تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳
کد مطلب : ۴۳۲۷۳۹
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد؛

شبکه‌های برق سه روستای مارگون کابلی شد

۱
۱
شبکه‌های برق سه روستای مارگون کابلی شد
کبنا ؛مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از کابلی شدن شبکه‌های برق سه روستای شهرستان مارگون این استان باهدف کاهش نوسانات، تامین برق پایدار، کاهش نرخ تلفات انرژی، جلوگیری از سرقت‌ها و کاهش برق‌های غیرمجاز خبر داد.
به گزارش کبنا، جمال معتمدی‌زاده در حاشیه بازدید از اجرای پروژه تبدیل شبکه‌های سیمی برق به کابلی در روستای «سیلاب کلوار خرم راه» گفت: شبکه‌های برق سیمی روستاهای «بِن گرد جوکار، زیرتوت پشت تون گلال و چشمه جفته علیای چین» در شهرستان مارگون بطور کامل تغییر و به کابلی تغییر پیدا کرد.
وی اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه در روستاهای عنوان شده را بیش از چهار میلیارد ریال عنوان و اظهار داشت: طول شبکه‌های کابلی احداث شده بیش از پنج کیلومتر بوده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: حدود 60 خانوار روستایی در این روستاها هم اکنون سکونت دارند که همواره از نوسانات برق اظهار نگرانی و گلایه‌مندی داشتند.
معتمدی‌زاده از اجرای پروژه تغییر شبکه‌های سیمی برق به کابلی در پنج روستای دیگر شهرستان مارگون این استان هم خبرداد و یادآور شد: شبکه‌های برق سیمی روستاهای «سیلاب کلوار خرم راه، شاه محمد چین، شهید شفیعی جوکار، میان چاتون و چشمه علیشاهی» این شهرستان هم اکنون در حال تغییر شدن به کابل‌های خودنگهدار هستند.
وی گفت: تمام تلاش خود را در سال جاری به کار می‌بندیم تا شبکه‌های برق تمامی شهرها و روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد از سیمی به کابلی تبدیل شود.
بنابراین گزارش، بخش مارگون تا دی ماه 1398 از توابع شهرستان بویراحمد محسوب می شد که به استناد ماده ۱۳ قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب سال ۱۳۶۸ به پیشنهاد وزارت کشور و با تصویب هیات دولت به شهرستان ارتقاء یافت.
شهرستان مارگون با جمیعیتی حدود ۲۱ هزار نفر در فاصله ای حدود ۶۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.
حدود ۱۷ هزار نفر از جمیعت این شهرستان جدید روستایی و بالای سه هزار و ۵۰۰ نفر نیز جمعیت شهری دارد.
برخی موقعیت ها و ویژگی های بارز و منحصر به فرد از جمله همسایگی با استان چهار محال و بختیاری، قرار گرفتن در مسیر جاده ملی پاتاوه – دهدشت و همچنین مسیر یاسوج به اصفهان ، داشتن شرایط مساعد آب و هوایی و ظرفیت های ویژه گردشگری ، قرار گرفتن طرح کارخانه سیمان مارگون با ظرفیت اسمی روزانه شش هزار تن و همچنین ظرفیت‌های منحصر به فرد در حوزه کشاورزی و دشت های حاصل خیز سقاوه، رودخانه ها و آبشارهای زیبا و مفرح و قطب تولید ماهیان سردابی شرایط و بستر را برای تبدیل شدن این بخش به شهرستان به عنوان یکی  از مطالبات و خواسته های بحق مردم فراهم کرد.
بخش مرکزی شهرستان مارگون شامل شهر: مارگون، بخش زیلائی و  ماشمی است. مردم این شهرستان به زبان لری صحبت می کنند. حدود 10 هزار اشتراک برق در شهرستان مارگون وجود دارد و این شهرستان دارای 415 روستا است.
نام شما

آدرس ايميل شما

مارگون
Iran, Islamic Republic of
ماشاالله مهندس راوند با اینکه وقت کمی است که مدیر برق مارگون شده اند الان داره ثمرات زحماتش دیده میشه واقعا احسنت
برای جلوگیری از ریزش مو این غذاها را بخورید

برای جلوگیری از ریزش مو این غذاها را بخورید

یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی به بیان توضیحاتی درباره رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از ...
اعمال محدودیت ۱۰ روزه در همه شهرهای قرمز

اعمال محدودیت ۱۰ روزه در همه شهرهای قرمز

براساس پیشنهاد دیگری همچنین مقرر شد وزارت راه و شهرسازی با همکاری هلال احمر و با افزایش ...
حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

سيدهادي خامنه‌اي با اصلاح‌طلبان حشر و نشر داشته و دم‌خور بوده و يك مجلس‌ششمي به شمار ...