تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸
کد مطلب : ۴۳۳۷۷۶
برای اولین بار در کشور صورت گرفت

ملاقات الکترونیکی قضات با زندانیان بصورت چهره به چهره در کهگیلویه و بویراحمد

۰
ملاقات الکترونیکی قضات با زندانیان بصورت چهره به چهره در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛برای اولین بار، طرح موسوم به دیدار الکترونیکی آنلاین قضات دادسراها و دادگاهها در دادسرای عمومی و انقلاب و زندان مرکزی یاسوج اجرا شد.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل، روز دوشنبه (13 اردیبهشت 1400) جعفری مهر معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در اجرای احکام از طرح آنلاین ملاقات الکترونیکی خارج از جلسه دادرسی قضات با زندانیان بصورت چهره به چهره برای بررسی مشکلات و استماع مطالبات قضایی آنان خبر داد.
حسین جعفری مهر معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این زمینه اظهار کرد: علاوه بر راه اندازی دادرسی الکترونیکی که در دوره تحول دستگاه قضا چند ماهی است در استان راه اندازی شده، به منظور بررسی مشکلات قضایی زندانیان و برای ارج نهادن به حقوق شهروندی و تکریم زندانیان برای اولین بار، طرح موسوم به دیدار الکترونیکی (آنلاین) قضات دادسراها و دادگاهها در دادسرای عمومی و انقلاب و زندان مرکزی یاسوج راه اندازی و به بهره برداری رسید.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ادامه افزود: این طرح که در راستای استماع درخواستها، مطالبات و مشکلات مطروحه از سوی زندانیان است، و در این شرایط کرونایی، موانعی بر سر راه وجود دارد اما در این طرح، قاضی با فراغ بال سخنان زندانی را می شنود و برای بررسی پرونده قضایی وی اقدام خواهد کرد.
وی گفت: هر چند قضات ما به طور مستمر در زندان ها حضور یافته و مشکلات زندانیان را بررسی می نمایند، ولی در این طرح تصویری، زندانی در کابین بدون مزاحمت و با فراغ بال، مشکلات قضایی خود را با قاضی در میان می گذارد.
جعفری مهر تصریح کرد: این طرح الکترونیکی می تواند گام مؤثر و خوبی با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا و لزوم تداوم روند خدمت رسانی با رعایت موازین بهداشتی، برای زندانی باشد.
جعفری مهر معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان درپایان اظهار داشت: مجموعه دادگستری استان و دادسراها از همه ظرفیت‌های قانونی تلاش خواهند نمود تا ضمن خدمت رسانی مطلوب به زندانیان و خانواده های آنان حرمت و شأن آنان در جامعه خدشه دار نشود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

آژیر قرمز خودکشی

آژیر قرمز خودکشی

14 ماه می‌شود که کرونا در کشور می‌تازد و مردم مجبور به کاهش مراودات، خانه‌نشینی و انزوا ...
این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...
از خاتمی تا ظریف

از خاتمی تا ظریف

پس از نهی آیت‌الله سید‌حسن خمینی برخی رسانه‌های رقیب با طرح این مساله که پروژه انتخاباتی ...
کدام یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشت؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
ابراهیم رییسی
علیرضا زاکانی
امیر‌حسین قاضی‌زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی