تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب : ۴۳۲۸۲۹
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار کرد

دستور ویژه وزیر کار برای استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ برای تسریع در اجرایی شدن پروژه‌های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد / امسال، سال شکوفا شدن اشتغال روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد

۰
نتیجه دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با وزیر کار
کبنا ؛حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در راستای پیگیری مصوبات سفر سال گذشته هیات بلند پایه وزارت کار به استان با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفت‌وگو کرد.
 به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، در این دیدار نیز غلامرضا پناه معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نماینده ویژه وزیر در استان کهگیلویه و بویر احمد که حضور داشتند آخرین اقدامات انجام شده در خصوص بندهای تفاهم نامه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
 کلانتری عنوان کرد: از جمله موارد مورد بحث تسهیل گری در استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ 《قانون الحاق مواردی به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت》 جهت کمک به زیر ساخت‌های استان در حوزه راه‌ها و سدها و همچنین تأمین تسهیلات بانکی و استفاده از ظرفیت سازمان‌های توسعه‌ای وابسته به آن وزارت خانه جهت کمک به افزایش تولید و ایجاد اشتغال در راستای کاهش نرخ بیکاری، ایجاد و تکمیل طرح‌هایی در حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی و همچنین مراکز ورزشی و تفریحی جهت رفاه حال کارگران بوده است.
 وی گفت: یکی از پروژه‌های مهمی که قول اجرا داده شده بود ایجاد گاوداری صنعتی ۶۰۰۰ راسی به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان است که تا کنون دو نقطه در شهرستان جدید التاسیس مارگون شناسایی شده و کارشناسان مشغول بررسی مسائل فنی هستند که در صورت تأیید مکان، امکان اجرای این طرح در آن شهرستان فراهم خواهد شد.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باتوجه به تخصیص بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل بانک‌های عامل وابسته به آن وزارت خانه، تخصیص ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی و عشایری به استان علاوه بر تخصیص سهمیه و همچنین اعلام آمادگی بانک رفاه کشور جهت مشارکت با پروژه‌های اقتصادی استان تاکنون اقدامات مهمی از سوی استان انجام شد.

 وی افزود: این اقدامات از جمله تأمین تسهیلات برای شرکت تعاونی تولید خوراک آبزیان و فرآوری و بسته بندی ماهی به ارزش ۱۲۷ میلیارد تومان است که بانک توسعه تعاون در حال پیگیری موضوع از طریق بانک توسعه تعاون کشور جهت چگونگی تأمین تسهیلات و همچنین زمینه مشارکت با بانک رفاه به منظور اجرای این طرح است.
کلانتری با بیان اینکه ایجاد سردخانه و توسعه بازارچه صنایع دستی یکی دیگر از پروژه‌های مهم حوزه اقتصادی استان خواهد بود، عنوان کرد: در این خصوص تسهیلات به میزان ۹۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و براساس پیگیری‌های انجام شده مقرر شد، تیمی از سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور شامل معاون فنی و بازرگانی آن سازمان جهت هماهنگی و چگونگی اجرای طرح‌های فوق حداکثر تا هفته آینده در استان حضور یابند.
 استاندار گفت: باتوجه به اعلام آمادگی بانک رفاه کارگران جهت تأمین مالی برای حداقل دو پروژه در سطح استان، تاکنون یک طرح توسعه مربوط به شرکت سینره با حجم سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان به بانک رفاه کشور معرفی شده است.
 کلانتری با بیان اینکه از خصوصیات مهم این طرح استفاده از ظرفیت سوله بلااستفاده در شهرک صنعتی فرودگاه یاسوج با متراژ ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیر بنا و در زمینی به وسعت یک هکتار است، افزود: در صورت راه اندازی این طرح امکان تولید مواد اولیه شوینده‌ها در سطح استان به منظور تکمیل حلقه‌های زنجیره‌ی تولید، تأمین مواد اولیه سایر کارخانجات کشور و همچنین صادرات این محصولات فراهم می‌شود.
 وی اظهار داشت: از طرفی با راه اندازی این طرح از خروج ۵ میلیون دلار ارز که توسط شرکت سینره سالانه هزینه می‌شود، جلوگیری خواهد شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تعداد ۲۹ طرح تعاونی به مبلغ ۴۲ میلیارد تومان به بانک توسعه تعاون معرفی شدند، اظهار داشت: بانک عامل در حال بررسی مدارک متقاضیان است.
 کلانتری به احیاء واحد راکد صنعتی در شهرستان گچساران با عنوان ماشین سازی پارس وابسته به شستا اشاره کرد و گفت: جلسات مختلفی با حضور مدیرعامل شرکت در گچساران و شرکت‌های پتروشیمی استان برگزار و مقرر شد که شرکت علاوه بر تأمین نیاز این صنایع از طریق استان‌های دیگر بازاریابی لازم را انجام دهد.
 وی ابراز کرد: در حوزه اشتغال قرار بود هر فرمانداری ۳ طرح کلیدی به وزارتخانه ارسال نماید که طرح‌ها از سوی فرمانداری‌ها اخذ شده و در حال بررسی فنی جهت انعکاس به معاونت اشتغال وزارت متبوع است.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا عملیات اجرایی پروژه‌ها حداکثر تا یک ماه آینده آغاز شود.
 وی از توجه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به توسعه اقتصادی استان و کمک ویژه این وزارت خانه به مردم زلزله زده دنا تشکر و قدردانی کرد.

