تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب : ۴۴۳۳۰۳
به منظور بررسی روند اجرای فاز دوم سد صورت گرفت

بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از پروژه سد ایلی‌آباد ممبی

۰
کبنا ؛رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد به همراه مدیر آب و خاک سازمان و کارشناسان این مدیریت از روند اجرای فاز دوم سد ایلی آباد بازدید نمودند. 
به گزارش کبنا، در این سفر، راهدار بهمئی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی و حاج آقا موسوی نماینده حوزه نمایندگی ولی فقیه در شهرستان و مشاور سد مهندس کوهی، حضور داشتند. راهدار بهمئی روند اجرای سد را تشریح و یاد آور شد در سفر ریاست محترم جمهوری مبلغ ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب گردید و نیز حدود ۴۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات نفت و توازن و استانی در کمیته برنامه ریزی مصوب گردید که تا کنون حدود ۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات سفر ریاست جمهوری و ۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات توازن و استانی تخصیص داده شد.
ایشان خاطر نشان کرد با توجه به اینکه فاز دوم نیازمند تخصیص همه مصوبات می‌باشد تا کار خرید و اجرای تجهیزات صورت پذیرد.
در این سفر کاری، سیدعلی معتمدی‌پور بر تشکیل تعاونی آب بران اصرار نمود و اولویت مهم کاری برشمرد. معتمدی‌پور اطلاعات کاملی از روند اجرای پروژه در این سفر کسب و لزوم تسریع در اجرای پروژه را یادآور گردید.
لازم به توضیح است فاز اول سد تکمیل و نسبت به ابگیری کامل سد اقدام گردید.
دراین بازدید مهندس راهدار بهمئی گزارشی از اجرای مطالعات فاز سوم سد جهت اجرای شبکه‌های آبیاری را ارائه نمود.
رمضان جریده نماینده مردم (کشاورزان) درامور نگهداری سد بیان داشت: با توجه به دیدار مدیرکل جهاد کشاورزی از شهرستان بهمئی مهمترین بررسی را از سد ایلی آباد داشتند، ضمن گفتگو با مدیر جهادکشاورزی شهرستان درباره پیشرفت عملیات اجرایی سد و مصوبات بودجه آن در مورد بیمه مسئولیت و دیگر همکاری لازمه مردم تاکید داشتند.

ایشان بعد از دیدار تی تماسهای تلفنی اسرار داشتند اگر مردم همکاری نکنند هیچ گونه بودجه ای نسبت به سد اختصاص داده نخواهد شد و بعضا تشکیل تعاونی آب بران که لازمه ادامه کار و احیاء طرح تحت فشار می باشد. هدف از بیمه مسئولیت آن است که هر لحظه احتمال دارد کسی یا چیزی در آب سد غرق شود و خدای ناخواسته انسانی دچار خفگی شود واز بین برود. و اما تعاونی آب بران تشکیل شده از تمام کشاورزان که به واسطه این سد زمینهایشان تامین آب می شود عضو شده که بعدا کشاورزان روستاهای اطراف هم میتوانند عضو باشندکه قانونا بعداز افتتاحیه سد(سال ۹۶) باید سد تحویل هیئت مدیره داده می شد که می توانست بر پیشرفت فیزیکی عملیات سد مآثر باشد.  
وی افزود: می طلبد که مردم همکاری لازم به عمل آورند. وقفه و سهل انگاری حتی یک روز، می تواند عملیات فیزیکی فاز ۲ و۳ که شامل عملیات تحت فشار طرح طوبا لوله کشی و اجرای جاده بین مزارع را عقب بیندازد. لازم به ذکر است برای بیمه کردن سد نیاز به سرمایه میباشد که باید توسط مردم تامین شود، هرچه سریعتر تا خدای  نکرده موجب پشیمانی نشود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

«من همیشه از اکبر می‌ترسیدم. وحشت داشتم که با او مخالفت کنم. برای همین مجبور بودم که ...
مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

اجرای نادرست نظام رتبه‌بندی معلمان ضمن سوزاندن فرصت‌های اعتلای کیفیت نظام آموزشی و اعتلای ...
ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج در نسل اول سیاسی‌ها یا سنتی در قالب معرفی دوست و خانواده بوده یا در خلال مبارزه ...