تاریخ انتشار
جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب : ۴۳۹۹۲۳
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا توصیف کرد

لقب جدید AFC به مهدی طارمی

۰
لقب جدید AFC به مهدی طارمی
کبنا ؛
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل امارات به مهاجم گلزن کشورمان لقب خاصی داد.
به گزارش کبنا نیوز، در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی قطر تیم ملی فوتبال کشورمان با تک گل مهدی طارمی در خانه امارات، این تیم را شکست داد. درخشش طارمی در این بازی موجب شد سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارش خود مهدی طارمی را «قهرمان» توصیف کند.
این سایت نوشت: جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در راه جام جهانی قطر سه امتیاز ارزشمند کسب کرد که حاصل بازی دراماتیک با امارات متحده عربی در مرحله مقدماتی جام جهانی در آسیا و برتری یک بر صفر در ورزشگاه زعبیل بود.
گل مهدی طارمی در فاصله ۲۰ دقیقه باقی مانده به پایان بازی تعیین کننده بود و شاگردان دراگان اسکوچیچ را با سومین برد خود از همین تعداد بازی در دور نهایی در صدر گروه A نگه داشت.
امارات متحده عربی که نتوانست به دوران طولانی مدت بدون پیروزی مقابل تیم ملی ایران پایان دهد، با این نتیجه از سه دیدار خود در ۲ امتیاز باقی ماند و به طور قابل توجهی قبل از دیدار روز سه شنبه با عراق خود را به دردسر انداخت. همان روزی که ایران با جمهوری کره دیدار می‌کند.
این بازی ویترین تعدادی از بهترین مهاجمان قاره آسیا شناخته می‌شد؛ اما با توجه به اهمیت سه امتیاز این بازی، موقعیت‌های مسلم گلزنی در نیمه اول بسیار کم بودند."
در ادامه گزارش به روند بازی و گل دقیقه ۷۰ مهدی طارمی روی همکاری با سردار آزمون اشاره شده است.
این گزارش افزود:"ایران روی پنالتی که مهدی طارمی به دست آورد یک فرصت طلایی داشت تا بر تعداد گل خود اضافه کند که خصیف پنالتی آزمون را به زیبایی مهار کرد. این امر به تیم فن مارویک بارقه‌ای از امید بخشید تا گل تساوی را به ثمر برساند، اما این اتفاق رخ نداد و باعث شد دیدار روز سه شنبه امارات برابر عراق به یکی از مهمترین بازی‌ها برای این تیم تبدیل شود."
نام شما

آدرس ايميل شما

جنجال اظهارات تازه ظریف

جنجال اظهارات تازه ظریف

الهیان گفت: "بسیار بعید است که شخص وزیر خارجه که مسئول مستقیم برجام بوده است از متن برجام ...
جشنواره «عمار» فراخوان منتشر کرد

جشنواره «عمار» فراخوان منتشر کرد

دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم «عمار» فراخوان دوازدهمین دوره این رویداد سینمایی را منتشر ...
حمله سیدناصر حسینی‌پور به مدیر عامل نفت و گاز گچساران / آقای وزیر محترم نفت، اجازه ندهید مجموعه‌های فنی سیاسی شوند (+ فیلم)

حمله سیدناصر حسینی‌پور به مدیر عامل نفت و گاز گچساران / آقای وزیر محترم نفت، اجازه ندهید مجموعه‌های فنی سیاسی شوند (+ فیلم)

برای یک بار به مدیر عامل نفت و گاز گچساران نه زنگ زدم و نه او به من زنگ زده است. نه من ...