کلانتری همچنین از پیگیری‌های دلسوزانه پناه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه معاونین، روسای سازمان‌ها و مدیران عامل بانک‌های وابسته به وزارت کار و مدیران اقتصادی استان تقدیر کرد.
 محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار به منظور عملیاتی نمودن مصوبات تفاهم نامه که به عهده آن وزارت خانه بود، گفت: به منظور تسریع در اجرای پروژه‌های مهم و تأثیر گذار عمرانی استان جهت استفاده از ظرفیت ماده 56 《قانون الحاق مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت》 نشستی در هفته آینده با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه کشور، دستگاه‌های اجرایی از جمله راه و شهرسازی و آب منطقه‌ای و نماینده ویژه وزیر کار در تهران برگزار تا بر حسب اولویت طرح‌های عمرانی، زمینه استفاده از این ظرفیت قانونی جهت شتاب بخشیدن به اجرای این طرح‌ها فراهم شود.
 وی تاکید کرد: دستورات لازم جهت اجرایی شدن سایر مصوباتی که مرتبط با حوزه‌های مختلف آن وزارت خانه است، صادر شد.
 گفتنی است باتوجه به اهمیت بالای این تفاهم نامه و نقش مهمی که در توسعه اقتصادی و عمرانی استان ایجاد خواهد نمود در سال گذشته نیز نشستی به ریاست وزیر کار و با حضور کلیه معاونین، مدیران عامل بانک‌ها و مؤسسات مالی و روسای سازمان‌های وابسته به آن وزارت خانه و همچنین مسئولان استانی شامل استاندار، نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان استان و معاون اقتصادی استاندار برگزار شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

سيدهادي خامنه‌اي با اصلاح‌طلبان حشر و نشر داشته و دم‌خور بوده و يك مجلس‌ششمي به شمار ...
(عکس) شباهت خاصِ دختر خداداد عزیزی به پدرش

(عکس) شباهت خاصِ دختر خداداد عزیزی به پدرش

عکسی از فرزند خداداد عزیزی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، در کنار پدرش نشان می‌دهد ...
انتخابات؛ خودرو يا راننده؟

انتخابات؛ خودرو يا راننده؟

انتخابات خوب و با معيارهاي پذيرفته شده، چنان اينرسي قدرتمندي ايجاد مي‌كند كه كل جامعه ...