تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۱
کد مطلب : ۴۴۳۳۲۰

یارانه فردا شب چقدر است؛ یارانه جدید یا همان ۴۵۵۰۰ تومان؟

۷
۰
یارانه فردا شب چقدر است؟
کبنا ؛بعد از یارانه معیشتی، یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی هم فردا (دوشنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و با وجود اعلام اولیه، یارانه جدید که احتمالا رقمی بین ۹۰ تا ۱۲۶ هزار تومان است در دی ماه پرداخت نشده و به بهمن ماه موکول خواهد شد، این در حالی است که منابع پرداخت این یارانه باید از محل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باشد که هنوز این اتفاق نیفتاده است.
به گزارش کبنا، از سال ۱۳۸۹ تاکنون، سالهاست که در بیستم هر ماه یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به حساب میلیون‌ها ایرانی واریز می‌شود که تعدادشان به ۷۸ میلیون نفر در ماه می‌رسد. از آبان ۱۳۹۸ نیز با افزایش قیمت بنزین یارانه جدیدی تحت عنوان کمک معیشتی به چرخه یارانه‌ای ایران وارد شد و در دهم هر ماه مبلغ متفاوتی بنا به تعداد خانوار پرداخت می‌شود.
میرکاظمی –رئیس سازمان برنامه و بودجه- گفته بود که حمایت نقدی بین ۹۰ تا حدود ۱۲۰ هزار تومان است، پورمحمدی، معاون وی نیز بر پرداخت نقدی در جریان حذف ارز ۴۲۰۰ تاکید کرده بود، اواخر آذرماه رضایی-معاون اقتصادی رئیس جمهوری- از پرداخت یارانه نقدی در اوایل دی ماه خبر داد و گفت که مبلغ یارانه تا دو برابر رشد می‌کند، اما ظاهرا زمان را مناسب اعلام نکرده بود و در ادامه خاندوزی-وزیر اقتصاد- یارانه را رد نکرد، ولی زمان آن را هم تائید نکرد.
پیگیری‌ها نشان داده بود که دولت در نظر دارد یارانه جدید را بین ۹۰ تا ۱۲۶ هزار تومان بین یارانه بگیران معیشتی که حدود ۶۰ میلیون نفر هستند پرداخت کند که برای ۳۰ میلیون نفر رقم ۹۰ هزار و ۳۰ میلیون نفر دیگر ۱۲۶ هزار تومان است.
با این حال گفته می‌شد یارانه جدید همراه با یارانه معیشتی پرداخت خواهد شد، ولی در موعد واریز مشخص شد که خبری از این یارانه نیست، ولی این مطرح بود که احتمالا تا آخرماه بررسی و پرداخت صورت گیرد که اکنون در آستانه پرداخت یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی هم اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد، پرداخت محدود به همان مبلغ نقدی است و یارانه جدید پرداخت نمی‌شود.
بر این اساس با توجه به اینکه یارانه جدید برای یارانه بگیران معیشتی است احتمالا همزمان با واریز همان نیز پرداخت خواهد شد که پیگیری‌ها نشان می‌دهد ممکن است در آینده این پرداخت صورت بگیرد.
اما موضوع قابل توجه این است که پرداخت یارانه جدید باید از محل منابع ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ باشد که ظاهرا تاکنون حذفی صورت نگرفته است و احتمالا با پرداخت این یارانه، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هم باید آغاز شود.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

م.س
Iran, Islamic Republic of
شرم آوره
Iran, Islamic Republic of
خداییش به این ماه واون ماه موکول کردن یعنی چه اصلا بهتر درباره اش صحبت نشه چون قول دادن مهم نیست عمل کردن مهم است
Iran, Islamic Republic of
خدا لعنت کنه ادم بد قول بی حساب کتاب خودشون خوردنش
Iran, Islamic Republic of
شماها فکر میکنید اگه به یارانه اضاف بشه همین پنیر که تو الان ۲۰ تومن میگیری چقد باید بگیریش اگه دوبرابر بیشتر نشه شانش اوردیم
بهروز
Iran, Islamic Republic of
بعضیا هستن خونه و ماشین دارن ولی باز یارانه معیشتی بهشون میدن ... حتی تو شرکت نفت کار میکنه
Iran, Islamic Republic of
خجالت‌بکشید‌مسئولین‌
تورم‌‌را‌کنترل‌کنید‌یارانه‌‌پیش‌کش
Iran, Islamic Republic of
مگه محسن رضایی نگفت ازآذرماه نفری ۴۰۰هزارمیدم چه شد هیاهو برای هیچ
ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

«من همیشه از اکبر می‌ترسیدم. وحشت داشتم که با او مخالفت کنم. برای همین مجبور بودم که ...
مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

اجرای نادرست نظام رتبه‌بندی معلمان ضمن سوزاندن فرصت‌های اعتلای کیفیت نظام آموزشی و اعتلای ...
ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج در نسل اول سیاسی‌ها یا سنتی در قالب معرفی دوست و خانواده بوده یا در خلال مبارزه ...