تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۴
کد مطلب : ۴۴۲۵۴۱
پاسخی به اظهارات بودجه‌ای تاج‌گردون خطاب به نمایندگان و استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛

توپی که به زمین تاج‌گردون افتاد

۲۶
۱
توپی که به زمین تاج‌گردون افتاد
کبنا ؛سید محمد قاضی نیا - مدرس دانشگاه؛ در ابتدا دهه فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) خدمت مردم ولایت مدار تسلیت عرض نموده و نیز شایسته می‌دانم خدمت استاندار محترم و دلسوز استان ضایعه درگذشت همسر مؤمنه‌شان را نیز تسلیت عرض نمایم.
 در روزی که استاندار محترم استان داغدار فقدان همسر گرامی‌شان شدند و انتظار همدردی و تسلیت همه مردم و مسئولان می‌رفت شاهد بودیم هیاهو در خصوص بودجه ۱۴۰۱ توسط جناب آقای تاجگردون برای ادامه اهداف خود که همانا موج سواری بر افکار عمومی است صورت پذیرفت و بر اساس شانتاژ های تبلیغاتی این مدت گویا آقای تاجگردون مایل نیستند مردم گچساران و باشت روی آرامش را ببینند.

بیشتر بخوانید:

نامه غلامرضا تاجگردون به استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛ فاجعه در لایحه بودجه 1401 کهگیلویه و بویراحمد / حذف پروژه‌های مهم / می‌خواهم واقعیت پشت شعار و دروغ پنهان نشود / کنایه تاجگردون به نمایندگان مجلس؛ آیا توانایی اصلاح در خانه ملت هست


