تاریخ انتشار
شنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۲
کد مطلب : ۴۴۶۹۹۸
توسط عناصر طالبان؛

بازداشت فردی که سفارت ایران در کابل را گلباران کرد

۰
بازداشت فردی که سفارت ایران در کابل را گلباران کرد
کبنا ؛عناصر طالبان، حجت الاسلام یارمحمد رحمتی، رئیس دفتر مرکز فرهنگی تبیان در کابل را پنجشنبه ۲۵ فروردین بازداشت کرد.
به گزارش فرارو، یارمحمد رحمتی روز چهارشنبه و پس از آنکه معترضان به کنسولگری ایران در هرات حمله کردند، با هدف دلجویی از دیپلمات‌های ایرانی یک تجمع در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل برگزار و ورودی سفارت را گلباران کرد. او در دیدار با سفیر و دیپلمات‌های ایرانی به آنان هدیه داد.
رحمتی هدف از این کار را عذر‌خواهی بابت حمله معترضان به کنسولگری ایران در هرات عنوان کرد و گفت هدفش تقویت برادری و اتحاد میان ایران و افغانستان است. دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نیرو‌های طالبان مسئول دفتر این مرکز در کابل را برای پاره‌ای توضیحات بدون هیچ گونه درگیری با خود بردند. بر اساس این گزارش، تعدادی از نیرو‌های استخبارات طالبان ظهر دیروز با مراجعه به دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، حجت الاسلام یارمحمد رحمتی، مسئول این دفتر را برای پاره‌ای از توضیحات پیرامون برگزاری تجمع روز چهارشنبه ۲۴ فروردین در حمایت از روابط دوستانه و نزدیک افغانستان و جمهوری اسلامی ایران و محکوم کردن توطئه‌ها و فتنه‌های اخیر برای تخریب این روابط‌، در مقابل سفارت ایران در کابل، با خود بردند.
این گروه همچنین محدودیت‌هایی بر فعالیت عادی این دفتر اعمال کردند. مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، این اقدام نیرو‌های استخبارات طالبان را محترمانه و بدور از هرگونه درگیری دانسته است و همچنین مسدود شدن کامل این دفتر را تکذیب می‌کند.
این مرکز از طریق مراجع مختلف با مسئولان طالبان در رده‌های مختلف در ارتباط است و این مراجع، اطمینان داده‌اند که هیچ مشکلی وجود ندارد و آقای رحمتی به زودی به دفتر کار خود باز خواهد گشت و فعالیت‌های این دفتر به صورت عادی ادامه خواهد یافت.
نام شما

آدرس ايميل شما

نماینده تبریز: مردم با قاشق روغن تهیه می‌کنند و نان قسطی می‌خرند

نماینده تبریز: مردم با قاشق روغن تهیه می‌کنند و نان قسطی می‌خرند

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: فقر در حاشیه‌های تبریز بی‌داد می‌کند بطوریکه امروز برخی ...
(ویدئو) جشن ازدواج دو عضو نیروهای داوطلب اوکراینی

(ویدئو) جشن ازدواج دو عضو نیروهای داوطلب اوکراینی

آناستازیا و ویاچسلاو در یک پارک در کی‌یف اوکراین با یکدیگر ازدواج کردند. این زوج از اعضای ...
سناریوهایی مهیب برای پایان جنگ اوکراین

سناریوهایی مهیب برای پایان جنگ اوکراین

تهاجم گسترده نظامی روسیه و خسارات مادی و تلفات انسانی ناشی از آن برای بسیاری از تحلیل‌گرانی ...