تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب : ۴۴۷۸۰۲
در نشست شورای بحران مطرح شد؛

تجهیزات مقابله با اطفاء حریق باید در فرمانداری‌ها مستقر باشد / احداث آشیانه بالگرد در منطقه فیروزآباد بویراحمد

۰
تجهیزات مقابله با اطفاء حریق باید در فرمانداری‌ها مستقر باشد / احداث آشیانه بالگرد در منطقه فیروزآباد بویراحمد
کبنا ؛معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر لازم‌الاجرا بودن مصوبات شورای بحران تاکید کرد.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، کیامرث حاجی‌زاده امروز (دوشنبه 19 اردیبهشت ماه 1401) در نشست شورای بحران کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مهم بودن دو شورای تامین و بحران گفت: مصوبات شورای بحران لازم الاجرا است چرا که بحران‌ها متوجه جان و مال مردم است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه همه مکلف به اجرای مصوبات شورای بحران هستیم، افزود: متاسفانه مدیران و جامعه با مقوله پیشگیری بیگانه‌ هستند حتی در این زمینه هم سرمایه‌گذاری نمی‌کنند در حالی که اگر پیشگیری شود از خسارت‌های جانی و مالی کاسته می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به زلزله سی‌سخت اشاره و با بیان اینکه ۱۰۰۰ میلیارد تومان در زمینه تسهیلات، بلاعوض و زیرساخت در این شهر هزینه شد، افزود: اگر به مقوله پیش‌بینی و پیشگیری توجه کنیم از هزینه‌های بعدی جلوگیری می‌کنیم.
حاجی‌زاده در بخش دوم سخنان  خود کم‌آبی را یکی از بحران‌های جدی در استان دانست و عنوان کرد: در برخی حوزه‌ها دچار کم‌آبی هستیم که فرهنگ مصرف بهینه و جلوگیری از اسراف و زیاده‌روی در استان نهادینه شود.

وی با بیان اینکه مسئولان و مردم در موضوع خشکسالی و عبور از این شرایط کمک کنند، گفت: مسئولان می‌توانند با اختصاص اعتبار جهت احداث پروژه‌های آبی و مردم با احیاء فرهنگ صرفه‌ جویی کمک کنند تا از این بحران عبور کنیم، همچنین در مناطقی که دچار خشکسالی شدند الگوی کشت تعریف شود.
حاجی‌زاده از اختصاص ۲۰۸ میلیارد تومان از محل محرومیت‌زدایی برای رفع تنش آبی در روستاهای محروم استان خبر داد و گفت: این اعتبار در اختیار قرارگاه امام حسن(ع)  سپاه قرار گرفته و کار هم شروع شده است.
وی آتش‌سوزی جنگل‌ها را دومین بحران جدی در استان دانست و عنوان کرد: تجهیزات مقابله با اطفاء حریق باید در فرمانداری‌ها شهرستان مستقر باشد تا در صورت بروز حادثه با استفاده از ظرفیت مردم و گروه‌های جهادی آتش‌سوزی‌ها کنترل شود.
حاجی‌زاده خواستار تشکیل کمیته  خسارت‌ها، امنیتی و انتظامات، مقابله با حریم، ماشین‌آلات و تجهیزات شد و گفت: برای آشیانه بالگرد منطقه فیروزآباد بویراحمد اعتبار گذاشته شده و آشیانه احداث می‌شود. 
نام شما

آدرس ايميل شما

اتهام همکاری معلمان بازداشتی با منافقین صحت ندارد/ پیگیری قضایی خواهیم کرد

اتهام همکاری معلمان بازداشتی با منافقین صحت ندارد/ پیگیری قضایی خواهیم کرد

وکیل محمد حبیبی و 3 تن از معلمان بازداشتی با تکذیب اتهام همکاری آنان با گروهک منافقین،...
شکر تلخ

شکر تلخ

دلار ارزان واردات، قیمت پایین کالا و قاچاق کلیدواژه‌هایی هستند که دولت با آن قیمت‌ها ...
زید آبادی: آنچه نباید می‌شد! / گرگ‌ها در برهوت در پی‌مان گذاشته‌اند!

زید آبادی: آنچه نباید می‌شد! / گرگ‌ها در برهوت در پی‌مان گذاشته‌اند!

احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی خود نوشت: ولایتی به صراحت اعلام کرد که نهادهای مدنی تهدیدی ...