?> اتفاقاتی غریب در گچساران! / عزل و نصب مدیران بر چه اساسی اتفاق می‌افتد؟ - کبنانیوز
تاریخ انتشار
جمعه ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب : ۴۴۱۴۳۲
کبنا بررسی کرد

اتفاقاتی غریب در گچساران! / عزل و نصب مدیران بر چه اساسی اتفاق می‌افتد؟

۸
۱
عکس تزئینی می باشد
عکس تزئینی می باشد
کبنا ؛یقیناً انتصاب مدیران باید به منظور دمیدن روح تازه کار و تلاش در کالبد سیستم‌های اداری باشد و انتخاب مدیران کارآمد و شایسته و جامع الشرایط می‌تواند چرخ مدیریت‌ها و ادارات را با شتاب بیشتری به حرکت در بیاورد، ذکر این نکته مهم است که با وجود نیروهای بومی توانمند و کاردان به نظر می‌آید؛ انتصاب مدیران غیربومی چندان کارساز نباشد.
به گزارش کبنا، عزل و نصب مدیران در سطوح مدیریتی امری بدیهی است با این حال در استان‌های مختلف، نسبت به مدیریت نیروهای بومی خود حساسیت بیشتری دارند و سعی می‌شود زمینه رشد و پیشرفت نیروهای بومی فراهم شود
در گچساران اخیراً به نیروهای غیربومی میدان داده شده که در مهمترین پست‌های مدیریتی شهرستان از جمله مدیرعاملی نفت و گاز تا تغییر رئیس هلال احمر در گچساران، این اتفاق افتاده است. در گچساران همیشه نسبت به حضور غیربومی‌ها در ادارات و شرکت‌های اقتصادی گلایه می‌شده و این کار حالا در سطح مدیریتی نیز در حال رواج است.
مسئولان بالادستی و همچنین نماینده مردم گچساران و باشت که مصر بر پیاده‌سازی رویکردهای خود است، می‌تواند از هم جناحی و هم حزبی‌های خود نیز مشورت بگیرد. چیزی که طی چند ماه اخیر، دیده می‌شود این است که سیدناصر حسینی پور از هم‌حزبی‌های خود دور شده، حسینی افرادی که در دوره انتخابات کمک کار او بوده‌اند را کنار زده، و مشخص نیست ملاک و معیار او برای معرفی مدیران چه چیزی است؟ از طرفی آیا نظر نماینده در انتصابات اصل است؟ چرا که این انتصابات به سیدناصر حسینی پور ربط داده می‌شود. در حالی که در قانون این امر نهی شده، و فقط بر مشورت میان نمایندگان و قوه مجریه تأکید شده است.
از طرفی، گاها یک لفظ «انقلابی گری» و ادعای انقلابی بودن افراد، ملاک انتخاب و انتصاب مدیران می‌شود و شایستگی و رزومه و تجربه مدیران پشت این لفاظی‌ها نادیده گرفته می‌شود، هر چند انقلابی‌گری به معنای واقعی ارزش و خوب است. انتظار است که مسئولان توجه بیشتری بر انتصاب مدیران داشته باشند و خوب است که یکبار دیگر، به ملاک‌های واقعی انتخاب یک مدیر کاردان رجوع کنند.
غلامرضا تاجگردون نماینده سابق شهرستان‌های گچساران و باشت به این تغییر «رئیس هلال احمر گچساران» واکنش نشان داده و نوشته است: دولت یا مجلس تغییر می‌کند چه دلیلی دارد مدیران پایین که سیاسی نیستند و اتفاقاً مصداق بارز مدیر انقلابی و جهادی هستند تغییر کنند.همچنین احسان امیری از گچساران، در مطلبی نوشته است: عزل و نصب و تغییر و تحول مدیران و مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی یک امر رایج و بدیهی است و قاعدتاً مدیریت‌ها باید در چرخش نخبگان و شایستگان قرار باشد.
اولویت نیروهای نخبه و فرهیخته بومی هر شهرستان است و اگر جایی واقعاً نیرویی نخبه و شایسته در این شهرستان نباشد هیچ اشکالی ندارد از شهرستانی دیگر نیرو منصوب گردد.

