تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۴
کد مطلب : ۴۴۹۳۶۲
در نشست مدیرکل فرهنگ با هنرمندان و اصحاب رسانه لنده مطرح شد

در بحث ساخت فرهنگسرا به لنده ظلم شد/مکاتبه با وزارت برای استقلال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنده/فیلم رشادت های شهید طیب ساخته می شود

۰
در بحث ساخت فرهنگسرا به لنده ظلم شد/مکاتبه با وزارت برای استقلال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنده/فیلم رشادت های شهید طیب ساخته می شود
کبنا ؛نشست هم اندیشی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با هنرمندان و اصحاب رسانه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش کبنا نیوز؛ دکتر امین درخشان ضمن تشکر از حضور هنرمندان و اصحاب رسانه گفت: به خوبی جایگاه لنده در حوزه فرهنگ و هنر را می شناسم و از نقاط قوت و ضعف آن آگاهی کامل دارم.
دکتر درخشان با بیان اینکه اجرای امور فرهنگی باید مردم محور باشد اظهار داشت:نگاه دولت مردمی جناب دکتر رئیسی به حوزه فرهنگ مردم محوری است و از وقتی که بنده منصوب شدم کار را با مردم پیش بردم که نمونه آن برگزاری جشنواره های فرهنگی وهنری در سطح استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در همین راستا این جشنواره در لنده هم برگزار شد که مورد استقبال همه اهل هنر،مردم و حتی استان واقع شد و بسیار جشنواره خوب و پر باری بود.
وی افزود: سازکار حمایت از نویسندگان مستلزم برنامه های قانونی و تعریف شده ای هست و باید پذیرفت که متاسفانه سازوکاری جدی برای تشویق و حمایت از نویسندگان و مولفان وجود ندارد اما می شود با یکسری تدابیر این کار را انجام داد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت:به صراحت می گویم در بحث ساخت فرهنگسرا به لنده ظلم شده و حق لنده این بود که حداقل تا کنون ۷۰ تا ۸۰ در صد رشد فیزیکی می داشت که البته اساسی ترین مشکل آن زمین هست که تصمیم گرفته شد یک مکان جدیدی برای آن پیدا شود.
درخشان گفت :بدون شک یکی از دغدغه اصلی بنده در استان فرهنگسرای لنده هست که امیدوارم زمینی که امروز تعیین شد با همکاری سایر ادارات و منابع طبیعی به نتیجه برسد لذا از آقای فرماندار درخواست می کنم که یک مکانی را برای برگزاری برنامه های حوزه فرهنگ و ارشاد پیش بینی کنند و ما هم تجهیزات آن را کمک می کنیم.
ایشان همچنین اظهار داشت: برای استقلال اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان لنده تا کنون دوبار با وزارت مکاتبه کردیم و پیگیر مسئله هستیم.
وی در ادامه گفت: عضویت در صندوق اعتباری هنر فرصت مناسبی برای هنرمندان تمام رشته های فرهنگی و هنری می باشد که در صورت داشتن شرایط لازم، می توانند از مزایای آن (حمایت توسعه ای، حمایت های بیمه ای و حمایت های معیشتی و تامین آتیه) استفاده نمایند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گریزی به نقد هراسی بعضی از مدیران زد و با بیان اینکه جوهر کار خبرنگاران نقد هست و نقد سازنده رسالت خبرنگاران است گفت:نقد منصفانه عنصر پویایی و شکوفایی جامعه است به همین دلیل برخی وقت‌ها خبرنگاران مورد کم‌لطفی قرار می‌گیرند، در حالی که مسئولان باید از نقد منصفانه خبرنگاران استقبال کرده و از راهکارهای رسانه و نگاه مردم برای برطرف کردن مشکل‌های جامعه استفاده کنند.
ایشان با اشاره به سابقه دیرین شهرستان لنده در بحث تعزیه گفت:اگر بنا باشد سوگواره تعزیه در استان برگزار شود آن را در لنده برگزار خواهیم کرد.
دکتر امین درخشان در پایان با اشاره به تصویب تهیه ی فیلم شهید هدایت الله طیب اظهار داشت:تا کنون بیش از ۱۰ میلیارد بودجه برای آن تصویب شد که این مهم نیز در معرفی چهره ی شهرستان کمک خوبی خواهد کرد.

خبرنگار/ صابر عظیمی
نام شما

آدرس ايميل شما

پریدن مرغ از سفره‌ها

پریدن مرغ از سفره‌ها

 مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران می‌گوید: اکنون قیمت مرغ زنده در بازار به‌طور ...
امتداد همیشگی شریعتی

امتداد همیشگی شریعتی

تغییر، نیازمند همبستگی است و رؤیای مشترک لازمه همبستگی. افراد پراکنده و جدا از هم و فاقد ...
خوانشی از مسیر یک کابینه

خوانشی از مسیر یک کابینه

درست یک سال از زمانی که جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور، 28 خرداد را به‌عنوان روز برگزاری ...