تاریخ انتشار
شنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۴۵۲۵۳۱
کبنا گزارش می دهد؛

مهدی روشنفکر در جمع مردم روستای درب کلات سادات محمودی

۱
مهدی روشنفکر در جمع مردم روستای درب کلات سادات محمودی
کبنا ؛نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا به مشکل جاده ارتباطی، شبکه گازرسانی و آب‌رسانی در روستاهای مازه‌کز، دشت‌بز و منج نیز گریزی زد و گفت: مشکل راه ارتباطی این روستاها با در نظر گرفتن اعتبارات لازم به مرحله اجرایی خواهد رفت و در موضوع گازرسانی نیز معارضات مطرح در احداث سد خرسان مردم در این مورد قول همکاری داده‌اند، که شبکه اجرا شود و در صورت اجرای سد مطابق قانون عمل کنند.
به گزارش کبنا، مهدی روشنفکر در جمع مردم روستای درب کلات سادات محمودی ضمن تسلیت اربعین حسینی، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ مجموعه جمعیتی بخش پاتاوه ده هزار و۱۵۶ نفر بود که اکنون بیش از ۱۲ هزار نفر بوده است و دهستان سادات محمودی پتانسیل و شاخص تبدیل به بخش را دارد.
وی در ادامه خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امیدواریم که در این روز عزیز مژده ارتقاء دهستان سادات محمودی به بخش را به مردم بدهید.
نماینده شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پتانسیل های انسانی، معنوی، فرهنگی، گردشگری در سادات محمودی بیان کرد: یکی از پتانسیل های قابل توجه در این منطقه وجود آب است که با توجه به این ظرفیت می‌توانیم شاهد رونق و توسعه این منطقه باشیم.
وی افزود: یکی از دغدغه‌های مهم مردم در این منطقه اجرای طرح هادی در روستاها است که با استفاده از اعتبارات محرومیت زدایی می‌توان این مشکل را رفع نمود.
روشنفکر به مشکلات جاده ارتباطی، شبکه گازرسانی و آب‌رسانی در روستاهای مازه‌کز، دشت‌بز و منج نیز گریزی زد و گفت: مشکل راه ارتباطی این روستاها با در نظر گرفتن اعتبارات لازم به مرحله اجرایی خواهد رفت و در موضوع گازرسانی نیز معارضات مطرح در احداث سد خرسان مردم در این مورد قول همکاری داده‌اند، که شبکه اجرا شود و در صورت اجرای سد مطابق قانون عمل کنند.
سید علی احمدزاده اظهار داشت: به وزارت کشور پیشنهاد ارتقاء چند بخش به شهرستان و چند دهستان به بخش را داده‌ایم و مراحل قانونی در حال انجام است، که موضوع ارتقاء دهستان سادات محمودی به بخش با توجه به بافت جمعیتی امکان‌پذیر است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه عنوان کرد: سد خرسان با هدف انتقال آب به کرمان و یزد به طول ۸۵۰ کیلومتر پیش‌بینی شده بود که علاوه بر این دو استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان نیز از این سد سهمی نداشت.
وی افزود: در حال حاضر با کمک نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد ، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی درصدد هستیم که از این سد حق آبه مستحق را اخذ کنیم، چرا که در کنار این رودخانه روستاهای تشنه‌ای در آب آشامیدنی و کشاورزی داریم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به عدم بهره‌برداری مناسب استان از حق آبه خود، گفت: تا قبل از احداث سد خرسان جهاد کشاورزی باید سهم‌آبه استان را برداشت کند تا اراضی کشاورزی منطقه سیراب شود.
وی به یافت منطقه تاریخی مربوط به دوره عیلامی در دهستان سادات محمودی گریزی زد و گفت: با کارشناسی این موضوع شاید دلیلی برای جلوگیری از احداث سد خرسان در این منطقه باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما

45 روز وحشت‌آور همراه با قاچاقچیان انسان

45 روز وحشت‌آور همراه با قاچاقچیان انسان

مهاجرت نخبگان، يکي از مصائب کشوري به‌حساب مي‌آيد که امروزه با کمبود نيروي جوان و مولد ...
ماجرای پیچیده آدم‌ربایی وحشتناک در مشهد!

ماجرای پیچیده آدم‌ربایی وحشتناک در مشهد!

ساعت ۶ صبح روز گذشته فردی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و از ماجرای آدم ربایی همراه با کتک کاری ...
آقازاده‌های پروازی!

آقازاده‌های پروازی!

جدیدترین ترکش موج در جریان انتقادات از فرزند مهاجرتی مسئولین بعد از تاکید رئیس‌جمهور ...
1