تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب : ۴۳۵۳۴۱
در جریان سفر به منطقه‌ای در جنوب شرق این کشور؛

(ویدئو) رئیس جمهور فرانسه سیلی خورد

۰
(ویدئو) رئیس جمهور فرانسه سیلی خورد
کبنا ؛امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به میان گروهی از دانشجویان و رستوران‌داران رفته بود تا در مورد چگونگی اوضاع زندگی بعد از کرونا، با آن‌ها صحبت کند که فردی با سردادن شعار‌هایی علیه سیاست‌های مکرون ناگهان به صورت او سیلی زد.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، تصاویری که از لحظه این حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، رئیس جمهوری فرانسه را در حال گام برداشتن به سوی گروهی از شهروندان نشان می‌دهد. در ادامه یک مرد پس از رسیدن امانوئل مکرون به شهروندانی که پشت نرده‌ها در انتظار او بودند به وی سیلی می‌زند.
رسانه‌های فرانسه گزارش داده اند که دو نفر به دنبال حادثه روز سه شنبه در بازداشت موقت به سر می‌برند. بنا به اعلام دادستانی فرانسه بازداشت شدگان دو مرد ۲۸ ساله و اهل ناحیه دروم در منطقه اوورن رون آلپ هستند و هیچ کدام سابقه محکومیت قضایی ندارند.
در تصاویر منتشرشده از حادثه صدای فردی شنیده می‌شود که ابتدا یکی از شعار‌های تاریخی سلطنت طلبان در فرانسه را سر می‌دهد. فرد شعاردهنده در ادامه علیه جریان سیاسی حامیان امانوئل ماکرون فریاد می‌زند.
یکی از بازداشت شدگان از علاقمندان به تاریخ هنر‌های رزمی در اروپا است و در صفحه اینستاگرام خود عکسی با لباس رزمی جنگجویان در قرون وسطی منتشر کرده است.
فرمانداری دروم قرار است طی ساعات آینده به دلیل تهاجم به مقام دولتی شکایتی را به ثبت برساند.
    
این حادثه در شهر کوچک تن هرمیتاژ روی داد. کاخ الیزه اعلام کرد که امانوئل مکرون پس از این حادثه سفر خود به ناحیه دروم را پی گرفته است.
ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه در مجلس ملی این کشور در واکنش به این حادثه بر لزوم پرهیز از خشونت در سیاست تاکید کرد. وی گفت: سیاست به هیچ وجه نمی‌تواند به معنای خشونت باشد؛ تهاجم کلامی و از آن بدتر تهاجم فیزیکی!
امانوئل مکرون طی روز‌های گذشته بر تعداد سفر‌های داخلی خود افزوده است. تحلیلگران سیاسی این سفر‌ها را سرآغاز کارزار انتخاباتی او برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ می‌دانند.
نام شما

آدرس ايميل شما

خویشتن را سخره‌ی اصحاب لشکر کرده‌اند

خویشتن را سخره‌ی اصحاب لشکر کرده‌اند

کاندیدای محترم هوشیار باشند که می‌توانند در انتخابات به جای تکه پرانی و درشت گویی علیه ...
فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: برای من خدمت کردن در دستگاه قضا مغتنم است. امروز مواجه شدم ...
تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

همتي و مهرعليزاده اما تمام توجه‌شان معطوف به اصلاح‌طلبان نيست. همتي در روزهاي اخير در ...