تاریخ انتشار
شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰
کد مطلب : ۴۴۱۴۶۱
در کهگیلویه و بویراحمد؛

دستگیری فردی که تصاویر خصوصی نامزدش را منتشر می کرد!

۰
دستگیری فردی که تصاویر خصوصی نامزدش را منتشر می کرد!
کبنا ؛
سرپرست پلیس فتا انتظامی استان از شناسایی و دستگیری فردی که با ایجاد یک صفحه جعلی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی نامزدش نموده بود، خبر داد.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، سرهنگ"فیض اله احمدی" در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی ۲۸ ساله و ارائه مرجوعه قضائی به این پلیس که مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی برای وی و خانواده‌اش با انتشار تصاویر خصوصی ایجاد مزاحمت کرده است، رسیدگی به این پرونده ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیه و با بررسی های اولیه و اقدامات پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد، متهم با استفاده از شبکه های اجتماعی با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکیه به همراه شماره تلفن وی نموده است که این موضوع سبب هتک حیثیت و ایجاد مزاحمت برای شاکیه شده است.
احمدی تصریح کرد: متهم دستگیر و در بازجویی های اولیه و پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ناچار لب به اعتراف گشود و اظهار پشیمانی کرد.
این مقام انتظامی بیان داشت: متهم هدف از این اقدام ناشایست را انتقام جویی شاکیه دانست.
 وی خاطرنشان کرد: افراد در حفظ و نگهداری تصاویر خصوصی و خانوادگی خود دقت کنند و آگاه باشند که انتشار تصاویر خصوصی در شبکه های اجتماعی زمینه را برای سوء استفاده افراد فرصت‌طلب فراهم می‌کند. برابر قانون هر گونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.
سرپرست پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست: هشدارهای پلیسی را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.
نام شما

آدرس ايميل شما

هرگز این نوع چایی را ننوشید

هرگز این نوع چایی را ننوشید

چای تازه‌دم یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌هاست که مصرف آن در جامعه ما طرفداران زیادی هم دارد،...
انتصابات فامیلی و قانون تعارض منافع

انتصابات فامیلی و قانون تعارض منافع

به نظر می‌رسد اجرای قانون فراتر از خود قانون، به چیزی یا چیزهایی فراتر نیاز دارد که می‌توان ...
شوخی ‌یا مصاحبه‌ای جعلی؟

شوخی ‌یا مصاحبه‌ای جعلی؟

هرچند روز گذشته نوروزی در مقام تکذیب مصاحبه‌ منتشرشده‌اش برآمد و به خبرگزاری «خانه ملت» ...