در خصوص موضوعات بودجه توجه مردم و مسئولان را به نکات زیر و حقایق بودجه ۱۴۰۱ جلب می‌نمایم:
 ۱. در حالت کلی برای طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای (طرح‌های عمرانی) چندین نوع طرح وجود دارد که اغلب آنها شامل: طرح‌های ملی متمرکز، طرح‌های ملی استانی شده و طرح استانی است.
 در لایحه و قانون بودجه طرح‌های ملی متمرکز و ملی استانی دارای ردیف مشخص و ذکر نام بوده و طرح‌های استانی نیز در قالب اعتبارات استانی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان‌ها واگذار می‌شوند و در لایحه و قانون بودجه سالانه بصورت ریز آورده نمی‌شود. به عنوان مثال طرح‌های کوچک راهسازی، آبیاری کشاورزی، بهسازی و عمران روستایی، شهری، نگهداری راهها، بهسازی مدارس و اماکن ورزشی و... که صدها هزار طرح در کشور در طول چندین دهه همین گونه بوده و در حال حاضر در هیچ کجای بودجه دیده نمی‌شود و پس از ابلاغ بودجه در شورای برنامه ریزی استان تصمیم گیری در زمینه تصویب اعتبار آنها انجام می‌گیرد.
۲. رییس جمهور محترم در آخرین سفر استانی خود به یزد بیان داشتند: ما در بودجه ۱۴۰۱ به استانداران اختیاراتی خواهیم داد که فقط در سخن نیست بلکه صندوقی در استان خواهد بود که حق مالکانه معدن و مازاد مالیات استان و مازاد اموال دولت که باید به فروش برود در این صندوق ریخته می‌شود تا این صندوق طرح‌های نیمه تمام را تکمیل و اشتغال و تولید ایجاد کند و استاندار هر روز برای اختیارات به تهران نیاید.
رئیس جمهور تاکید کرد دست استان‌ها را باز می‌گذاریم تا در تولید و اشتغال و گره گشایی اقدامات به موقعی انجام دهند و کار به سختی انجام نگیرد.
 بر این اساس سیاست دولت و تیم اقتصادی این است که برخی طرح‌های مهم ملی که نقش اساسی در اشتغال و تولید دارد در قالب طرح‌های ملی استانی تعریف گردد.
اعتبار این طرحها مانند سنوات گذشته کماکان از محل اعتبارات ملی بوده، لیکن موافقت نامه انها در استان مربوطه مبادله می‌گردد.
این مزیت باعث می‌گردد استاندار هر استان اختیار اصلاح موافقت نامه، افزایش اعتبار هر طرح در طول سال با توجه به درصد پیشرفت فیزیکی آن طرح. اولویت بندی تخصیص اعتبار در مقاطع سه ماهه بر مبنای پیشرفت فیزیکی و اهمیت اثر گذاری آن، امکان استفاده از سایر منابع مالی جهت تکمیل و بهره برداری آن طرح و نیز توزیع اعتبار بین فصول چندگانه موافقت نامه را با اختیار بیشتری هماهنگ با دستگاه اجرایی در خود استان کهگیلویه و بویراحمد انجام داده و در نتیجه چابک سازی در روند طرحهای مهم ملموس گردد.
کاری که در دهه‌های اخیر به دلیل تشریفات زاید در تنظیم موافقت نامه‌ها که اغلب به جای نیمه اول هر سال در نیمه دوم صورت می‌پذیرید و عملاً ۶ ماه نخست سال دستگاه اجرایی هیچ اطلاعی از برنامه اجرایی طرح خود ندارد.
بدون تردید در سال بعد شاهد تحول اساسی در تعویض این مهم به استان‌ها و چابک سازی روند تکمیل صدها طرح مهم کشور خواهیم بود که در بودجه سال ۱۴۰۱ به کلیه استان‌ها واگذار گردیده است.
 طبق بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ حدود ۲۴۲ طرح ملی متمرکز به ملی استانی تبدیل شدند و تقریباً برای تمام استان‌های کشور این روند وجود داشته است که با هدف تمرکززدایی، امکان استفاده از ظرفیت‌های اعتباری صندوق توسعه ملی، تنش آبی، توازن منطقه‌ای، محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی، سفرهای رئیس جمهور، نفت و غیره وجود دارند که به عنوان ظرفیت‌هایی برای طرح ملی استانی با پیگیری می‌توان مد نظر قرار داد و جذب اعتبار برای این طرح‌ها داشت.
