تاریخ انتشار
شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب : ۴۵۱۱۴۷
با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

جلسه پیگیری پرداخت خسارات سیل در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

۲
۰
جلسه پیگیری پرداخت خسارات سیل در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد
کبنا ؛جلسه پیگیری پرداخت خسارات سیل به دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و با حضور عسکری معاون اقتصادی استاندار، نادری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)؛ طاهر شریف‌پور مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمدف شکور مدیر بیمه ایران، نماینده بانک کشاورزی و بیمه محصولات کشاورزی در دفتر استاندار برگزار گردید.
به گزارش کبنا از یاسوج، احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز شنبه (15 مردادماه 1401) در این جلسه گفت: با مدیریت و هماهنگی های لازم به خوبی توانستیم جریان سیل در استان را مدیریت نماییم.
وی افزود: حضور مصمم مدیران پای کار باعث گردید تا تلفات جانی و مصدومیت در پی نداشته باشیم و همین موضوع مورد تقدیر وزیر کشور نیز قرار گرفت.
استاندار بیان داشت: میزان خسارتها به مردم، باغات و عشایر بسیار زیاد بوده که اعلام شده است.
احمد زاده از مدیرعامل بیمه ایران خواست تا علاوه بر آنچه که قانون اجازه می‌دهد با در نظر گرفتن مسئولیت اجتماعی در حد توان از کمک به آسیب دیده گان دریغ نشود.
احمدزاده تاکید داشت:  صندوق بیمه کشاورزی، بیمه ایران و سایر بیمه ها خسارات بوجود آمده را بررسی و هرچه سریعتر اقدام به پرداخت آنها نمایند.
طاهر شریف پور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی از زحمات بی شائبه و شبانه روزی استاندار محترم تقدیر و تشکر کرد.
وی افزود: باتوجه با دور اندیشی مدیریت آقای استاندار محترم در زمینه ستاد مدیریت بحران، سیل خوشبختانه در استان تلفات جانی و مصدومیت های جسمی نداشته‌ایم.سید علی احمدزاده در این نشست با بیان اینکه سیل خسارت زیادی به بخش کشاورزی و عشایری استان وارد کرده، گفت: در برخی مناطق استان مانند نرماب و کَره باغات و زمین‌های شالیکاری زیادی براثر سیلاب از بین رفتند و ۷ طرح پرورش ماهی ۱۰۰ درصد خسارت دید.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه به دلیل خسارت به سراب‌ها و کانال‌های آب زمین‌ها و باغات کشاورزی در خطر خشک شدن هستند، گفت: ۳ هزار کیسه سیمان توسط کارخانه سیمان مارگون در اختیار شهرستان‌ها قرار گرفت تا با استفاده از ظرفیت نیرو‌های مردمی، بسیج و نیرو‌های جهادی سپاه نسبت به تخلیه کانال‌های کشاورزی که با گل و لای پر شده و همچنین سراب‌بندی‌هایی که آسیب دیدند اقدام شود.
وی با بیان اینکه در این حوزه نیازمند همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هستیم، گفت: همه پولی که در خزانه استان بوده برای کمک به آسیب‌دیدگان از سیل برداشت کردیم.
احمدزاده با بیان اینکه حتی اعتبارات جاری استان را برای کمک به سیل‌زدگان جابه‌جا کردیم، گفت: ۴۰ کیلومتر لوله حوزه کشاورزی از اصفهان خریداری شده که تا‌امشب وارد استان می‌شود، ضمن اینکه برای ترمیم شبکه‌های آب شرب مناطقی که در سیل متحمل خسارت شده بودند هم ۴۰ کیلومتر لوله خریداری کردیم و در تلاش برای کاهش مشکلات ناشی از سیل هستیم.
وی با بیان اینکه نیازمند همکاری بیشتر از طرف دستگاه‌های حمایتی از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هستیم، گفت: مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در کهگیلویه و بویراحمد، یکی از مدیران جهادی و پای کار استان است و در حالی که فرماندار هنوز نتوانسته بعد از سیل از سیلاب و کلوار بازدید کند اما ستاد اجرایی به این منطقه رفته که از آن‌ها سپاسگزارم.
وی با بیان این نکته که علی‌رغم همه اقدامات ستاد اجرایی، مردم انتظار کمک بیشتری دارند، افزود: به مدیران بالادستی در تهران گزارش دهید که وضعیت استان اسفبار است، کشاورزی از بین رفته و خسارات زیادی به عشایر وارد شده است.
وی خطاب به متولیان بیمه‌های محصولات کشاورزی گفت: بیمه‌ها بدانند زندگی کشاورزان در سیل از بین رفته بنابراین قول دهند در پرداخت خسارت به آن‌ها سخت‌گیری نکنند و هر کاری از دستشان برمی‌آید انجام دهند تا کشاورزان به زندگی بازگردند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان از اختصاص ۵۰ میلیارد ریال کمک توسط سازمان برنامه و بودجه به خزانه استان خبر داد و یادآور شد: بیمه‌ها از محل مسئولیت‌های اجتماعی کمک‌هایی را برای استان جذب کنند.
در ادامه شایان نادری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از تدارک دیدار استاندار با سرپرست ستاد اجرایی حضرت امام(ره) کشور خبر داد و افزود: ستاد خسارت وارد شده به احشام و لوازم خانگی را تقبل کرده است.
در پایان این نشست اعضای جلسه به بیان اقدامات خود برای کمک به سیل‌زدگان پرداختند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
هذا ک‌چ ؟!
این هم شد خبر؟!
United States
جلسات نمادین ...چقدر اخه
دختری از استان محروم که رتبه اول کنکور تجربی شد

دختری از استان محروم که رتبه اول کنکور تجربی شد

فرناز حسن زاده: عربی و معارف ۱۰۰ درصد، ریاضیات ۹۵.۶ درصد، فیزیک ۹۵.۶ درصد، ادبیات ۹۴....
رتبه‌های ۱ تا ۱۰ کنکور کجا درس خوانده‌اند؟

رتبه‌های ۱ تا ۱۰ کنکور کجا درس خوانده‌اند؟

از بین ۴۰ داوطلب برتر کنکور امسال، تنها ۲ نفر یکی در مدرسه دولتی و دیگری در مدرسه نیمه‌دولتی ...
معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

«آمریکا با یک معمای راهبردی وقتی در مورد ایجاد ثبات در تنگه تایوان صحبت می شود رو به ...