تاریخ انتشار
يکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸
کد مطلب : ۴۵۰۹۳۳
مدیرعامل آب منطقه ای استان:

حجم آب سد کوثر گچساران 5 میلیون متر مکعب افزایش یافت

۰
حجم آب سد کوثر گچساران 5 میلیون متر مکعب افزایش یافت
کبنا ؛حجم سد کوثر گچساران حدود پنج میلیون مترمکعب افزایش پیدا کرده و به ظرفیت 452 میلیون متر مکعب رسید.
به گزارش کبنا، مدیرعامل آب منطقه ای استان امروز یکشنبه (9 مردادماه 1401) گفت: حجم فعلی سد کوثر گچساران ۴۵۲.۶ میلیون مترمکعب بوده که حدود پنج میلیون مترمکعب در بارندگی های اخیر به این سد اضافه شده است.
آرش مصلح افزود: هم اکنون سد کوثر گچساران ۹۴.۴ میلیون مترمکعب خالی است و این میزان آب ظرفیت برای افزایش دارد.
وی بیان کرد: در سد شاه قاسم یاسوج افزایش حجم نداشته ایم در حوضه آبریز این سد تاکنون سیلاب عمده ای رخ نداده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بیان کرد: تمام ورودی آب، تاسیسات آبی، ایستگاه‌های پمپاژ و شبکه های آبیاری قبل از سیلاب مسدود شدند.
وی ادامه داد: ۷ گروه گشت و بازرسی به صورت مستمر رودخانه ها، تاسیسات و بارش ها را رصد، پایش و هشدارهای لازم را نیز ارائه می کنند.
مدیرعامل آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به هشدارهای داده شد از سوی هواشناسی، ستاد فرماندهی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل آب منطقه ای فعال و در قالب جلسات استانی و ارتباط با وزارت نیرو و ستاد مدیریت بحران استان  اقدام می‌کند.

مصلح تصریح کرد: پاکسازی و لایروبی رودخانه بشار، سرآبتاوه و مهریان در شهرستان بویراحمد قبل از سیلاب انجام شد؛ همچنین در زمان بارش مناطقی در سرآبتاوه، تل خسرو و دیگر مناطق لایه روبی مسیل انجام شد.
وی اظهار کرد: عملیات مراقبت از پنج نیروگاه برق آبی در زمان بارش به دلیل حجم رواناب و سیلاب منطقه در قالب مهار و انحراف سیلاب به مدت دو شبانه روز انجام شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات تقویت دایک خاکی حفاظتی در کنار رودخانه بشار واقع در خیابان رجا برای جلوگیری از ورود سیلاب به حاشیه خیابان ساحلی انجام شد.
وی ادامه داد: خسارت های وارده به بخش آب منطقه ای ورود سیلاب و ریزش خاک و سنگ در مسیر کانال‌های اصلی شبکه های آبیاری و زهکشی و نیز حوضچه های ایستگاه‌های پمپاژ بوده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد بر پرهیز از نزدیک شدن به رودخانه ها، مسیل‌ها، مخازن سدها و بندهای انحرافی و کانال‌های آبیاری، مسدود کردن ورودی پمپاژهای کشاورزی توسط کشاورزان به منظور وارد نشدن سیلاب، رعایت حریم و بستر رودخانه ها و نبود هرگونه انحراف آب در مسیر، توجه به ساخت و سازهای شهری و روستایی در زمینه رعایت حریم رودخانه ها و مسیل‌ها تاکید کرد.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

تصاویر مسحور کننده "جیمز وب" منتشر شد

تصاویر مسحور کننده "جیمز وب" منتشر شد

نخستین تصویر تلسکوپ فضایی "جیمز وب" بامداد امروز سه‌شنبه منتشر شد و اکنون طبق وعده مقامات ...
آمریکا باید غُصه بخورد شما چرا ؟!

آمریکا باید غُصه بخورد شما چرا ؟!

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: آقای ظریف و سایر دولتمردان آقای روحانی باید از آقای قالیباف ...
اینجا چه خبر است؟ سان نظامی برای ورود فرماندار به یک روستا + ویدئو

اینجا چه خبر است؟ سان نظامی برای ورود فرماندار به یک روستا + ویدئو

استقبال عجیب از فرماندار سوادکوه را می‌بینید.