 ۳. در خصوص ریز طرح‌هایی که در نامه آقای تاجگردون آمده بود مواردی را متذکر می‌شوم:
۱.۳. طرح تکمیل آبرسانی به دشت‌های امامزاده جعفر، خان احمد، لیشتر، دشت مور و ساماندهی رودخانه‌های باشت و دیل به طرحی ملی استانی تبدیل شده که با توجه به تعداد زیاد زیرطرح‌های آن امکان استفاده از سایر ظرفیت‌ها و اختصاص بودجه بر مبنای عملکرد هر زیرطرح در خود استان کهگیلویه و بویراحمد مطلوب‌تر خواهد شد.
در خصوص اینکه چرا در طرح مذکور نیمدور، نازمکان، آبرسانی به دیل، آرو و سرتیپ آباد به کل حذف شده باید به استحضار مردم برسانم که
- مطالعات نهایی تأمین آب دیل، آرو، سرتیپ آباد و نازمکان تکمیل و هنوز نیز وارد فاز اجرایی نگردیده‌اند. لذا پس از پایان و تأیید مطالعات و اخذ مجوزهای لازم وارد ردیف اجرایی خواهند شد. لذا این مناطق پس از مطالعه و تکمیل مطالعات و ارائه سناریوهای تأمین و اخذ مجوزهای مربوطه برای اجرا در لایحه بودجه قرار می‌گیرند.
 - طرح نیمدوز توسط جهاد کشاورزی مطالعه شده و هنوز مطالعه نهایی نیز ارائه نشده است. سطح زیر کشت این طرح حداکثر ۲۰۰ هکتار است و این قبیل طرح‌ها نمی‌تواند توسط وزارت نیرو اجرایی شوند. چرا که از طرح‌های کوچک تأمین آب هستند و چنین طرح‌هایی در ردیف بودجه استانی کوچک قرار می‌گیرند.
 ۴. طرح بهسازی راه اصلی تقاطع شهرک صنعتی چهاربیشه- امامزاده جعفر- میشان- باباکلان- چرام از ملی متمرکز به ملی استانی تبدیل شده که امکان استفاده از ظرفیت‌های بودجه ۱۴۰۱ که به آنها اشاره شد را دارا می‌باشد. حتی از ردیف‌های کمک‌های فنی اعتباری نفت هم می‌توان برای این طرح استفاده نمود.
 ۵. در ضمن طرح تأمین آب اراضی پشه کان، آب شیرین، بی بی جان آباد، قره دشت و اراضی هدف چمشیر که تخصیص ابلاغی این طرح به میزان ۶۵ میلیون مترمکعب درسال به قوت خود باقی بوده، لیکن این طرح در قالب انتقال آب از سد چمشیر تعریف گردیده و به دلیل عدم کفایت مطالعات و عدم نصب تاسیسات آبگیری در سد چمشیر تاکنون مستلزم بازنگری مطالعات و طراحی تفصیلی روش انتقال و آبگیری بوده و بدون تردید پس از اخذ مجوزهای لازم وارد ردیف اجرایی خواهد شد.
اما در پایان لازم است مواردی را خدمت آقای تاجگردون متذکر شوم:
طی این مدت مردم مطالب، رفتار و فعالیت‌های شما را رصد می‌کنند. دولت تغییر و سیاست‌ها با دولت مورد حمایتتان کاملاً متفاوت می‌باشد. اینکه به زمین و زمان می‌زنید تا به نوعی مورد توجه قرار بگیرید یا تلافی کنید شایسته مردم محروم گچساران و باشت نیست که فضا متشنج شود. هنوز چند ماه از ابتدای دولت و شروع به کار استاندار کهگیلویه و بویراحمد نگذشته که با رویکردها و پیام‌های متعدد عملکرد این عزیزان را مورد تذکر قرار داد و این نوع حرکات و مطالب و جوسازی‌ها بیشتر به چوب لای چرخ کردن شباهت دارد. اگر قرار به پاسخگویی است شما و امثال شما در طی ده سال گذشته باید پاسخگویی وضعیتی که نتیجه سیاست‌هایتان بوده پاسخگو باشید که نه تنها با این گونه مطالب به دنبال انحراف افکار هستید بلکه در نقش حق به جانب هم صحبت می‌کنید. جالب این است صحبت از مطالبه گری در نامه‌تان کردید که باید یادآور شد که در سال‌های گذشته و دوره شما هر کسی مطالبه گری داشت یا نقدی مورد تنفر یا حتی سرکوب قرار می‌گرفت. در پایان شما را دعوت به آرامش می‌نمایم. همگی باید اجازه دهیم دولت و مجلس به رویکرد خود ادامه دهد و در پایان دوره خود چه آمار و نتایجی را برای بهبود اوضاع اقتصادی و توسعه کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد به جای می‌گذارد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

