار و ۸۷۳ میلیارد تومان برای پروژه‌های افتتاحی هزینه شده است و یک هزار و ۲۰۹ میلیارد تومان برای پروژه‌های کلنگ‌زنی هزینه می‌شود.
استاندار بیان کرد: تصفیه خانه آب شهر یاسوج، آبرسانی به غرب دهدشت، پارک آبی یاسوج، بیمارستان ۳۲ تختخوابی لیکک، پروژه‌های نوسازی مدارس، پروژه‌های حوزه ارتباطات و فناوری، طرح‌های آبرسانی و گازرسانی از جمله طرح‌هایی هستند که در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد به اقدامات دیگری برای توسعه استان اشاره کرد و یادآور شد: کارخانه قند یاسوج که از مدار خارج شده بود با تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار، ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در سفر دور دوم رئیس‌جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.
وی بیان کرد: طرح زنجیره مرغ گوشتی با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان در منطقه لیشتر گچساران و نظیر چنین طرحی در بهمئی در حال احدث است و احداث ۵۰ طرح مرغداری گوشتی از دیگر اقدامات در بخش اقتصادی استان است.
وی با بیان اینکه پتروشیمی گچساران دارای ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی است و تا نوروز ۱۴۰۲ تکمیل و افتتاح می‌شود، پیشرفت فیزیکی پتروشیمی دوم گچساران را ۲۸ درصد و پتروشیمی دهدشت را ۳۸ درصد عنوان کرد.
وی با اشاره به کارخانه آهک هیدراته از پیشرفت ۶۰ درصدی این پروژه خبر داد و یادآور شد: راه‌اندازی ۵ شهرک گلخانه‌ای، احداث ۸ واحد سردخانه‌ای دیگر پروژه‌های حوزه اقتصادی در جهت توسعه و پیشرفت استان است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آخرین وضعیت سد آبریز و اینکه با دیدگاه مثبت روند احداث این سد در حال انجام است گفت: سد آبریز در استان احداث می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: اعتبارات حوزه آب یک هزار و ۹۲۵ میلیارد تومان است و در این حوزه کار‌های بزرگی در دست انجام است، همچنین سد سقاوه نیز کلنگ‌زنی می‌شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان با اشاره به وضعیت بارش‌ها در استان افزود: تا امروز ۴۸۷. ۷ میلی‌متر باران در استان ثبت شده در حالی که بارش‌ها در مدت مشابه سال قبل ۴۱۲. ۹ میلی‌متر بوده این در حالی است که هنوز فصل بارشی به اتمام نرسیده است.
دکتر احمدزاده با بیان اینکه متوسط دراز مدت بارش‌های استان ۳۲۵ میلی‌متر است، بیان کرد: بارش‌ها نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد و نسبت به بارش‌های بلند مدت ۴۷ درصد افزایش داشته که خبر خوبی برای مردم و کشاورزان است.
نام شما

آدرس ايميل شما

منتقدان
Iran, Islamic Republic of
توگفتی استاندار ماهم باور کردیم
علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

برخلاف رویکرد تعاملی و ایجابی تهران، جمهوری آذربایجان با افزایش ضریب رویکرد تقابلی، بر ...
ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

همزمان با شروع هفتمبن جلسه پرسش شورا از شهردار، مردی که پشت در ایستاده بود گفت: من باید ...
اثر یک دهه بر بازار دلار

اثر یک دهه بر بازار دلار

 برخی فعالان می‌گویند احتمالِ رفتن دلار به سوی کانال بالاتر وجود دارد ولی دشوار است که ...
1