تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب : ۴۴۱۱۳۱
با همراهی مسئولان ارشد استان و شهرستان گچساران انجام گرفت

بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تونل دیل گچساران

۲
۰
بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تونل دیل گچساران
کبنا ؛
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تونل دیل گچساران بازدید و از نزدیک مشکلات این طرح را بررسی کرد.
به گزارش کبنا نیوز، روز چهارشنبه (19 آبان ماه 1400) علی احمد زاده در این بازدید گفت: تونل دیل ۲ هزار و ۶۰۰ متر طول دارد که ۶۰۰ متر آن از طرف دوگنبدان و ۶۰۰ متر دیگر از طرف دیل با مشارکت قرار گاه خاتم اجرا شده و یک کیلومتر آن باقیمانده است.
احمد زاده با بیان اینکه به دلیل نشت گاز ادامه اجرای این طرح متوقف شد، افزود: وزارت راه و شهرسازی باید هرچه سریعتر وضعیت طرح تونل دیل را تعیین تکلیف کند و این طرح را از بلاتکلیفی رها سازد.
وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی باید پاسخگوی اعتبارات هزینه شده در طرح نیمه کاره و غیر فعال تونل دیل باشد اضافه کرد: ضروری است این وزارتخانه یا غیر قابل اجرا بودن این طرح را اعلام کند و یا پای کار آمده و آنرا به اتمام برساند.
اسناندار کهگیلویه و بویراحمد تغییر ردیف بودجه تونل دیل از ملی به استانی را غیر اصولی و یکی دیگر از مشکلات مهم پیش روی اجرای این طرح دانست و گفت: اعتبارات استانی کفاف این طرح بزرگ را نمی‌دهد و اگر با این روند ادامه یابد با اعتبارات استانی طرح تونل دیل تا ۲۰ سال دیگر به بهره برداری نمی‌رسد.
احمدزاده با بیان اینکه رفع مشکلات تونل دیل با رایزنی از طریق نهاد ریاست جمهوری پیگیری می‌شود ادامه داد: امیدواریم طرح تونل دیل تا یک ماه آینده تعیین تکلیف شود و با کد ملی ادامه پیدا کند.
وی به اهمیت تونل دیل گچساران اشاره کرد و افزود: بهره برداری از این تونل بنادر جنوبی را به جاده ملی پاتاوه به دهدشت متصل می‌کند.
استاندار همچنین از بخشی از جاده در حال احداث گچساران به شهرستان دیلم هم بازدید کرد.


نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
بعد از این لطمه ای که به محیط زیست زده شده کار رو رها کردند و رفتند واقعا مسخرس، جا داره این موضوع رسانه ای بشه بلکه مسیولینش از،خواب غفلت بیدار بشن
حرف حساب
Iran, Islamic Republic of
یه سوال،
اگر مشکل تونل دیل نشت گاز هست چه دلیلی داره که طرح رو از ملی به استانی تغییر بدن آیا با این کار مشکل نشت گاز برطرف میشه؟ اتفاقا برای حل مشکل هم که شده باید اگر این طرح استانی میبود به ملی تغییر میکرد نه برعکس. اگر هم مشکل نشت گاز قابل برطرف شدن نبود باز چه ربطی داره که بیان این پروژه رو استانی کنن باید کلا کنسل میکردن. بنابراین قضیه بو دار هست و به نظر میاد عده ای نفعشون در این نیست که این پروژه به ثمر برسه. دقیقا مثل جاده پاتاوه به دهدشت که استان رو از بن بست خارج میکرد ولی سالهاست به بهانه های مختلف امروز و فردا میکنن
صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

ضرغامی گویا بنا بر ترک عادت صبحانه‌های سیاسی‌اش ندارد؛ حتی حالا که در مقام وزارت میراث ...
معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

پنج میلیون و 800هزار تومان؛ متوسط حقوق فرهنگیان در سال 99. دریافتی‌ای که به گفته رئیس ...
خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند که بازتاب‌های ...