كارشناس
Iran, Islamic Republic of
نقد را با نسيه معامله كرديد پروژه اي كه رديف اعتباري داشته حالا حذف شده و قراره مطالعه و بازنگري بشه اين يعني چه ؟اي آغا مثل شما به اين ميمونه كه طرف را كشته بودند اون يكي ميگفت خدا رحم كرد تفنگ نزد من چشمش كه كورش كنه
ایران
Iran, Islamic Republic of
دانشگاهی که شما مدرسش هستی باید درش رو گل گرفت. .خاک بر سرما که شما مدرس دانشگاه هستی
Iran, Islamic Republic of
درود بر آقای قاضی نیا که به خوبی عملکرد تاجگردون را نقد کردند
واقعا عملکرد و رفتار فاجعه بار تاجگردون را باید برای همیشه و قاطعانه مورد نقد شدید قرار داد و محکوم کرد تا درس عبرتی شود برای همه رانت خواران تاریخ.
Iran, Islamic Republic of
مدرک دکترای تقلبی تاجگردون را هم دیدیم که چه رسوایی به بار آورد.
عادل
Iran, Islamic Republic of
همین چیزهاییی که شما نوشتید یعنی گفته های اقای تاج گردون را تایید کردید
Romania
تو اصلا مغزت قدرت تحلیل داره؟
پیچاب
Iran, Islamic Republic of
مشخص است مدرس بی سوادی هستی برو خونه ات بگیر بشین حیف دکتر تاجگردون که به خوای در موردش اظهار نظر کنی
Romania
تو سعی کن املا یادبگیری
خادم
Iran, Islamic Republic of
خداییش کی اجازه داده هرکسی حرف بزنه توجیه الکی نکن مردم درکشون حداقل از شما بیشتره درسته تاجگردون رو قبول ندارم
Romania
خوبه قبولش نداری ...
شفافیت
Iran, Islamic Republic of
کبنا= زبان گویای مردم استان کهگیلویه و بویراحمد
سپاس از سایت شما،......
Iran, Islamic Republic of
کبنا رسانه خوبیست به شرط اینکه اینقدر مهره سوخته ای مثل تاجگردون را رسانه ای نکنه.
چون هر انسان آزاده و عدالتخواهی از تاجگردون بیزاره
Iran, Islamic Republic of
کبنا فقط لف کنه اسم تاجگردون را نیاره که ریشه مشکلات این استان فلک زاده به شخص تاجگردون بر می گرده.
شفافیت
Romania
همین که کبنا نظرات منفی شما را منتشر می کند یعنی سایتی مردمی است
Iran, Islamic Republic of
جناب قاضی نیا هیچ کس منکر فشار گرانی و تورم و وضعیت بد که روز رو به بدتر شدن است نیست ولی افسوس که شما خود را به نام دانشگاهی و استاد دانشگاه معرفی کرده ای باید فاتحه دانشگاه را خواند باید دانشگاه را خاک سپاری کرد . شما بعنوان یک تحصیل کرده برنامه ارائه دهید اقای تاج گردون طرح های داشت برای عمران و آبادانی فرض بر اینکه ۵% پیش رفت داشته نیت خیر بوده الان از اقای استاندار خواسته که پیگیر طرح ها باشد چه فشاری به شما امده که پاسخ خیلی غیر منطقی و مغرضانه می دهید شما با مردم و عمران و آبادانی منطقه دشمنی و کینه توزی نداشته باشید
Romania
هشت سال خودش چ میکرد ک حالا از استاندار میخواد انجام بده
Iran, Islamic Republic of
واقعا حيف تاج که برخي عرضه ي درک اقدامات وتواناييش روندارند.
Iran, Islamic Republic of
توانایی تاجگردون در بی عدالتی و منفعت طلبی و پارتی بازی و تبعیض را هیچ نماینده ای تا حالا نداشته.
افسوس باید خورد به حال برخی مردم ساده دل که هنوز هم ظاهرا تاجگردون را نشناخته اند.
یک جوان صادق اومده تاجگردون را نقد کرده باید تحسینش کرد.
Iran, Islamic Republic of
توانایی تاجگردون فقط در ظلم به شایستگان بود و تامین منفعت خودش و نوچه هاش.
Romania
همی تو داشته بو بس بقییه
بیژن
Iran, Islamic Republic of
اخ وبخت این استان که تو استاد دانشگاهش باشی تاج هنوز هم تاج است
Iran, Islamic Republic of
دقیقا در زرنگی و رانت خواری و منفعت طلبی و دور زدن قانون و تبعیض و ترویج بی عدالتی و پارتی بازی تاجگردون لنگه نداشته.
هنوز هم بعضی ساده دل تشریف دارن متاسفانه واقعیت تاجگردون را نمیخوان باور کنن
Iran, Islamic Republic of
کبنا جان دوستت داریم اما از لایک ها معلومه که فقط کامنت های طرف تاجه گذاشتی در حالیکه مخالفینش صدها برابر بیشترین.
گچسارانی
Iran, Islamic Republic of
با سلام
تاجگردون مدتی نماینده گچساران بود و اما حالا دیگه نیست و بیشتر پروژه های گچساران را ناتمام گذاشت و تحویل داد و رفت!
چرا رسانه ها دنبال تاجگردون را می گیرند در صورتی که او دیگر در شهرستان گچساران هیچ نقشی ندارد
مهدی
Iran, Islamic Republic of
دنیای خوبیه هرکس میتونه عرض اندام کنه
آقای تاجگردون کجا
امثال جنابعالی کجا
خودتو قاطی بازی بزرگترا نکن
Romania
اره استاد کجا
چرا سیاسیون ایرانی به تأسیس «خیریه» علاقه دارند؟ + اسامی

چرا سیاسیون ایرانی به تأسیس «خیریه» علاقه دارند؟ + اسامی

شاید همین یک جمله که گفتند «تشنگان خدمت بروند خیریه بزنند» سبب شد تا مسئولین و چهره‌های ...
(فیلم) از رقص جنجالی حمید لولایی در جوکر تا حمله موشکی یمن به عربستان

(فیلم) از رقص جنجالی حمید لولایی در جوکر تا حمله موشکی یمن به عربستان

حوادث و اتفاقات زیادی در ایران و جهان افتاده که مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته ...
اهداف انتخاباتي درز سند امنيتي؟

اهداف انتخاباتي درز سند امنيتي؟

حدود 48 ساعت پس از درز فايل صوتي منتسب به دو نفر از فرماندهان پيشين سپاه پاسداران، درحالي ...
1