تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
کد مطلب : ۴۳۳۲۶۵
دبیر ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد گفت؛

بیشترین تعداد ثبت نامی در انتخابات شوراهای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد

۰
بیشترین تعداد ثبت نامی در انتخابات شوراهای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛
فتاح محمدی در جلسه مسئولین کمیته های ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۷،۳ داوطلب به ازای هر کرسی شورای اسلامی در شهرهای استان نامزد انتخاباتی هستند.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، امروز سه شنبه (31 فروردین 1400) محمدی اظهار اشت: براساس آمار اعلام شده در این رابطه نسبت به همه استان های کشور اول هستیم.
دبیر ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: ۱۴۴ نفر در شهر یاسوج که بیشترین نامزد انتخابات شوراهای اسلامی هستند نام نویسی کرده اند و شهر چیتاب کمترین داوطلب را دارد. 
محمدی افزود: در مجموع نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهری برای تصاحب ۹۶ کرسی در شهرهای استان به رقابت می پردازند.
به گفته وی، ۱۵ درصد نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهرها ایثارگران و ۱۰ درصدهم سابقه نمایندگی شورای اسلامی را دارند.
محمدی یادآور شد: از مجموع کل داوطلبان مجلس شورای اسلامی در گچساران و شورای سلامی شهرها و روستاها در استان، شش درصد بانوان و ۹۴ درصد آنها آقایان هستند.
دبیر ستاد انتخابات استان از قطعی شدن رقابت چهار هزار و ۴۷۱ نفر نامزد شوراهای اسلامی روستایی و عشایر در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۰ درصد آنها آقایان و ۱۰ درصد بانوان هستند.
به گفته محمدی در مجموع، شش درصد یعنی ۲۸۴ نفر ثبت نام کنندگان نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و عشایر در استان جامعه ایثارگران هستند.
وی از استقبال خوب مردم عشایر و روستاییان عزیز و شکسته شدن رکورد ثبت نام در انتخابات شوراهای روستاها و عشایر استان اشاره کرد و افزود: این آمار نسبت به دور گذشته در این استان افزایش ۱۳ درصدی نامزدهای شوراهای اسلامی روستاها و عشایر استان را دارد.
محمدی اعلام کرد: داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها ۱۰ درصد آنها یعنی ۴۳۶ نفر بانوان هستند که نسبت به دور قبل آن سه درصد افزایش دارد.
دبیر ستاد انتخابات استان یادآور شد: از مجموع داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها ۲۰۵ نفر فرهنگی ، ۱۳۶ نفر بازنشسته، ۱۶ نفر بالای ۷۵ سال سن دارند. 
وی تصریح کرد: ۸۳۹ روستا اعضای شورا سه نفری و ۲۰روستا شورای پنج نفره می باشند.
محمدی اظهار داشت: با توجه به رکورد ثبت نام و رقابت بالای داوطلبان عضویت در شوراهای روستا و عشایر استان، قطعا در ۲۸ اسنفدماه امسال با استقبال پرشور روستاییان عزیز و عشایر غیور استان مواجه خواهیم بود. 
در این جلسه مسئولین کمیته های ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد آخرین اقدامات انجام شده در استان را براساس برنامه های زمانبندی ستاد انتخابات کشور ارائه دادند.
نام شما

آدرس ايميل شما

آژیر قرمز خودکشی

آژیر قرمز خودکشی

14 ماه می‌شود که کرونا در کشور می‌تازد و مردم مجبور به کاهش مراودات، خانه‌نشینی و انزوا ...
این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...
از خاتمی تا ظریف

از خاتمی تا ظریف

پس از نهی آیت‌الله سید‌حسن خمینی برخی رسانه‌های رقیب با طرح این مساله که پروژه انتخاباتی ...