دو سالی است گچساران و باشت حیاط خلوت انتصاب نیروهای غیربومی با وجود نیروهای بومی توانمند این حوزه گردیده است که سزاوار جوانان و مدیران این دیار نیست.
مثلاً فرماندار گچساران، مدیر راهداری باشت و اخیراً هلال احمر گچساران در حالی که مثلاً در وزارت کشور خیلی از نخبگان گچسارانی و باشتی وجود دارند یا در اداره راهداری و یا در خود هلال احمر استان و شهرستان نیروهایی کار بلد انقلابی و جهادی و اتفاقاً در هلال احمر مدیران با تجربه و پاکدستی همچون مهندس مسلمی دهبزرگ و یا خانم درودگر نژاد دیل و ... حضور دارند.
لذا در فضای فعلی این گونه عزل و نصب‌ها بی انصافی و ظلم به گچساران و باشت خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
نویسنده محترم لطفا بگو چکارته؟
هلال احمری
United Kingdom
این شو بازی های تاجگردون برای خودش خوب است. عالم و آدم می داند مدیرعامل هلال احمر چندبار عزل شد و جناب تاجگردون چنین اجازه ای را نداد. و الان نیز آقای فتحی را مدیرعاملِ خود آقای تاجگردون عزل کرده نه دولت و مجلس. داستان،داستان باغ وحشی و تنازع برای بقاست. رویکردی که مدیران تاجگردون دارند. پس تاجگردون باید توئیت کند: از ماست که برماست .... یا توئیت کند: خودم کردم که لعنت بر خودم باد
به نظر من بومی از نظر شما غیربومی
Iran, Islamic Republic of
مدیر محترم سایت وزين کبنانیوز
لطفا ملاک بومی و غیربومی از نظر شما چیست
چرا خانواده هایی که بیش از یک دهه در این شهر زندگی می کنند و بعضا کارمندان مجموعه اداری این شهرستان هستند،غیربومی قلمداد می کنید؟آیا موقع حضور پای صندوق های رای هم غیربومی هستند یا بومی؟
Romania
چرا زمان تاجگردون نمی نوشتین؟ مگه صیدالی گچسارانی بود؟ چطور خانم درودگر که طرفدار تاجگردون بود رو مسئول نذاشتن خودشون؟؟ اگه آقای مسلمی رو میذاشتن باز میگفتین فامیل نماینده بود
Iran, Islamic Republic of
سلام واقعا خرده گرفتن بر آقای سید ناصر حسینی ظلم است چون ایشان مجبور است در چند جبهه بجگند و مقاومت کند دو جبهه مخالفین که از انها گله ای نیست از قدیم گفتند دشمنی که روبرو با ادم دشمنی می کند و می جنگد بهتر از دشمن داخلی ایست که معلوم نیست از کجا و چطوری به ادم حمله می کند همه میدانید که آقای سید ناصر حسینی با شعار وحدت و شعار ارزشی با شعار مکتب حاج قاسم سلیمانی پا به این عرصه گذاشت و واقعا اگر ریا می کرد بر این مکتب ولی خاک این مکتب خاک عزیز و گرانبهایی ایست و گیرایی خاصی دارد و شاید کسی که بخواهد به این شعار ریاکند عذاب وجدان بگیرد و حقیقتا سید ناصر اول راه مافیای قدرت طلب و منفعت طلب سالیان گذشته سید قدرت حسینی تصمیم به هضم آن در قدرت طلبی خود کنند و به اصطلاح محلی نامش به سید ناصر و طعمش برای مافیای سید قدرت و یدالله مرادی اکبر علیزاده عبدالحمید طاهری باشد و شعارهای مکتبی و اعتقادی سید ناصر/ نردبان ترقی و سنگر حفاظ خود کرده اند همه مردم می دانند و نگرانی از حیف و میل های مادی آنها هم ندارند ولی واقعا دیگر مسائل اجتماعی آنها مردم را نگران کردو هم این امر باعث مقاومت سید ناصر در مقابل زیاده خواهی ها و تصمیمات ناشایست آنها گردید و حتما اگر سید ناصر در این جبهه موفق شود و بتواند از آنها تبری بجوید باعث عزت و محبوبیت بیشتر در بین مردم می شود پیرزوی در جبهه داخلی و منافقین یعنی پیروزی در همه جبهه ها
همولایتی
United States
بزودی رئیس شرکت گازگچساران هم یک دهدشتی معرفی میشه

سی ناصر بنش پر شالت!
Iran, Islamic Republic of
جناب نماینده اسبق چیزی که عوض داره گله نداره واقعا پررویی نجومی هم داریم
Iran, Islamic Republic of
الان دقیقا شهردار گچساران چه کسی هست؟ اگر کسی میدونه به من هم بگه
علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

دولت در سایه امر سیاسی مرسومی در کشورهای توسعه‌یافته است و اگر به صورت سازمان‌یافته پیش ...
ایده آقا‌محسن در دست رئیس

ایده آقا‌محسن در دست رئیس

صاحب‌نظران معتقدند وضعیت فعلی کشور فعلا اجازه هیچ آزمون و خطایی، آن‌هم در حد تغییرات ...
هرگز این نوع چایی را ننوشید

هرگز این نوع چایی را ننوشید

چای تازه‌دم یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌هاست که مصرف آن در جامعه ما طرفداران زیادی هم دارد،...